Опалювальний сезон розпочався вчасно, триває робота над посиленням енергетичної безпеки
Заступник Міністра розвитку громад та територій України Тимур Ткаченко зазначив, що в більшості громад опалювальний сезон вже розпочато. Станом на сьогодні всі 100% громад готові до нового зимового сезону, запущено 83% котелень. Вже опалюється 70% житлових будинків та понад 80% дошкільних закладів, закладів освіти та закладів охорони здоров’я.
Він наголосив, що при Міністерстві розвитку громад та територій працює Штаб проходження опалювального сезону, до якого залучені представники влади. В рамках Штабу особлива увага приділена регіонам, які не повністю забезпечені альтернативними джерелами енергії, зокрема когенераційними установками. Міністерство проводить щоденний моніторинг стану справ у громадах. Там вже сформовані всі необхідні запаси енергоносіїв, підготовлені бригади, які цілодобово будуть забезпечувати ремонт у разі виходу з ладу обладнання та споруд в разі необхідності.
“Харків, Ладижин, Українка, Добротвір, Зеленодольськ та Шостка мають особливий пріоритет щодо влаштування системи резервного теплопостачання. Наразі продовжується впровадження заходів зі створення системи розподіленої генерації електричної та теплової енергії. Особлива увага також приділяється прифронтовим та прикордонним регіонам – це Чернігівська, Сумська, Харківська, Херсонська, Одеська та Миколаївська області. Разом з Міненергетики та міжнародними партнерами триває робота над забезпечення цих регіонів резервним обладнанням”, – сказав він.
Заступник Міністра енергетики України Микола Колісник наголосив, що у міжопалювальний період енергетики провели найбільшу за часів незалежності ремонтну кампанію. Йдеться про планові ремонти, а також відновлення обладнання, пошкодженого внаслідок ворожих атак на енергетику, яке можливо було відремонтувати, і створення додаткових джерел живлення, особливо для об’єктів критичної інфраструктури.
“На сьогодні проведена робота щодо розвитку розподіленої генерації, передано велику кількість обладнання в регіони. Також маємо проект щодо формування паспортів енергонезалежності регіонів, у яких чітко визначається по кожному окремому населеному пункту, де, яка генерація повинна бути, яка потреба покрита, а яку треба додатково покрити, в тому числі за рахунок інвестицій. Досить значна робота відбувається через Фонд підтримки енергетики, який на сьогодні налічує задекларованих 720 мільйонів євро від донорів”, – наголосив він.
Заступник Міністра енергетики України також нагадав, що в результаті перемовин з країнами ЄС вдалося збільшити потужність імпорту до 2,1 ГВт, а отже й залучати більше енергії для стійкості об’єднаної енергетичної системи.
Микола Колісник розповів про можливості для бізнесу, який може використовувати імпортну потужність для власних потреб, закуповувати до 80% електроенергії та не залежати від графіків відключення.
Своєю чергою голова Київської ОВА Руслан Кравченко відзвітував, що 48 територіальних громад Київщини вже підключились до опалювального сезону на 100%. Запуск проходить планово та без проблем. На виконання доручення Президента, з метою збільшення енергетичної незалежності регіонів, Київська область запустила експериментальний проект із залучення бізнесу до встановлення нових когенераційних установок. Визначили 89 локацій для встановлення когенераційних установок. Залучаємо інвесторів.
«На 33 локаціях буде установлене обладнання загальною потужністю 80 МВт. Ще 16 таких локацій розташовані у Бучанській громаді, де буде встановлено установок на 20 МВт потужності.
Загалом на Київщині вже працює 11 когенераційних установок. Ця робота поступова, але ми працюємо з громадами для якомога швидшого підключення когенераційних установок», – сказав Руслан Кравченко.
Тим часом Бучанська громада стала лідером області у роботі над альтернативними засобами енергетики. Зокрема, вже проведено тендер на розроблення паспорту енергетичної безпеки та визначено місця встановлення альтернативних засобів генерації.
“Таким чином, після розробки технічного паспорту ми відразу бачимо, де мають бути встановлені додаткові засоби, а також можемо вже консультувати інші громади”, – зазначив міський голова Бучі Анатолій Федорук.
Довідково
Брифінги відбуватимуться регулярно впродовж усього опалювального сезону задля інформування суспільства: як проходимо зиму, як громади до неї готові та з якими викликами стикаються. До участі в брифінгах будуть запрошені представники профільних міністерств, центральних органів виконавчої влади, обласних адміністрацій та громад.
За інформацією Урядового порталу
-
12:12Черкаський МЕФ-2024: державна політика для економіки відновлення
Економіка відновлення: правила гри, інструменти і людський капітал. На Черкащині відбувся Міжнародний економічний форум-2024. Говорили про підприємництво, розвиток бізнесу, державну економічну політику і нарощування людського…
12:12 -
11:39Епідситуація щодо грипу та ГРВІ у Черкаській області
У Черкаській області з 25 листопада по 1 грудня захворіли 4 345 осіб на ГРВІ, включно із COVID-19. Показник захворюваності на 1,8 % нижче, ніж тиждень тому.…
11:39 -
11:20Краєзнавчий музей запрошує до спільного створення воєнної експозиції
Черкаський обласний краєзнавчий музей пропонує всім охочим доєднатися до збереження пам’яті про боротьбу України під час сучасної війни. Про це повідомляють в управлінні культури та…
11:20 -
10:45Бронювання працівників знову стало доступним через Дію: нові правила та умови
Після завершення аудиту щодо визначення підприємств, установ і організацій критично важливими Уряд відновлює можливість онлайн-бронювання працівників на порталі Дія. Усі заявки оброблятимуться через Дію, що усуне…
10:45 -
10:18Зима прийшла: синоптики прогнозують тумани
Робочий тиждень на Черкащині розпочинається під впливом антициклону «CLEMENS» із стабільно хмарної та вологої погоди з середньодобовою 1-2º тепла. Про це повідомляється в Черкаському обласному…
10:18 -
10:09Понад 2 млн українців подали заяви на виплату 1000 грн «Зимової єПідтримки» у перший день програми
За перший день реалізації програми «Зимова єПідтримка» понад 2,1 млн українців подали у застосунку Дія заявки на отримання державної допомоги в розмірі 1000 гривень. З них…
10:09 -
08:56Загальні бойові втрати ворога станом на 2 грудня
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 02.12.24 орієнтовно склали особового складу ‒ близько 743920 (+1790) осіб,танків ‒ 9478 (+9) од,бойових броньованих машин ‒ 19397 (+28)…
08:56 -
08:49Звернення Президента України
Бажаю здоров’я, шановні українці, українки! Сьогодні в нас активний дипломатичний день: в Україні з візитом – Президент Європейської ради Антоніу Кошта, також – Кая Каллас,…
08:49 -
08:46Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 2 грудня
Уночі на Черкащині працювали сили ППО. Вони захищали наші громади від ворожих БпЛА. Про це інформує начальник ОВА Ігор Табурець. У підсумку на рахунку наших…
08:46 -
10:551 000 грн Зимової єПідтримки: відсьогодні українці можуть подавати заявки
Відсьогодні українці можуть подавати заявки, щоб отримати 1 тисячу гривень від держави за програмою «Зимова єПідтримка». Це один з елементів комплексного пакета «Зимової підтримки» для…
10:55 -
08:56Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 1 грудня
Тривоги в області лунали з ночі. Минулось без наслідків завдяки нашим оборонцям, повідомляє начальник Черкаської обласної військової адміністрації Ігор Табунець. - У межах нашої території…
08:56 -
08:27Звернення Президента України
Дорогі українці, українки! Зараз на Дніпровщині рятувальна операція після ракетного удару. Пошкоджена звичайна цивільна забудова: житловий будинок, магазин у селищі Царичанка. На цей час відомо:…
08:27