План реалізації Стратегії розвитку області на 2021-2023 роки – в дії
Депутати обласної ради підтримали План реалізації Стратегії розвитку Черкаської області. Він ставить пріоритети розвитку області на наступні три роки.
Цей План передбачає виконання низки заходів та завдань з розвитку регіону, передбачених Стратегією розвитку Черкащини на 2021-2027 роки. Наступний документ середньострокового планування розроблятимуть на 2024-2027 роки.
– План реалізації Стратегії дозволяє зосередити наявний ресурс на ключових пріоритетах розвитку області, – наголосив заступник очільника Черкащини Роман Карманнік. – Основними фінансовими джерелами його реалізації будуть наступні: державний бюджет (в тому числі ДФРР), місцеві бюджети, інвестиції, грантові ресурси, приватні кошти.
Прийняття Плану реалізації дозволить нам завершити конкурсний відбір проектів ДФРР у 2021 році і розпочати такий конкурс на 2022 рік.
Розробка Плану реалізації розпочалась на початку 2020 року. Координувала процес Черкаська агенція регіонального розвитку. Над розробкою документу працювала робоча группа. До її складу входили представники наукових установ, громадськості, бізнесу, органів державної влади та місцевого самоврядування. Важливо, що до цієї робочої групи також долучилися й депутати обласної ради.
Загалом за весь період розробки, до підготовки Плану реалізації Стратегії долучилися понад 1000 осіб, зокрема й експерти міжнародного та національного рівня, а також профільні Міністерства. Торік у вересні відбулись засідання фокус-груп з відбору проектних ідей за стратегічними цілями. З поданих 416 проектних ідей на 27,8 млрд грн, відібрали 110 проектних ідей на 10,5 млрд грн.
– План реалізації включає 110 проектних ідей, які спрямовані на виконання стратегічних, операційних цілей та завдань, – наголосив Роман Карманнік. – Сукупно маємо 20 проектів з економічного розвитку, 26 – задля розвитку та нарощування людського капіталу, 56 – екологічних, безпекових, інфраструктурних, зокрема й 2 з напряму SMART-спеціалізації регіону, 7 – інноваційні агротехнології та 1 – з розвитку ІТ-галузі та інформаційно-комунікаційних технологій.
Економічна ціль передбачає реалізацію зокрема таких проектів:
– розвиток підприємництва (проведення навчальних бізнес-курсів, створення мережі Інформаційних пунктів для підприємців);
– посилення розвиткового потенціалу представників бізнесу в інноваційній діяльності (за участі Центру підтримки технологій та інновацій);
– розвиток інвестиційної та експортної діяльності (Школа експортера, популяризація та модернізація інвестиційного порталу, організація та проведення економічних форумів);
– просування бренду області “Черкащина – місце сили“;
– обласний конкурс якості продукції “Черкаська якість“.
Розвиток людського потенціалу передбачає:
– навчання медичних працівників, придбання та встановлення лабораторного обладнання для здійснення досліджень на COVID-19;
– придбання обладнання для закладів загальної середньої освіти в рамках концепції нової української школи;
– створення навчально-практичних центрів при закладах професійної (професійно-технічної) освіти області;
– збереження та розвиток об’єктів культурної спадщини області;
– запровадження щорічного регіонального конкурсу проектів місцевого розвитку.
Екологія, будівництво та інфраструктура:
– розбудова мережі медичних закладів області;
– забезпечення якісною питною водою населених пунктів області;
– покращення стану територіальних автомобільних доріг державного значення та доріг місцевого значення;
– встановлення систем пожежної безпеки у закладах освіти області;
– відновлення роботи Черкаського аеропорту, будівництво аеропорту в м. Умань;
– створення ЦНАП при органах місцевого самоврядування;
– підвищення енергоефективності будівель бюджетної сфери;
– впровадження комплексної системи поводження з твердими побутовими відходами;
– створення Центрів безпеки у територіальних громадах;
– розвиток інтернет-мереж у населених пунктах області;
– розбудова туристичної інфраструктури.
SMART-спеціалізація регіону С.1 це 7 проектів, зокрема:
– розвиток Індустріального парку „Золотоноша“;
– підтримка розвитку с/г кооперативів та сімейних фермерських господарств;
– створення мережі забійних цехів в територіальних громадах;
– розвиток рибного господарства Черкаської області;
– розвиток органічного виробництва в області.
SMART-спеціалізація регіону С.2 це 1 проект, а саме:
– створення Центру розвитку креативної економіки Черкащини.
Ознайомитися з Планом реалізації Стратегії можна за покликанням: https://cutt.ly/PlwO8M9
-
21:02Планую побувати в кожному районі, – Олександр Скічко з робочим візитом відвідів Уманщину
Очільник області Олександр Скічко нині відвідав Уманщину. Тут побував на декількох об'єктах. За підсумками окреслив найближчі плани з розвитку району та додав, що за найближчі…
21:02 -
15:35Уманські студенти серед переможців Міжнародного музичного конкурсу
Міжнародний конкурс «Golden Talents of Madrid 2021» (онлайн-формат) відбувся 11 лютого в Мадриді. В ньому активну участь взяли студенти та викладачі відділу народних інструментів Уманського…
15:35 -
15:22У вихідні на Черкащині прогнозують похолодання
У вихіднІ погоду Черкащини формуватимуть холодна частина циклону «Erick» з центром над Середньою Волгою та малоактивний атмосферний фронт. Тож на Черкащині синоптики прогнозують похолодання з…
15:22 -
15:01Таким чином формується імуновідповідь, – Наталія Гармаш про реакцію на вакцину
Усі процеси вакцинації, що стартували днями в області, проводились згідно з нормативними документами МОЗУ. Мова, насамперед, про наказ №2070 щодо того, як правильно провести вакцинацію…
15:01 -
14:57СБУ заблокувала багатомільйонну схему незаконного відшкодування ПДВ
Служба безпеки України викрила міжрегіональне угруповання, яке організувало протиправний механізм відшкодування з бюджету податку на додану вартість (ПДВ). Оборудка дозволила ділкам отримати відшкодування з державного…
14:57 -
14:51«Всі медики одужали», – Олександр Дудник про випадки реакції на щеплення проти ковіду
За перші два дні вакцинації в обласні лікарні щепили 170 медиків. У 6 з них зафіксували реакцію на препарат. Нині всі лікарі одужали та почувають…
14:51 -
14:34Вакцинація від коронавірусу – лише добровільна, – Лариса Кошова (фото, відео)
На сьогодні триває процес вакцинації в Черкаській міський інфекційній лікарні, за третій день привили 70 осіб. Всього ж від початку процесу вакцинації щепили на Черкащині…
14:34 -
12:18У Черкасах замайорів прапор у підтримку кримчанам
26 лютого в Україні відзначають день спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя. З цієї нагоди сьогодні підняли кримськотатарський прапор поряд із Державним Прапором…
12:18 -
12:00Усі вакциновані вже не мають симптомів побічної дії, – лікарка-імунолог
На Черкащині триває процес вакцинації, область - лідер проведення імунопрофілактики: за 2 доби медикам провели 170 вакцинувань. Також зафіксовано 6 повідомлень про несприятливі події після…
12:00 -
11:34Як вакцинуватимуть проти COVIDу на Черкащині розповіли в ОДА
https://youtu.be/B-NFblaz-_4 В обласі готові вакцинувати майже 8 тисяч медиків. Вони належать до цільової групи. Натепер отримали щеплення 170 з них. Кожен з них дав згоду…
11:34 -
10:58Черкаські аудитори у січні забезпечили відшкодування 2,2 млн грн втрат
Фахівці Управління Північного офісу Держаудитслужби в Черкаській області у січні провели 5 ревізій. Завдяки перевіркам виявили порушень законодавства, що призвели до втрат фінансових та матеріальних…
10:58 -
10:4326 лютого – день спротиву російській окупації Криму
26 лютого 2014 року став переламним в історії Криму. Саме в цей день під стінами кримського парламенту відбувся багатотисячний мітинг кримських татар і проукраїнських активістів…
10:43