Регіони отримали понад 190 тисяч вакцини від грипу для безоплатних щеплень груп ризику

Міністерство охорони здоров’я розподілило в регіони 193 тисячі доз вакцини від грипу, отриманих в межах гуманітарної допомоги. 11 листопада вся вакцина вже доставлена в області.

«Вакцина захищає від всіх штамів грипу, що будуть циркулювати в цьому році. Безоплатні щеплення можуть отримати особи з груп ризику. Передусім, йдеться про медиків, вагітних, людей похилого віку із хронічними захворюваннями. Це важливо, адже грип може мати важкий перебіг та спричинити серйозні ускладення: пневмонію, отити, синусити, менінгіт та взагалі призвести до смерті», – наголосив застуник міністра – головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.

За його словами, наразі в Україні не так поширена практика щорічної вакцинації від грипу, проте таку ситуацію треба змінювати, як і руйнувати міф, що грип – це несерйозне захворювання на рівні із застудою.

Цього року Україна отримала 30 тисяч вакцини від грипу в межах механізму PIVI та 163 тисячі доз від фармацевтичної компанії «Sanofi». Розподіл вакцини здійснювався з огляду на потреби регіонів. До прикладу, Закарпатська та Дніпропетровська області отримають близько 9 тисяч вакцини, Київська – понад 10 тисяч доз, Одеська – більше 14 тисяч, Полтавщина та Львівщина отримають близько 7 тисяч доз.

Ігор Кузін нагадав, що щеплення від грипу не входить до Національного календаря, а отже, не є безоплатним. Проте держава робить все можливе, щоби таку можливість мали особи з груп ризику. На сектор безпеки, зокрема військовим, розподілили майже 56 тисяч доз.

Окрім того, на комерційний ринок цьогоріч має надійти майже 150 тисяч вакцини від грипу, частина з них вже є аптечній мережі та доступна для громадян.

І хоча оптимальний час введення вакцини від грипу – це вересень-жовтень, проте щеплення рекомендують робити протягом усього епідсезону. Імунітет до грипу формується через 7-14 днів.

Особливо важливо таке щеплення робити вагітним, адже грип дуже небезпечний для жінок, що готуються стати мамами. Вагітність робить жінок більш схильними до важкого перебігу грипу, що може спричинити госпіталізацію, передчасні пологи та навіть смерть немовляти. Доведено, що вакцинація знижує ризик захворювання на грип у вагітних на 50%, та госпіталізації з грипом у середньому на 40% .

Жінки, які отримали щеплення від грипу під час вагітності, також передають захист своїм дітям, який зберігається протягом перших місяців їхнього життя.

Щеплення інактивованою вакциною є безпечним для вагітних, його можна робити у будь-якому триместрі.