На Черкащині відчужено понад 9,5 тисячі гектарів приватної землі сільськогосподарського призначення

Із часу запровадження ринку землі в липні 2021 року до сьогодні в Черкаській області за цивільно-правовими угодами (дарування, купівля-продаж, міна) відчужено 5558 земельних ділянок загальною площею 9582 гектари.

Попри воєнний стан, громадяни активно користуються правом розпоряджатися своєю землею сільськогосподарського призначення: торік на Черкащині відчужено майже 3 тис. земельних ділянок загальною площею понад 5 тис. га.

Нині середня вартість гектара землі на Черкащині становить 35,6 тис. грн. (на початку січня 2022 р. – 34,9 тис. грн.).

Усього в Україні відчужено 153659 земельних ділянок загальною площею 344061 га. Середня вартість одного гектара цих земель – 38258 грн.

З інформацією про кількість відчужених ділянок, їхню площу, вартість як в Україні, так і в конкретній області чи навіть населеному пункті можна ознайомитися на сайті Держгеокадастру в рубриці «Земельний моніторинг».

Довідково:

Закон України від 31 березня 2020 року №552-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обігу земель сільськогосподарського призначення» з 1 липня 2021 року дозволив обіг землі сільськогосподарського призначення в Україні. Закон запроваджує поетапне скасування заборони на відчуження земельних ділянок сільськогосподарського призначення приватної власності з низкою обмежень.

Із 1 липня 2021 року до 31 грудня 2023 року включно дозволено продаж земель приватної власності тільки фізичним особам – громадянам України і не більше 100 гектарів на одну особу, зазначене обмеження не поширюється на земельні ділянки, набуті у власність громадянином до набрання чинності Закону України №552 -IX від 31.03.2020. Із 1 січня 2024 року таку можливість отримають юридичні особи, тоді також зростає обмеження до 10 тисяч гектарів.

Водночас заборонене відчуження земель державної та комунальної власності.

За інформацією Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області