МОЗ: Як підготуватися до здачі крові та відновитися після
Якщо ви перебуваєте у безпечному місці і вирішили стати донором крові, передусім ознайомтеся з переліком абсолютних та тимчасових протипоказань до донорства крові. У разі, якщо ваше здоров’я в порядку, і ви не маєте протипоказань, важливо дотримуватися простих правил підготовки до донації.
Що робити постійно й заздалегідь?
Перш за все, відмовтеся від куріння і обов’язково дотримуйтеся рекомендацій щодо здорового харчування. Адже неправильно складений і незбалансований раціон не тільки впливає на якість крові, а й за певних умов може коштувати реципієнту життя.
- За дві доби до донації виключіть із раціону жирну, гостру, смажену, копчену їжу, а також молочні продукти.
- За 72 години — не вживайте ліки.
- Якщо ви вживали алкоголь чи енергетичні напої, то до здавання крові доведеться почекати 48 годин.
- Відмовтеся від вживання солінь та чипсів, сухариків, майонезу тощо.
- За кілька днів до процедури не їжте горіхів, бананів, фініків.
Що робити у день донації?
- Добре поспіть і за 2-3 години до процедури легко поснідайте (наприклад, відваріть на воді якусь крупу чи макарони, утім не додавайте до страви масло).
- Обов’язково випийте солодкий чай, воду чи узвар.
- Відмовтеся від здавання крові, якщо відчуваєте нездужання (озноб, запаморочення, головний біль, слабкість).
- Після здавання крові відпочиньте впродовж 15 хвилин і, якщо почуваєтеся недобре, – повідомте медичних працівників.
- Утримайтеся від кермування транспортними засобами (у т.ч., велосипедом і самокатом) щонайменше упродовж двох годин.
- Не займайтеся фізичними вправами упродовж 12 годин.
Як відновитися після здавання крові?
Дуже важливо допомогти організму відновитися після донації крові та її компонентів. Кілька тижнів вживайте їжу, що багата на залізо: м’ясо, печінку, крупи, горошок, броколі, шпинат тощо. Відмовтеся від чаю та кави, молочних продуктів, шоколаду та яєць – вони погіршують засвоєння заліза. Водночас продукти, багаті на вітамін С, покращують поглинання заліза. Тож лимони, томати, червоний, жовтий чи помаранчевий перець мають постійно бути у вас в тарілці.
Для відновлення рівня заліза знадобиться 21 день.
-
13:32Смілянин – призер чемпіонату світу з параканое
Чемпіонат світу з параканое відбувся 3-7 сепрня к місті Галіфакс (Канада). Цьогоріч позмагатись приїхало 120 спортсменів з 26 країн світу. Як інформують в обласному управлінні…
13:32 -
13:27Держпослуги на Гіді для переселенців, які шукають роботу, – Мінцифри
Міністерство цифрової трансформації України пропонує переселенцям для пошуку роботи скористатись держпослугами на Гіді. Українці, які переїхали, рятуючись війни також намагаються знайти роботу на новому місці.…
13:27 -
11:18ДПС запустила новий сервіс в Telegram
Для збереження контролю за діяльністю суб’єктів господарювання сфери торгівлі, громадського харчування та послуг ДПС запустила новий сервіс для громадян – чат-бот «StopViolationBot» в месенджері Telegram.…
11:18 -
10:35Конкурс на здобуття премії за досягнення у сфері професійної композиторської творчості
Державне агентство України з питань мистецтв та мистецької освіти оголошує конкурс на здобуття премії імені В. С. Косенка 2022 року Премія імені В. С. Косенка…
10:35 -
10:33Ігор Табурець розповів про роботу ППО на Уманщині
https://youtu.be/7b1QKYwlITs Напередодні ворог вісім разів тероризував нашу область ракетними загрозами. Під час однієї з повітряних тривог, як ви знаєте, не минулось. Про наслідки роботи ППО…
10:33 -
10:13Альбом безбар’єрних рішень адаптують до вимог воєнного часу
Альбом безбар’єрних рішень, який створюється у межах ініціативи Першої Леді Олени Зеленської «Без бар’єрів», адаптують до вимог воєнного часу. «Минулого року ми створили цей посібник,…
10:13 -
10:09Прем’єр-міністр: Пріоритети Держбюджету-2023: збереження макрофінансової стабільності, фінансування ЗСУ, підтримка людей
Під головуванням Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля відбулася нарада з Міністром фінансів Сергієм Марченком та представниками Міністерства фінансів щодо основних напрямів проекту державного бюджету воєнного часу. Глава…
10:09 -
10:08У ДСНС запустили додаток з мінної безпеки
«MineFree» (Без мін) - це мобільний застосунок, розроблений волонтерами благодійної швейцарської організації Free Ukraine (Вільна Україна) за підтримки Державної служби України з надзвичайних ситуацій (ДСНС).…
10:08 -
09:59Загальні бойові втрати противника станом на 9 серпня
Загальні бойові втрати противника з 24 лютого до 9 серпня орієнтовно склали: особового складу / personnel - близько/ about 42640 (+300) осіб ліквідовано / persons…
09:59 -
09:52Україна має стати для своїх людей найкомфортнішим місцем у світі – Олена Зеленська розповіла японській NHK про проекти у напрямі безбар’єрності, які втілюватимуть під час відбудови
https://youtu.be/R9r90tDG1qw Перша леді України Олена Зеленська дала інтерв’ю японській телерадіокомпанії NHK (Japan Broadcasting Corporation). Дружина Президента розповіла про проекти у напрямі безбар’єрності, які втілюватимуть під…
09:52 -
09:28Коли почалась паспортизація українського населення на тимчасово окупованих територіях
На тлі заяв с.пєскова про те, що це не росія збирається проводити «референдуми» на ТОТ, а місцеве населення, у мережі з'явився папірець, підписаний колаборантом є.балицьким…
09:28 -
08:09Гаряча лінія Мінреінтеграції допоможе евакуюватися
Громадянам, які проживають у небезпечних регіонах, де тривають активні бойові дії та зруйнована інфраструктура, влада організовує евакуацію, повідомила Віце-прем'єр-міністр - Міністр з питань реінтеграції тимчасово…
08:09