Олександр Скічко обговорив з послом Латвії напрями інвестування в область

Голова Черкаської ОДА Олександр Скічко 23 лютого зустрівся з Надзвичайним і Повноважним Послом Латвійської Республіки в Україні Юрісом Пойкансом. Говорили про інвестування в Черкаську область, розвиток регіону та обмін досвідом.

Разом з послом Латвії Юрісом Пойкансом були третій секретар Посольства Латвійської Республіки в Україні Едвінс Северс та радник з економічних питань, представник Латвійського агентства інвестицій та розвитку в Україні Айнарс Межуліс. Олександр Скічко ознайомив представників Латвії з основними напрямками розвитку області:

–  туризм і культура;

–  інфраструктура;

–  освіта;

–  медицина;

–  бізнес;

–  сільське господарство.

«Ми маємо потужний потенціал для створення медичного кластеру в області й активно рухаємося у цьому напрямку. Область посідає провідні позиції в трансплантології  країни, у нас є потужний  обласний кардіологічний центр – другий в Україні серед аналогічних закладів. Також ми плануємо навчати в області і лікарів, а не лише фармацевтів та медсестер. Сподіваємося, з наступного року ми зможемо реалізувати цю ідею. Також нам цікаво розвивати медичний туризм», – сказав Олександр Скічко.

Як зазначив очільник області, враховуючи світову пандемію COVID-19, було б корисно започаткувати співпрацю саме у сфері охорони здоров’я та перейняти досвід Латвійських медиків в карантинних умовах.

«З метою популяризації інвестиційного потенціалу області серед потенційних  інвесторів, ми  намагаємось побудувати процес взаємодії з територіальними громадами, бізнес-середовищем для збору інвестиційних потреб, пропозицій та намірів розвитку бізнесу.  Ми хочемо створити каталог бізнес-кейсів області, щоб потенційний інвестор міг ознайомитися з діяльністю регіональних компаній, готовими інвестиційними пропозиціями, бізнес-проектами. Я вважаю, що це буде корисна інформація для інвесторів», – сказав Олександр Скічко.

Також Черкащина має надзвичайну інвестиційну перевагу саме у розвитку внутрішнього водного транспорту, адже річка Дніпро може стати потужною логістичною артерією країни.

“У минулому році у Верховній Раді прийняли законопроект про внутрішній водний транспорт, який запрацює вже з 2022 року. Це революційний законопроект, який закладає основи існування ринку. Я був у Комітеті транспорту та інфраструктури та є одним із авторів цього законопроекту. Цей законопроект дасть розвиток річковим перевезенням в Україні. Ринок відкривається, тому у внутрішніх водах України можуть бути різні прапори. Це також може бути цікавим для потенційних інвесторів. Ми маємо велику область, яка готова сприяти привабленню будь-яких інвестицій за допомогою річкової логістики”, – говорить Олександр Скічко.

Надзвичайний та Повноважний Посол Латвійської Республіки в Україні Юріс Пойканс зазначив, що Латвія зацікавлена працювати  з кожним регіоном України, зокрема, з Черкаською областю.

“Черкащина дуже цікава для нас, адже вона розташовується дуже близько до Києва. Я бачу великий потенціал у Черкаській області. Ми готові співпрацювати у напрямках бізнесу, освіти, туризму, медицини», – каже Юріс Пойканс.

За словами Надзвичайного та Повноважного Посла, латвійська сторона готова сприяти в пошуку партнерів для освітніх та медичних закладів Черкащини.

Також Посол Латвії запросив представників Черкаської області та міста Черкаси відвідати Латвію для обміну досвідом та кращими практиками регіонального управління.

В Україні відновило свою роботу представництво Латвійського агентства інвестицій та розвитку (LIAA), керівник якого зазначив, що з метою налагодження бізнес зв’язків та посилення практичної співпраці між країнами в реальних секторах економіки з акцентом на потенціал таких галузей, як сільське господарство, харчова промисловість,  IT, деревообробка, транспорт, логістика та інші, нам слід планувати спільні зустрічі черкаського та латвійського бізнесу.