Обласний Департамент АПР збирає пропозиції для покращення програми розвитку рибного господарства водойм
Департамент агропромислового розвитку Черкаської обласної державної адміністрації просить зацікавлених осіб надати пропозиції до розроблення проекту Програми розвитку рибного господарства водойм Черкаської області та поліпшення їх екологічного стану. Чекатимуть пропозицій до 15 лютого 2021 року.
Водний фонд Черкаської області складає 216 тисяч га водного плеса, водосховищ та ставків. 96 відсотків площі водного дзеркала припадає на Кременчуцьке водосховище.
Найвища рибопродуктивність водосховища була у період з 1985 до 1990 роки ( середньорічний показник вилову риби 9,4 тис. тонн). З 1990 року щорічний вилов риби зменшився до 4-5 тисяч тонн або майже в 2 рази.
Для забезпечення мінімальних норм споживання риби та рибних продуктів жителями області, потреба складає 15,2 тисячі тонн риби в рік.
Рівень забезпечення за рахунок власного виробництва лише 30 відсотків. Головною причиною дефіциту риби та рибопродуктів є низька продуктивність водосховища.
Разом з тим кормова база водосховища є достатньою для вирощування рослиноїдних риб та може забезпечити біологічну продуктивність до 50 кг з одного га та досягнення річного вилову риби в межах 10 тисяч тонн.
Шляхи досягнення:
- щорічне зариблення Кременчуцького водосховища та малих водосховищ області відповідно до норм біологічного обґрунтування ;
- зариблення водойм мальком рослиноїдних риб, які ефективно використовують синьо-зелені водорості та позитивно впливають на якість води
- поліпшення екологічного стану водосховищ які є джерелом питної води для населення прилеглих населених пунктів та здійснення заходів щодо відновлення і підтримання сприятливого гідрологічного режиму та санітарного стану річок, а також заходи для боротьби з шкідливою дією вод ( біологічна меліорація водних об’єктів – вселення рослиноїдних риб в акваторії Кременчуцького водосховища та малих водойм області.
Поліпшення ефективності боротьби з браконьєрством на водоймах області.
– щорічне зміцнення матеріально-технічної бази органів рибоохорони області.
Джерела фінансування:
– кошти державного бюджету;
– кошти місцевих бюджетів;
– кошти рибодобувних організацій та суб᾽єктів що здійснюють рибний промисел на Кременчуцькому водосховищі;
– кошти суб’єктів господарювання, що здійснюють зворотній скид води в водойми.
Інформацію надавати на електронну адресу : zoo_ ck@ukr.net
Телефон для довідок (0472) 63-09-37
-
09:14150-річчя Лесі Українки: цикл лекцій, онлайн-зустріч, тематичні публікації
150 років з дня народження знакової письменниці та громадської діячки виповнюється 25 лютого. З 23 лютого на онлайн-ресурсах інституту розпочинається цикл інформаційних заходів, покликаних розкрити…
09:14 -
09:0222 черкащан отримуватимуть мистецькі стипендії у 2021 році
Сьогодні відбулося засідання комісії, яка визначила, хто отримуватиме обласні персональні стипендії у 2021 році. Члени комісії під головуванням першого заступника голови Черкаської обласної ради Романа…
09:02 -
08:36На Черкащині СБУ попередила збут контрафактного алкоголю на понад 2 мільйони гривень
Служба безпеки України викрила у Черкаській області підпільне виробництво оптових партій контрафактної підакцизної продукції сумнівної якості. Під час обшуків у ділків виявлено понад 10 тонн…
08:36 -
08:28З 1 березня пенсії черкащан зростуть на 11%
З 1 березня відбудеться підвищення пенсій на 11%. Така індексація — це обов’язок Уряду перед українськими пенсіонерами, відзначив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль. «Ми розуміємо, що в…
08:28 -
19:13В обласній лікарні вже щепили 80 медиків проти COVID-19, – Олександр Скічко
У перший день вакцинації проти COVID-19 на Черкащині щепили 80 лікарів Черкаської обласної лікарні. Про це інформує голова ОДА Олександр Скічко. - Хороший результат як…
19:13 -
16:54«Вакцина від COVID-19 безпечна і ефективна», – лікарка мобільної бригади
Сьогодні в Україні стартувала вакцинація населення від COVID-19. Черкащина – перша область, яка отримала вакцини й розпочала проводити щеплення медиків. Про результати перших щеплень та…
16:54 -
16:39«Жодних ускладнень я не відчуваю»: перший щеплений від COVID-19 медик з Черкащини
Лікар Черкаської обласної лікарні Євген Горенко сьогодні вакцинувався від COVID-19. Медик розповів, як почуває себе після вакцинації та чому важливо вакцинуватися кожному. https://youtu.be/4hoDgtc6WbY «У мене…
16:39 -
16:06В обласній лікарні показали “шлях вакцинованого” (відео)
На Черкащині стартувала вакцинація проти коронавірусної інфекції. Першими щеплять медиків. Як організований процес розповіла заступниця директора з медсестринства Черкаської обласної лікарні Лариса Хрєнова. https://youtu.be/A3Ik-VKhNrM Черкащина…
16:06 -
15:10Новий напрям «Великого будівництва 2021» – об’єкти культури
Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов зазначив, що цього року у програму Президента «Велике будівництво» увійшло 500 проектів соціальної інфраструктури, із них – 20…
15:10 -
13:42Перше щеплення від COVID-19 отримав лікар-реаніматолог із Черкас Євген Горенко
Перша вакцинація від COVID-19 відбулася в Черкасах. Лікар-реаніматолог Горенко Євген Васильович із Черкас щойно першим в Україні отримав щеплення від ковіду. Він працює в ковідному…
13:42 -
12:50На Черкащині розпочали вакцинацію від COVID-19
16 200 вакцин Oxford/AstraZeneca від COVID-19 отримала Черкаська область 24 лютого 2021 року. Сьогодні ж розпочали і вакцинування медиків. Згідно алгоритму, найпершими провакцинують працівників мобільних…
12:50 -
12:39Черкащина – перша область в Україні, яка вже отримала вакцину, – Олександр Скічко
Черкаська область першою в Україні отримала вакцину. Саме від нас стартує загальноукраїнська вакцинація, інформує очільник Черкаської ОДА Олександр Скічко. - У цей момент отримуємо 16…
12:39