На Черкащині найбільше по Україні зареєстрованих сільськогосподарських кооперативів (КАРТА)

121 сільськогосподарський обслуговуючий кооператив зареєстрований в області. Це – найвищий показник серед областей України. Їхнє розташування маркували на спеціальній карті, інформують в Департаменті АПР облдержадміністрації.

За видами діяльності вони поділяються на багатофункціональні – 73, заготівельно-збутові – 18, переробні – 8 та інші – 22. Минулоріч створили два сільськогосподарських обслуговуючих кооперативи: «Бережок» Шполянського району та «Медовий яр» Катеринопільського району. Також у 2019 році відкрили сімейне фермерське господарство «Піскуни» Драбівського району .

Цьогоріч розпочали роботу також два сільськогосподарських обслуговуючих кооперативи: «Агропродукт Лисянщини» та «Хлібороб-2» Лисянського району.

– Розроблена та діє обласна програма підтримки розвитку сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів та сімейних фермерських господарств на період до 2020 року, – відзначає директор Департаменту Анатолій Яріш. – У її межах рішенням обласної ради на цей рік виділили  2 млн грн на умовах співфінансування.

Стрічка новин