Обласний Департамент АПР збирає пропозиції для покращення програми розвитку рибного господарства водойм

Департамент агропромислового розвитку Черкаської обласної державної адміністрації просить зацікавлених осіб надати пропозиції до розроблення проекту Програми розвитку рибного господарства водойм Черкаської області та поліпшення їх екологічного стану. Чекатимуть пропозицій до 15 лютого 2021 року.

Водний фонд Черкаської області  складає 216 тисяч га водного плеса, водосховищ та ставків. 96 відсотків площі водного дзеркала припадає на Кременчуцьке водосховище.

Найвища рибопродуктивність водосховища була у період з 1985 до 1990 роки ( середньорічний показник вилову риби 9,4 тис. тонн). З 1990 року щорічний вилов риби зменшився до 4-5 тисяч тонн або майже в 2 рази.

Для забезпечення мінімальних норм споживання риби та рибних продуктів жителями області, потреба складає 15,2 тисячі тонн риби в рік.

Рівень забезпечення за рахунок власного виробництва лише 30 відсотків. Головною причиною дефіциту риби та рибопродуктів є низька продуктивність водосховища.

Разом з тим кормова база водосховища є достатньою для вирощування рослиноїдних риб та може забезпечити біологічну продуктивність до 50 кг з одного га та досягнення річного вилову риби в межах 10 тисяч тонн.

Шляхи досягнення:

  • щорічне зариблення Кременчуцького водосховища та малих водосховищ області відповідно до норм біологічного обґрунтування ;
  • зариблення водойм мальком рослиноїдних риб, які ефективно використовують синьо-зелені водорості та позитивно впливають на якість води
  • поліпшення екологічного стану водосховищ які є джерелом питної води для населення прилеглих населених пунктів та здійснення заходів щодо відновлення і підтримання сприятливого  гідрологічного режиму та санітарного стану річок, а також заходи для боротьби з шкідливою дією вод ( біологічна меліорація водних об’єктів – вселення рослиноїдних риб в акваторії Кременчуцького водосховища та малих водойм області.

Поліпшення ефективності боротьби з браконьєрством на водоймах області. 

–  щорічне зміцнення матеріально-технічної бази органів рибоохорони області.

Джерела фінансування:

– кошти державного бюджету;

– кошти місцевих бюджетів;

– кошти рибодобувних організацій та суб᾽єктів що здійснюють рибний промисел на Кременчуцькому водосховищі;

– кошти суб’єктів господарювання, що здійснюють зворотній скид води в водойми.

 

Інформацію надавати на електронну адресу :     zoo_ ck@ukr.net 

Телефон для довідок (0472) 63-09-37

Стрічка новин