Що більше буде втрат в окупантів, то швидше ми зможемо звільнити нашу землю – звернення Президента України
Українці! Українки!
Усі наші захисники й захисниці!
Після завершення цього важкого 168-го дня нашої оборони варто сказати кілька речей.
Перше. Збройні Сили України, наша розвідка й наші правоохоронні органи не залишать без відповіді сьогоднішні російські обстріли Дніпропетровщини. 13 людей загинули внаслідок удару окупантів по Марганцю. Ще понад десять – поранені, п’ятеро – у важкому стані.
Російські війська били «Градами». Цей черговий прояв російського терору, як і удари по Миколаєву, по Харкову, укотре доводить, що потрібно збільшувати військову допомогу Україні. Що потужнішою буде наша зброя і що більшою буде дальність її застосування, то швидше закінчиться ця жорстока війна.
І це друга річ, про яку я хотів сказати сьогодні. Це питання, яке турбує абсолютно всіх: коли закінчиться війна? Хтось каже – іще місяці, хтось каже – рік, хтось – навіть більше. Але питання про час насправді безпосередньо залежить від питання про втрати, яких зазнає Росія. Що більше буде втрат в окупантів, то швидше ми зможемо звільнити нашу землю й гарантувати безпеку Україні. Ось про це варто думати всім, хто захищає нашу державу й допомагає Україні: як завдати окупантам якнайбільших втрат, щоб меншим був час війни.
Якщо майже 43 тисячі загиблих російських солдатів не переконують російське керівництво, що їм треба шукати, як вийти з війни, значить, потрібно більше боротися, більше результатів, щоб переконати.
Тільки за одну минулу добу окупанти втратили десять бойових літаків: дев’ять у Криму і ще один – на Запорізькому напрямку. Є в окупантів і нові втрати бронетехніки, складів з боєприпасами, логістичних маршрутів…
Завтра в Копенгагені починає роботу конференція на рівні міністрів оборони держав – партнерів України. Обговорюватиметься подальша підтримка нашої держави в цій війні, зокрема зброєю. Я вдячний усім нашим партнерам, які розуміють, що тільки забезпеченням програшу Росії на полі бою, тільки російськими втратами – військовими, політичними, економічними – можна наблизити повернення безпеки для України та всієї Європи. Що більше зброї отримує Україна, що більше військово-технічної та фінансової підтримки, то швидше й наші люди та всі європейці знову зможуть відчути спокій і стабільність життя.
І третя річ. Хочу сказати її саме зараз мешканцям тимчасово окупованої території. Хоч би що обіцяли окупанти, їхня дорога одна – це втеча. У кращому разі. Якщо встигнуть.
Ми вигнали російську армію з північних областей. Ми вигнали окупантів з нашого Зміїного. Вони вже відчувають, що настав час тікати з Херсона і загалом із півдня нашої держави. Буде час, коли вони втечуть із Харківщини, з Донбасу, з Криму… І кожен, хто може цьому допомогти, має цьому допомогти.
Якщо ви володієте будь-якою важливою інформацією про ворога, будь ласка, повідомте її в безпечний для себе спосіб нашим спецслужбам, нашим військовим. Якщо знаєте тих, хто допомагає окупантам чи виправдовує агресію, будь ласка, повідомляйте й про це.
Обовʼязково допомагайте нашим людям на окупованій території, які залишились самі чи без звʼязку. Говоріть з ними, підтримуйте їх, розповідайте їм про нашу боротьбу й про можливості евакуюватися на вільну територію. Окупанти використовують наших людей для прикриття своїх ударів як живий щит. Україна поверне все своє і має зберегти якнайбільше життів.
Провів сьогодні кілька важливих нарад, зокрема щодо програми швидкого відновлення звільнених територій.
Продовжую створювати нові звʼязки на найвищому рівні з країнами Африки – сьогодні говорив з Президентом Республіки Гана. Вчора – з Президентом Демократичної Республіки Конго. Продовольча безпека, співпраця в міжнародних організаціях, економічні звʼязки – це коло питань, які йдуть у плюс і нашій державі, і африканським країнам.
Ввечері підписав черговий указ про нагородження наших захисників. 244 учасники бойових дій відзначені державними нагородами, з них 21 – посмертно.
Українці мають завжди памʼятати, що кожен крок нашої армії у цій війні зроблений у жорстоких і тяжких боях. Окупанти нічого не захоплювали без спротиву наших героїв з 24 лютого і нічого не зможуть зберегти. Ми все звільнимо.
Вічна слава кожному й кожній, хто воює за нашу державу!
Вічна памʼять усім, хто віддав життя за Україну!
Слава Україні!
-
15:51Причини та протидія: Антон Плахотній про пожежі екосистемах Черкащини
Понад 320 пожеж в екосистемах Черкащини виникло від початку року. Про причини виникнення загорянь на території регіону на брифінгу в медіацентрі ОВА розповів начальник Управління…
15:51 -
15:36Сергій Озеран про роботу пунктів незламності на Черкащині
З 1 жовтня в області поновлюють роботу пункти незламності. Загалом планують запустити 201 такий осередкок. Про це повідомив директор Департаменту цивільного захисту, оборонної роботи та…
15:36 -
15:27«Освіта під час війни – складне випробування, яке ми разом долаємо», – Ігор Табурець
Черкащина – місце сильних. Сильних освітян. Напередодні Дня працівників освіти очільник області Ігор Табурець зустрівся з представниками цієї галузі Черкащини. За професійні надбання та здобутки…
15:27 -
15:18Для Черкащини розподілять лінійний прискорювач
Українські лікарні отримають 15 лінійних прискорювачів, аби ще якісніше лікувати пацієнтів з онкологією. Лінійні прискорювачі будуть розподілені між медзакладами у Сумській, Рівненській, Чернівецькій, Тернопільській, Хмельницькій,…
15:18 -
14:30#Черкащина_місце_сили. Тепер – офіційно
Черкащина офіційно зареєструвала свій слоган як торговельну марку. Про це повідомляють у Департаменті регіонального розвитку ОДА. Свідоцтво надає виключне право використовувати Черкаською областю слоган #Черкащина_місце_сили…
14:30 -
13:44Черкащанка виборола бронзу чемпіонату світу зі стрільби кульової
Анастасія Теліженко здобула бронзу чемпіонату світу зі стрільби кульової. Змагання серед спортсменів з ураженням опорно-рухового апарату проходили з 21 до 28 вересня в м. Ліма…
13:44 -
13:41Антикорупційний реєстр НАЗК тепер доступний на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних
Антикорупційний реєстр НАЗК тепер доступний на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних. Відтепер журналісти, активісти та будь-хто охочий може легко перевіряти, чи причетна людина або бізнес…
13:41 -
13:38Денис Шмигаль: Наша мета — очистити Україну від російського мінного сміття за найближчі роки
Сьогодні потенційно замінованими в Україні залишається близько 174 тисяч кв. км. Це величезна територія, розмінування якої може зайняти десятиліття. Україна збирається це зробити за найближчі…
13:38 -
10:16У Міносвіти розповіли, яким буде національний мультипредметний тест 2024
2024-ий буде вже третім роком, в який Україна через повномасштабне вторгнення не може провести повноцінне зовнішнє оцінювання для вступників. Український центр оцінювання якості освіти вже…
10:16 -
10:08Медична евакуація: як потрапити на лікування за кордон військовим?
Вже понад півтора роки повномасштабної війни в Україні триває евакуація постраждалих громадян до закордонних клінік, де вони отримують необхідне лікування та реабілітацію. На сьогодні завдяки…
10:08 -
09:56Пліч-о-пліч: черкаські будівельники продовжують відновлювати херсонську Іванівку
Черкаські будівельники працюють на Херсонщини. Тут вони допомагають жителям деокупованих сіл відновлювати житла. Так, в Іванівці, одному із сіл, над якими область взяла шефство, вже…
09:56 -
09:25Штучний інтелект для роботи та бізнесу: Google перезапустив курс «Основи АІ»
Google перезапускає безоплатний онлайн-курс «Основи АІ». Відтепер у програмі ще більше практичної інформації. Вона стане в пригоді людям, які чули про штучний інтелект, але ще…
09:25