«Насильство над особистістю не припустиме», – Лариса Кошова

На Черкащині особи, які стали жертвами домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі, можуть отримати допомогу у спеціалізованих закладах та центрах підтримки. Передумови для розширення їхньої мережі, проведення превентивних заходів з попередження насильства обговорили сьогодні в ОДА на нараді під головуванням заступниці очільника області Лариси Кошової.

Зокрема, отримати підтримку можна в обласному центрі соціально-психологічної допомоги,  який в умовах цілодобового стаціонару надає допомогу та тимчасовий притулок, обласний соціальний центр матері та дитини для проживання жінок на сьомому-дев’ятому місяці вагітності та матерів з дітьми віком до 18 місяців, Черкаському обласному центрі соціально-психологічної реабілітації дітей, обласному міжрегіональному центрі соціально-психологічної реабілітації дітей у Умані.

– Таку ж допомогу надають у жіночому кризовому центрі для постраждалих від домашнього насильства «Мережка» на базі благодійної організації «100% Життя Черкаси». Тут в умовах цілодобового стаціонару надають допомогу та тимчасовий притулок жінкам із дітьми, які стали жертвами домашнього насильства, насильства за ознакою статі, – каже Лариса Кошова. – Проблема насильства досить гостра, як для України загалом так і для Черкаської області. Вона надзвичайно складна і об’єднує в собі безліч взаємопов’язаних аспектів – соціальних, юридичних, економічних, медичних, психологічних, політичних. Від того, як відповідально всі органи і установи, на які законом покладено здійснення заходів з попередження насильства в сім’ї, будуть ставитися до цієї важливої проблеми, залежить у значній мірі моральний клімат у суспільстві.

Міністерство соціальної політики готує проект постанови Кабінету Міністрів України про порядок та умови надання субвенції з державного бюджету місцевим на створення мережі спеціалізованих служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі. Нині ж в ОДА спільно з районами та тер громадами обговорили перспективи реалізації субвенції на Черкащині.