СБУ попередила незаконний експорт до ЄС цінної деревини на 300 тисяч євро

Служба безпеки України заблокувала незаконне вивезення оптових партій деревини цінних порід до однієї з європейських країн. За даними досудового слідства, оборудку організувала приватна підприємиця з Черкащини, яка має меблевий бізнес.

Встановлено, що вона уклала контракт на 300 тисяч євро із закордонною компанією на поставку пиломатеріалів листвяних порід дерев. Під виглядом інших видів деревини вона планувала продаж акації, яка в Україні заборонена до експорту.

Лісопродукцію зловмисниця закуповувала у роздріб у місцевих комерсантів. Аби приховати нелегальний експорт жінка вносила до митної документації недостовірні відомості щодо виду деревини.

Оперативники спецслужби затримали вантажівку із незаконним товаром під час процедури оформлення вантажу на посту «Черкаси-центральний» Київської митниці ДМС. Під час огляду транспортного засобу правоохоронці виявили вантаж цінних порід, що був прихований під задекларованою деревиною.

Слідчі органів безпеки розпочали провадження за ч. 2 ст. 201-1 Кримінального кодексу України. Наразі вирішується питання щодо повідомлення організаторці незаконних трансферів про підозру.

Тривають слідчі дії для встановлення та притягнення до відповідальності всіх осіб, причетних до протиправної оборудки. Викриття незаконної діяльності проводилось під процесуальним керівництвом Черкаської обласної прокуратури.

Стрічка новин