Олексій Чернишов: Реформа децентралізації має бути успішно завершена у найкоротші строки

Реформа децентралізації є важливим пріоритетом для нашої держави і має бути успішно завершена у найкоротші строки. Про це 3 червня Міністр розвитку громад і територій Олексій Чернишов заявив під час виступу на Конгресі місцевих і регіональних влад у Хмельницькому. Захід відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського та за участі голови Офісу Президента Андрія Єрмака, заступника голови Офісу Президента Кирила Тимошенка та представників місцевих і регіональних влад.

«Впевнений, що для всіх присутніх є беззаперечним той факт, що реформа децентралізації є важливим пріоритетом для нашої держави. Це складний, політичний, організаційний процес, який потребує об’єднання зусиль. Хочу подякувати Президенту Володимиру Зеленському, Уряду та Парламенту за рішучі кроки у просуванні цієї реформи. При такій величезній – як внутрішній, так і зовнішній підтримці – нам важливо найближчим часом довести її до успішного завершення. Проте, аби реалізувати це, нам необхідна й ваша підтримка. Ми розраховуємо, що асоціації органів місцевого самоврядування будуть активними учасниками просування цих змін. А утворений Конгрес місцевих та регіональних влад стане центральним майданчиком для узгодження позицій всіх сторін», – заявив Міністр Олексій Чернишов.

Очільник Мінрегіону відзначив, що найважливіше у контексті реформи децентралізації – це майбутні зміни до Конституції та нова редакція Закону «Про місцеве самоврядування в Україні».

Окремо Олексій Чернишов зупинився на темі нової державної регіональної політики, зокрема, підкреслив, що потужний поштовх її розвитку дала програма Президента «Велике будівництво». В рамках програми за 2020 рік було збудовано та реконструйовано сотні шкіл, дитячих садків, ЦНАПів, медичних та спортивних об’єктів у різних куточках нашої країни. Цьогоріч у межах програми заплановано ще 500 об’єктів соціальної інфраструктури.

«Я часто їжджу регіонами… і наочно бачу, як позитивно це впливає на якість життя людей. Влада кожного дня передається у громади. І це — історично-важливий момент для України. Я дякую народним депутатам, які першого червня прийняли за основу зміни до Закону «Про засади державної регіональної політики», — додав Міністр розвитку громад та територій.

Олексій Чернишов також зазначив, що якнайшвидшого розгляду потребує урядовий законопроект щодо змін до Бюджетного кодексу, в якому пропонується збільшення обсягу Державного фонду регіонального розвитку, запровадження відкритої конкуренції між проектами та спрямування коштів ДФРР виключно на реалізацію Державної та регіональних стратегій розвитку.