На Черкащині очікують на третю вакцину від коронавірусу Pfizer

З 15 квітня на Черкащині розпочали вакцинувати населення китайською вакциною CoronaVac від COVID-19. Минув лише тиждень щеплення, а в області очікують на постачання іншої вакцини від коронавірусу – Pfizer. Про це повідомила в.о. начальника управління охорони здоров’я Черкаської ОДА Тетяна Бондар в студії ВІККА.

Для того, щоб щеплювати населення німецькою вакциною Pfizer, навчили дві мобільні бригади. При необхідності кількість бригад збільшать.

За словами Тетяни Бондар, навчання медичних працівників проводять для застосування конкретної вакцини. Адже кожна має свої особливості.

«Вакцина Pfizer за дорожньою картою визначена для застосування мешканців та працівників інтернатних будинків соціального захисту. Ці люди підпадають найбільшому ризику, тому що вони перебувають у «замкнутих» колективах», – каже Тетяна Бондар.

Довідково про вакцину Pfizer-BioNTech:

Вакцину розробила німецька біотехнологічна компанія BioNTech спільно з американським фармакологічним концерном Pfizer. Дозволена для повного використання у: Швейцарії, Королівстві Бахрейн, Саудівській Аравії. Екстрене використання, дозволене ВООЗ, діє в США, Великій Британії, Європейському Союзі, Швейцарії, Аргентині, Австралії, Канаді, Чилі, Мексиці, Об’єднаних Арабських Еміратах та в багатьох інших країнах. Україна отримала вакцину Pfizer-BioNTech у межах глобальної ініціативи COVAX.

Нагадуємо, стартувала вакцинація від COVID-19 в Україні та на Черкащині 24 лютого 2021 року. Тоді розпочали щеплювати населення області вакциною CoviShield. Черкаська область отримала 16 200 доз. Нею щеплювали медичних працівників та людей старшого віку.

З 15 квітня в області розпочали щеплення вакциною CoronaVac Sinovac Biotech, яку отримали у кількості  4720 доз. Нею щеплюють освітян, які братимуть участь в Зовнішньому незалежному оцінюванні, та маломобільні групи населення та їхніх доглядачів.