Рік роботи Уряду: п’ять досягнень у напрямку ЄС і НАТО
Активізували секторальну інтеграцію з ЄС. «Зшиваємо» Україну з ЄС
Посилено координацію як всередині Уряду, так і з Парламентом щодо виконання Угоди про асоціацію Україна-ЄС та поглиблення євроінтеграційних процесів.
Ухвалено системні євроінтеграційні закони, які лежали у Парламенті роками, зокрема про внутрішні води, електронні комунікації, донорство крові та інші.
Інтеграція у Єдиний цифровий ринок ЄС. Узгоджено спільний робочий план співпраці між Україною та ЄС щодо електронних довірчих послуг.
Синхронізація у митній сфері. Ухвалені Урядом рішення дозволили перейти до тестування роботи та поступового запуску авторизованих економічних операторів і національної електронної транзитної системи (NCTS). Переваги для бізнесу: економія часу та коштів при проходженні митниці та перевезенні товарів.
Інтеграція енергетичних ринків України та ЄС. Закріплено ціль щодо синхронізації об’єднаної енергосистеми України з енергомережею ENTSO-E у 2023 році.
Розпочала роботу попередня оціночна місія ЄС стосовно готовності інфраструктури якості України до укладення Угоди АСАА. Ця Угода стимулюватиме Україну продавати в ЄС готову високотехнологічну продукцію.
Активізовано участь України у макрорегіональних стратегіях ЄС. Україна стала першою країною не членом ЄС, яка головуватиме у Дунайській стратегії (з листопада 2021-го по листопад 2022 року).
Розпочали процес оновлення Угоди про асоціацію з ЄС
Вперше провели широке обговорення з бізнесом щодо функціонування зони вільної торгівлі та зібрали його пропозицій для оновлення Угоди.
Досягнуто домовленості з ЄС щодо проведення всебічного огляду досягнення цілей Угоди про асоціацію. Розпочали внутрішню оцінку досягнень Угоди, а також запустили консультації з ЄС щодо перегляду параметрів зони вільної торгівлі.
Оновлена Угода має відповідати інтересам бізнесу, громадян України та ЄС, а також відображати наше прагнення до більш тісної інтеграції з Євросоюзом.
Зелена трансформація увійшла до топ-пріоритетів Уряду
Розпочато діалог високого рівня з питань залучення України до Європейського зеленого курсу. Визначено пріоритетні сфери співпраці на основі поданих Україною пропозицій, а саме: енергоефективність, водень, трансформація вугільних регіонів, промислові альянси та розвиток кліматичної архітектури.
Сформовано український кліматичний порядок денний, що є достатньо амбітним з урахуванням економічних факторів і доступних фінансових ресурсів та співставним з прагненнями Європейського Союзу.
Країна приєдналась до Європейського альянсу сировини та Європейського альянсу акумуляторів.
Розпочато діалог з ЄС щодо застосування механізму вуглецевого коригування імпорту (СВАМ) для мінімізації його впливу на двосторонню торгівлю.
Україна визначена у Водневій Стратегії ЄС одним із ключових партнерів ЄС з виробництва та постачання зеленого водню.
Інтеграція до НАТО стала пріоритетом на найвищому політичному рівні
Забезпечно врахування інтересів та позиції України при розробці стратегічної візії НАТО до 2030 року. Зокрема, в експертній доповіді Альянсу акцентовано необхідність активізувати політику відкритих дверей, наші безпекові пріоритети й підтримку партнерів.
Отримали статус партнера НАТО з розширеними можливостями. Це відкрило Україні більший доступ до програм і навчань з оперативної сумісності Збройних сил, обміну інформацією у сфері кібербезпеки і розвідувальних даних та ін.
Забезпечено виконання Річної національної програми Україна-НАТО (РНП) за 2020 рік, розроблену за принципом Плану дій щодо членства в НАТО. Підготовлено та затверджено РНП на 2021 рік.
Пріоритезовано ухвалення законодавства, яке наближає Україну до НАТО. Ухвалено: про оборонні закупівлі і про розвідку; у першому читанні – законопроект щодо реформи СБУ.
Посилили внутрішню та міжнародну координацію для забезпечення рівних прав та можливостей жінок та чоловіків
Приєднались до міжнародної ініціативи «Партнерство Біарріц» з утвердження ґендерної рівності та затвердили План заходів для його реалізації.
Приєднались до Міжнародної коаліції за рівну оплату праці (EPIC) для зменшення ґендерного розриву в оплаті праці.
Прийняли Національний план дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека» до 2025 року і Концепцію комунікації у сфері ґендерної рівності.
Посилили координацію ЦООВ у сфері ґендерної рівності через створення Координаційної комісії з питань взаємодії органів виконавчої влади у сфері ґендерної політики.
-
16:21Повертаємо круїзи Дніпром, – Олександр Скічко про відновлення річкових перевезень
Ринок круїзів річками та морем зростав у Європі та в світі на 15–20 % щорічно до 2020 року. Були круїзи популярні та доступні й в…
16:21 -
16:05До уваги людей, що вакцинувалися першою дозою Covishield/AstraZeneca
Щеплення другою дозою відбуватиметься через 12 тижнів після першої! Про час та місце вакцинації від COVID-19 вас повідомлять за контактним номером, який ви залишили під…
16:05 -
15:22У Черкасах СБУ викрила лікаря військово-лікарської комісії на вимаганні грошей з призовників
Служба безпеки України затримала лікаря, який входить до військово-лікарської комісії Черкаського обласного військового комісаріату, на вимаганні грошей від призовників. Оперативники спецслужби встановили, що зловмисник налагодив…
15:22 -
14:30+402 черкащани захворіли на COVID-19 за добу
За останню добу, 20 квітня, на Черкащині виявили +402 нових випадки коронавірусної інфекції. З початку пандемії усього підтверджених випадків в області – 69 638. Про…
14:30 -
13:02Уряд посилює адресність надання житлових субсидій
З 1 травня розпочнеться перепризначення субсидії на наступний період. Заступник Міністра соціальної політики Віталій Музиченко звернув увагу на те, що результати верифікації виплат субсидій показують, що…
13:02 -
10:52Автовласники області до бюджету сплатили 580,5 тис. гривень транспортного податку
З початку 2021 року власники легкових автомобілів сплатили до місцевих бюджетів Черкаської області 580,5 тис. грн транспортного податку. Із загальної суми 460,9 тис. грн сплатили…
10:52 -
10:4027 млн грн екоподатку сплатили на Черкащині за три місяці 2021 року
Платники податків Черкащини за І квартал 2021 року сплатили 27 млн гривень екологічного податку до бюджетів усіх рівнів. За інформацією начальника Головного управління ДПС у…
10:40 -
10:32Громади набувають право комунальної власності на землю після її державної реєстрації
Головне управління Держгеокадастру у Черкаській області протягом 2020 – 2021 років передало земельні ділянки державної власності сільськогосподарського призначення загальною площею 122 454 га в комунальну власність 62-ом територіальним громадам Черкащини.…
10:32 -
09:29На Черкащині ремонтують ямковість на державних дорогах
Продовжується ямковий ремонт деформацій покриття на дорогах державного значення Черкаської області. З початку 2021 року підрядні організації Служби автомобільних доріг у Черкаській області ліквідували понад…
09:29 -
08:59#ЧистаЧеркащина2021: Голова ОДА оголошує велике прибирання по всій області
Всеобласну толоку оголошують на Черкащині 24 квітня. Вперше всі разом, великі й маленькі населені пункти, об’єднані територіальні громади, волонтерські та громадські організації мають можливість одночасно долучитися…
08:59 -
08:50Черкаські шаблісти з медалями всеукраїнських змагань
Чемпіонат України з фехтування на шаблях серед чоловіків та жінок відбувся 15-16 квітня у Києві. За медалі чемпіонату змагались спортсмени з усіх регіонів України. Регіон…
08:50 -
08:42Уряд встановив розміри допомоги на санаторно-курортне лікування чорнобильців на 2021 рік
Уряд ухвалив рішення щодо встановлення у 2021 році наступних розмірів грошової допомоги для забезпечення санаторно-курортним лікуванням громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, шляхом виплати компенсації вартості…
08:42