Мінфін спільно з донорами здійснюють моніторинг зовнішнього фінансування
З початку повномасштабної війни масштаб викликів, з якими зіткнулася Україна, в тому числі фінансово-економічних, є безпрецедентним. Урядом України, Міністерством фінансів були вжиті необхідні заходи для підтримки фінансової стабільності. Водночас міжнародна підтримка була і є критично важливою для забезпечення усіх пріоритетних видатків в умовах воєнного стану, оскільки всі внутрішні ресурси спрямовуються на сектор безпеки й оборони.
Мінфін України залучив понад 93 млрд доларів США бюджетної підтримки від міжнародних партнерів з лютого 2022 року. Надані кошти допомагають фінансувати першочергові потреби у соціальній та гуманітарній сфері (програми соціальної підтримки українців, пенсійні виплати, зарплати працівників держслужби та інше).
Значний обсяг фінансової допомоги є свідченням довіри до України як до надійного партнера. Прозорість та підзвітність є одним із наших ключових активів у співпраці з донорами.
Фінансову підтримку від міжнародних партнерів неможливо використовувати не за призначенням. Контроль за ефективним використанням зовнішніх бюджетних надходжень – один із аспектів співпраці з партнерами.
Як Міністерство фінансів України та донори контролюють використання бюджетної підтримки? Ключові напрями співпраці:
Мінфін спільно зі Світовим банком забезпечує прозорість залучення і використання коштів, наданих партнерами з розвитку. Через механізми СБ до України надійшло вже близько 40 млрд доларів США. Ці кошти мають цільове призначення, узгоджене між партнерами та українським Урядом.
PEACE in Ukraine — найбільший в історії Світового банку проект за обсягом фінансування. Через цей інструмент до держбюджету надійшло майже 30 млрд доларів США, із яких понад 80% – бюджетна підтримка від США. PEACE in Ukraine також фінансується за кошти Світового банку, Японії, Великобританії, Норвегії та інших партнерів з розвитку.
Українська сторона надсилає звіт щодо вже здійснених видатків, а Світовий банк перевіряє всі надані документи та погоджує їх. За результатами такої перевірки кошти в рамках проєкту PEACE in Ukraine надходять до Державного бюджету України для компенсації вже здійснених видатків.
Механізм відшкодування забезпечує високий рівень прозорості та дозволяє донорам бачити фактично здійснені бюджетні платежі.
Також спільно з компанією Делойт Консалтинг, яка реалізує проект USAID SOERA, Мінфін здійснює моніторинг прямої бюджетної підтримки Уряду США, а з аудиторською компанією PriceWaterhouseCoopers Ukraine – перевірку за узгодженими процедурами з метою визначення прийнятності державних витрат України у рамках проєкту PEACE in Ukraine.
Мінфін та Світовий банк також реалізують багаторівневий системний моніторинг спрямування коштів через інші проєкти Світового банку, зокрема DPL/DPO, HOPE, ARISE, HEAL.
Щодо програм макрофінансової допомоги ЄС, у межах яких було залучено понад 25 млрд євро у 2022-2023 роках, Мінфін системно співпрацював з ЄС у контролі за фінансуванням. Сторонами було запроваджено системний обмін необхідними даними, що включали звіти про використання коштів, напрями спрямування.
У межах інструменту ЄС Ukraine Facility на 2024-2027 роки обсягом 50 млрд євро, із яких вже залучено 7,9 млрд євро, ЄС створив Аудиторську раду. Метою є постійний моніторинг та контроль з недопущення зловживань у використанні фінансування, яке надає Євросоюз.
Аудиторська рада має право запитувати інформацію та звертатися до компетентних органів, а також у будь-який час здійснювати, зокрема через свій секретаріат, власні перевірки.
Довіра до України та прозорість є ключовими факторами довготривалого партнерства з міжнародними партнерами.
За інформацією Урядового порталу
-
21:50Четверо черкащан повернулися додому з ворожого полону, – Ігор Табурець
У межах сьогоднішнього обміну з полону визволили ще чотирьох черкащан. Про це повідомив начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець. Довгоочікувану звістку отримали родини у Звенигородському та…
21:50 -
09:03Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 14 вересня
Під час останніх повітряних тривог оборонці знищили в небі над Черкащиною дев'ять ворожих БпЛА. Про це повідомив начальник ОВА Ігор Табурець. - У всіх випадках…
09:03 -
19:33Підсилення від Черкащини: оборонцям спрямували новий вантаж підтримки
Черговий вклад Черкащини в оборонну стійкість країни. Цього разу для 118 окремої бригади Сил територіальної оборони ЗСУ. Захисникам передали +305 FPV-дронів. Про це повідомив начальник…
19:33 -
19:30«Безпека громадян має бути незмінним пріоритетом для всіх сфер діяльності», – Антон Царюк на засіданні регіональної комісії ТЕБ та НС
Безпека в закладах освіти Черкащини. Організація заходів задля радіаційного та хімічного захисту населення. А також - облаштування камер зовнішнього спостереження в регіоні. Ці та інші…
19:30 -
17:34Із ворожого полону визволили ще 49 українців та українок
Сьогодні відбувся обмін військовополоненими. З полону вдалося повернути ще 49 українців та українок. Серед звільнених — 8 представників ЗСУ, зокрема, двоє тероборонівців. Двоє з Нацполіції,…
17:34 -
16:54Уряд підтримав зміни для удосконалення процесів надання державної підтримки малому бізнесу
Сьогодні, 13 вересня, Кабінет Міністрів прийняв постанову «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 24 січня 2020 р. № 28». Уряд підтримав запропоновані…
16:54 -
16:33Президент: Україна потребує далекобійності, достатньої для того, щоб змінити перебіг війни та змусити Росію шукати миру
Україна сподівається на результат від партнерів щодо далекобійності. Про це Президент Володимир Зеленський заявив під час виступу в межах XX зустрічі Ялтинської європейської стратегії. Глава…
16:33 -
15:06В Україні вже зібрано понад 39 млн тонн врожаю
В Україні намолочено 39,06 млн тонн нового врожаю, який зібраний на площі 10, 9 млн га. Загалом зібрано 30,08 млн тонн зернових, 8,2 млн тонн…
15:06 -
15:00З’являється все більше нової техніки для розмінування від українських виробників, — Прем’єр-міністр
Уряд створює ринок гуманітарного розмінування та залучає приватних операторів протимінної діяльності, щоб прискорити цей процес. Про це зазначив прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання Кабінету…
15:00 -
09:55Понад 2,6 тисячі українців виявили бажання приєднатися до кадрового резерву держслужбовців на ДОТ
З них майже 92% — успішно зараховані до кадрового резерву. Про це йдеться на Facebook-сторінці Національного агентства з питань державної служби (НАДС). Більшість кандидатів віддають перевагу майбутній…
09:55 -
09:50До уваги мешканців прифронтових територій: заяви на отримання грошової допомоги для купівлі твердого палива прийматимуться до 25 вересня
Агентство ООН у справах біженців (УВКБ ООН) у партнерстві з мінреінтеграції реалізують спільний проєкт із надання разової грошової допомоги на придбання твердого побутового палива для…
09:50 -
09:33Загальні бойові втрати противника станом на 13.09.2024
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 13.09.24 орієнтовно склали / The estimated total combat losses of the enemy from 24.02.22 to 13.09.24 особового складу…
09:33