Понад чотири тисячі вимушено переміщених школярів навчаються у школах області

Черкаська область наразі стала не тільки транспортним хабом, але й прихистком для людей, які змушені були покинути свої домівки в місцях, де наразі точаться бойові дії. Діткам, які змушені були тікати від війни, освітянами області надається всіляка підтримка, а також фахова психологічна допомога. Поновили дистанційно освітній процес, але уже на Черкащині, 4190 учні з числа внутрішньо переміщених осіб.

Найбільше таких дітей нині в Черкаському (1636 осіб) та Звенигородському (1073) районах. У Золотоніському навчаються 478 дітей, Уманському – 942.

Крім того, допомагають школярам підготуватися до національного мультипредметного тесту, який цьогоріч замінить ЗНО, у безкоштовній онлайн-школі «Абітурієнт–2022». Наразі у рамках школи можна поглибити свої знання з математики та української мови.

Також допомагають на Черкащині підвищити кваліфікацію і освітянам. Сьогодні, 11 квітня, стартує волонтерський проєкт – курси підвищення кваліфікації для педагогічних працівників, які потребують термінового підвищення кваліфікації, але не мають змоги зробити це у своїх регіонах у зв’язку із активними бойовими діями. Слухачами курсу стануть майже 700 освітян з «гарячих точок» України.

Не втрачається темп волонтерської роботи закладів освіти, які без виключення об’єдналися у спільний фронт тилової підтримки Збройних сил України. Виготовлення маскувальних костюмів, сіток, випікання пиріжків та печива, виготовлення м’ясних консервів – означена робота вже стала звичайним елементом повсякденного життя освітян.

У цьому їх підтримують маленькі патріоти, які не тільки старанно навчаються, але й активно допомагають нашим військовим.

6-7 квітня відбулася VІI Всеукраїнська історико-краєзнавча конференція учнівської молоді «Державотворчі процеси в Україні: через віки у ХХІ століття», де учні представляли свої наукові пошукові роботи на тематику становлення Української державності.

Додамо, натепер освітні послуги на Черкащині в дистанційному режимі надає 581 заклад. Це 50 закладів дошкільної освіти, 493 заклади загальної середньої освіти, зокрема й 18 інтернатних закладів, 7 закладів вищої освіти, 20 закладів фахової передвищої освіти, 11 закладів професійно-технічної освіти.

Щодо роботи дитсадків, то з 50-ти закладів очно працюють 4 заклади та створено 4 чергові групи, які за потребою готові розпочати роботу. Про це інформують в Управлінні освіти і науки ОВА.

 

Стрічка новин