Регіони отримали понад 190 тисяч вакцини від грипу для безоплатних щеплень груп ризику
Міністерство охорони здоров’я розподілило в регіони 193 тисячі доз вакцини від грипу, отриманих в межах гуманітарної допомоги. 11 листопада вся вакцина вже доставлена в області.
«Вакцина захищає від всіх штамів грипу, що будуть циркулювати в цьому році. Безоплатні щеплення можуть отримати особи з груп ризику. Передусім, йдеться про медиків, вагітних, людей похилого віку із хронічними захворюваннями. Це важливо, адже грип може мати важкий перебіг та спричинити серйозні ускладення: пневмонію, отити, синусити, менінгіт та взагалі призвести до смерті», – наголосив застуник міністра – головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.
За його словами, наразі в Україні не так поширена практика щорічної вакцинації від грипу, проте таку ситуацію треба змінювати, як і руйнувати міф, що грип – це несерйозне захворювання на рівні із застудою.
Цього року Україна отримала 30 тисяч вакцини від грипу в межах механізму PIVI та 163 тисячі доз від фармацевтичної компанії «Sanofi». Розподіл вакцини здійснювався з огляду на потреби регіонів. До прикладу, Закарпатська та Дніпропетровська області отримають близько 9 тисяч вакцини, Київська – понад 10 тисяч доз, Одеська – більше 14 тисяч, Полтавщина та Львівщина отримають близько 7 тисяч доз.
Ігор Кузін нагадав, що щеплення від грипу не входить до Національного календаря, а отже, не є безоплатним. Проте держава робить все можливе, щоби таку можливість мали особи з груп ризику. На сектор безпеки, зокрема військовим, розподілили майже 56 тисяч доз.
Окрім того, на комерційний ринок цьогоріч має надійти майже 150 тисяч вакцини від грипу, частина з них вже є аптечній мережі та доступна для громадян.
І хоча оптимальний час введення вакцини від грипу – це вересень-жовтень, проте щеплення рекомендують робити протягом усього епідсезону. Імунітет до грипу формується через 7-14 днів.
Особливо важливо таке щеплення робити вагітним, адже грип дуже небезпечний для жінок, що готуються стати мамами. Вагітність робить жінок більш схильними до важкого перебігу грипу, що може спричинити госпіталізацію, передчасні пологи та навіть смерть немовляти. Доведено, що вакцинація знижує ризик захворювання на грип у вагітних на 50%, та госпіталізації з грипом у середньому на 40% .
Жінки, які отримали щеплення від грипу під час вагітності, також передають захист своїм дітям, який зберігається протягом перших місяців їхнього життя.
Щеплення інактивованою вакциною є безпечним для вагітних, його можна робити у будь-якому триместрі.
-
15:51Причини та протидія: Антон Плахотній про пожежі екосистемах Черкащини
Понад 320 пожеж в екосистемах Черкащини виникло від початку року. Про причини виникнення загорянь на території регіону на брифінгу в медіацентрі ОВА розповів начальник Управління…
15:51 -
15:36Сергій Озеран про роботу пунктів незламності на Черкащині
З 1 жовтня в області поновлюють роботу пункти незламності. Загалом планують запустити 201 такий осередкок. Про це повідомив директор Департаменту цивільного захисту, оборонної роботи та…
15:36 -
15:27«Освіта під час війни – складне випробування, яке ми разом долаємо», – Ігор Табурець
Черкащина – місце сильних. Сильних освітян. Напередодні Дня працівників освіти очільник області Ігор Табурець зустрівся з представниками цієї галузі Черкащини. За професійні надбання та здобутки…
15:27 -
15:18Для Черкащини розподілять лінійний прискорювач
Українські лікарні отримають 15 лінійних прискорювачів, аби ще якісніше лікувати пацієнтів з онкологією. Лінійні прискорювачі будуть розподілені між медзакладами у Сумській, Рівненській, Чернівецькій, Тернопільській, Хмельницькій,…
15:18 -
14:30#Черкащина_місце_сили. Тепер – офіційно
Черкащина офіційно зареєструвала свій слоган як торговельну марку. Про це повідомляють у Департаменті регіонального розвитку ОДА. Свідоцтво надає виключне право використовувати Черкаською областю слоган #Черкащина_місце_сили…
14:30 -
13:44Черкащанка виборола бронзу чемпіонату світу зі стрільби кульової
Анастасія Теліженко здобула бронзу чемпіонату світу зі стрільби кульової. Змагання серед спортсменів з ураженням опорно-рухового апарату проходили з 21 до 28 вересня в м. Ліма…
13:44 -
13:41Антикорупційний реєстр НАЗК тепер доступний на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних
Антикорупційний реєстр НАЗК тепер доступний на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних. Відтепер журналісти, активісти та будь-хто охочий може легко перевіряти, чи причетна людина або бізнес…
13:41 -
13:38Денис Шмигаль: Наша мета — очистити Україну від російського мінного сміття за найближчі роки
Сьогодні потенційно замінованими в Україні залишається близько 174 тисяч кв. км. Це величезна територія, розмінування якої може зайняти десятиліття. Україна збирається це зробити за найближчі…
13:38 -
10:16У Міносвіти розповіли, яким буде національний мультипредметний тест 2024
2024-ий буде вже третім роком, в який Україна через повномасштабне вторгнення не може провести повноцінне зовнішнє оцінювання для вступників. Український центр оцінювання якості освіти вже…
10:16 -
10:08Медична евакуація: як потрапити на лікування за кордон військовим?
Вже понад півтора роки повномасштабної війни в Україні триває евакуація постраждалих громадян до закордонних клінік, де вони отримують необхідне лікування та реабілітацію. На сьогодні завдяки…
10:08 -
09:56Пліч-о-пліч: черкаські будівельники продовжують відновлювати херсонську Іванівку
Черкаські будівельники працюють на Херсонщини. Тут вони допомагають жителям деокупованих сіл відновлювати житла. Так, в Іванівці, одному із сіл, над якими область взяла шефство, вже…
09:56 -
09:25Штучний інтелект для роботи та бізнесу: Google перезапустив курс «Основи АІ»
Google перезапускає безоплатний онлайн-курс «Основи АІ». Відтепер у програмі ще більше практичної інформації. Вона стане в пригоді людям, які чули про штучний інтелект, але ще…
09:25