Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко відвідав з робочим візитом Черкащину

Медзаклади Черкащини оглянув міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко. Він з робочим візитом побував у нашому регіоні.

– У 401 аптеці Черкаської області здійснюється відпуск лікарських засобів за державною програмою “Доступні ліки”. За кількістю погашених рецептів у 2022 році Черкаська область посідає 12 місце і має в своєму активі 218 961 погашений рецепт. Зі слів працівників аптек, приблизно 65-70% ліків, які доступні в програмі, сьогодні відпускають саме по механізму реімбурсації, – зазначив під час візиту міністр.

Крім того, у ході поїздки на Черкащину, міністр поспілкувався з тутешніми медичними працівниками. Обговорили, зокрема, питання завантаженості ліжок хірургічного та терапевтичного профілю, забезпеченість лікарень медичними виробами та обладнанням, стан виплати заробітної плати на рівні, що зазначений в Указі Президента Володимира Зеленського, готовність до можливого збільшення кількості хворих на COVID-19 в частині забезпечення лікарень киснем та ін.

Також глава МОЗ разом з Ігор Кузін представили колективу Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб нового очільника, який буде одночасно і головним державним санітарним лікарем області.