СБУ викрила чергових прихильників “руzzкого міра” на Черкащині

Співробітники Служби безпеки України встановили ще двох мешканців Черкаської області, які вели активну антиукраїнську пропаганду, чим сприяли ворогу. Про це інформують в Управлінні СБ України у Черкаській області.

За даними досудового слідства, проросійською пропагандисткою виявилася мешканка Черкас, яка виправдовувала збройне вторгнення росії в Україну та підтримували дії окупантів. Жінка поширювала у забороненій соціальній мережі матеріали, які героїзували російських загарбників, та захоплювалась так званими «досягненнями» росармії. У своїх публікаціях вона виставляла фото із злочинною символікою та пости в підтримку окупації російськими військовими Херсонщини.

Ще одного ворожого інтернет-агента викрили кіберфахівці на Золотоніщині. В переписках в «Телеграм» він відкрито підтримував окупацію міст України та злочинні дії загарбників, називав агресію рф визвольною «військовою спецоперацією». Натомість, дискредитував українську владу та сили ЗСУ. В повідомленнях обурювався патріотизмом громадян та вважав, що вони просто «зомбовані».

У результаті санкціонованих обшуків за місцями проживання поплічників загарбників правоохоронці вилучили комп’ютерну техніку та мобільні телефони із доказами протиправної діяльності.

Слідчі СБУ повідомили 2 пропагандистам про підозри за ч. 1 та ч. 2 ст. 436-2 (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії РФ проти України, глорифікація її учасників) Кримінального кодексу України.