Медики екстренки Черкащини надають допомогу жителям деокупованих територій

За ініціативи Міністерства охорони здоров’я України та підтримки ВООЗ World Health Organization (WHO) в Україні почали формувати команди Медицини катастроф відповідно до міжнародних стандартів.  Це бригади, які відповідають за чітке реагування у разі подій природнього, техногенного характеру чи інших надзвичайних ситуацій, в т.ч. пов’язаних з військовими діями. Зараз однією з важливих функцій таких бригад МК є забезпечення належної медичної допомоги жителям деокупованих територій.
Уже відбулися перші виїзди бригад Медицини катастроф на деокуповані території. Зокрема, представники Черкаського Центру ЕМД спільно з ДЗ “УНПЦ ЕМД та МК МОЗ України” виїхали в Кочубеївську громаду на Херсонщині, де провели прийом громадян.
Часто медикам доводиться долати складний шлях та приймати пацієнтів у непристосованих для цього умовах: вцілілих приміщеннях або ж у автівках швидкої. За перші три доби за допомогою звернулися близько 60-ти осіб. За день медики приїздять у кілька населених пунктів.
На сьогодні бригади Медицини катастроф направляють свої зусилля на максимальну допомогу регіонам, які потерпіли від російської окупації, щоб жителі звільнених територій якомога швидше змогли дочекатися повноцінного медичного обслуговування.
За інформацією Черкаського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф