Підсумки весняної лісокультурної кампанії: майже тисячу гектарів лісів висадили лісівники Черкащини

Лісівники Черкащини завершили роботи зі створення лісових культур – планові обсяги виконали всі лісогосподарські підприємства.

«У держлісгоспах цієї весни створено лісових культур на загальній площі  майже 1000 гектарів. Здійснено доповнення минулорічних лісових культур на площі 2430 гектарів. Загалом висаджено близько 7 мільйонів штук сіянців. Основними лісоутворюючими породами для області є сосна звичайна та дуб звичайний, висаджували й інші породи – модрину, дуб північний, горіх чорний, липу, сосну кримську, клени, ясен, ялину, березу, гледичію, грушу, черешню лісову та інші», – зазначив начальник Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства Олександр Дзюбенко.

Для забезпечення максимальної приживлюваності сіянців використовували вологонакопичувачі, висаджували сіянці із закритою кореневою системою, використовували гербіциди при підготовці ґрунту, створювали лісові культури механізовано.

Також лісівники завершують роботи на лісових розсадниках з посіву лісоутворюючих порід. Насіннєвий фонд для цього зібрали достатній та різновидовий. Буде засіяно 11 гектарів лісових розсадників, на яких, окрім дуба та сосни, вирощуватимуть понад 30 різновидів супутніх деревних та чагарникових порід.

Активно в області пройшла акція Держлісагентства «Відтворюємо ліси разом». Протягом місяця участь у ній взяли понад 4 тисячі осіб – разом з лісівниками висаджували ліси шкільна та студентська молодь, представники органів місцевого самоврядування, учасники АТО, громадський актив ОТГ. У рамках акції разом з громадськістю було висаджено 67 гектарів лісових культур.

Крім того, 10 квітня лісівники Черкащини долучилися до акції «Озеленення планети», у рамках якої Україна та ще 100 країн світу висаджували дерева. На території держлісгоспів Черкащини у той день разом з громадськістю було висаджено майже 65 тисяч сіянців та саджанців.

Для реалізації населенню, установам та організаціям  виростили  близько 100 різновидів декоративних кущів та дерев – майже 150 тисяч одиниць посадматеріалу.

За інформацією Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства