Сергій Сергійчук про туристичні “магніти” Черкащини. Пряма мова

Президент України доручив головам обласних державних адміністрацій розробити й представити туристичні “магніти” кожного обласного центру. У інтерв’ю виданню “Укрінформ” голова Черкаської ОДА Сергій Сергійчук  розповів про напрацювання в цьому напрямку.

– З усіх туристичних принад Черкащини встиг побачити ще небагато. Адже передусім взявся вирішувати соціально-економічні проблеми. Тому мої головні знайомства з історичною спадщиною краю ще попереду. Наприкінці вересня побував у «Резиденції Богдана Хмельницького», оглянув родову усипальницю великого гетьмана. А також взяв участь у робочій нараді щодо розбудови “Садиби Даховських”.

Що можу сказати? Хоча ці пам’ятки реставрувалися відносно недавно – в 2006-2008 роках – та вони вже розсипаються. Є привід підняти питання про ефективне використання коштів. Для когось “Золота підкова Черкащини” дійсно стала золотою.

А щодо наших перших перемог у питанні збереження і розвитку історично-культурної спадщини, то ми домоглися внесення до проєкту державного бюджету на 2021 рік 65 млн грн на будівництво Будинку культури в Каневі на 700 місць. Замість того, щоб виконувати роль культурного об’єкту міста, він стоїть недобудований ще з 1984 року. Також відремонтуємо дорогу, яка веде до Чернечої гори. Для цього передбачено 10 млн грн, а на наступний рік ще 90 млн грн.

Мушу зазначити, що розвиток туристичної сфери області напряму пов’язаний з проблемою якості доріг. Область не використовує свій величезний туристичний потенціал через інфраструктурні обмеження. Якщо зараз великими темпами будуються і ремонтуються дві категорії доріг – місцевого значення (обласні, районні) та державного (міжнародні національні, регіональні) – то ще є категорія доріг, які називаються державні – територіального значення. Ці дороги були збудовані ще 40-50 років тому й відтоді, в кращому випадку, лише латалися нашвидкуруч. Після того, як ми й ці дороги приведемо до ладу, тоді в туристичну царину підуть й інвестиції.

Щодо туристичних “магнітів”… Так, президент озвучував плани щодо внесення до програми «Великого будівництва» об’єктів культурної сфери. Наша область вже подала свої пропозиції. Ми враховували стан об’єкту, важливість об’єкту, його історичне значення для регіону та можливість стати ключовим туристичним магнітом в регіоні.