«Медіаграмотність у часи пандемії» — новий освітній серіал Мінцифри та ЮНІСЕФ в Україні
Міністерство цифрової трансформації спільно з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) в Україні за підтримки USAID презентували освітній серіал «Медіаграмотність у часи пандемії».
Згідно з дослідженням USAID, понад 80% українців чули фейкові новини про COVID-19. Пандемія демонструє, якою у буквальному сенсі небезпечною для життя може бути дезінформація і як швидко вона поширюється. Уміння аналізувати інформацію стає життєво необхідною навичкою.
Навчальний курс розрахований на молодь, адже молоді люди багато часу проводять в Інтернеті та щодня можуть стикатись із дезінформацією. При цьому за даними U-Report, лише 13,7% підлітків і молоді завжди перевіряють інформацію.
Заступник Міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції Валерія Іонан:
«Спалення вишок 5G, щоб подолати коронавірус, теорії змови про чіпізацію Біллом Гейтсом та інші нісенітниці, в які вірять люди — все це про відсутність медіаграмотності, що загрожує безпеці громадян і навіть національній безпеці. Тому освітній серіал на часі — сміливо рекомендуйте його друзям і рідним».
«Одночасно з COVID-19 світ вразив ще один небезпечний вірус — дезінформація. Інфодемія виявилася не меншою загрозою для здоров’я людей, ніж саме захворювання, оскільки може давати невірну інформацію, пропагувати неправильне лікування чи ставити під сумнів програму вакцинації. На жаль, від дезінформації немає «лікування». Єдине, що може допомогти — це вміння перевіряти інформацію. Ми віримо, що саме молодь може не просто освоїти інструменти аналізу, а й стати амбасадорами правди у переповненому інформацією світі», — коментує Лотта Сильвандер, голова Представництва ЮНІСЕФ в Україні.
Освітній серіал пояснює, як і чому з’являються фейки, а також дає основні інструменти та методи аналізу новин і фактів.
Про що освітній серіал?
Це 6 міні-серій:
1. Чому ми потрапляємо в пастку медіабрехні
2. Про вплив візуального контенту
3. Чи варто довіряти блогерам
4. Хто такі псевдоексперти
5. Конспірологічні теорії
6. Емоційний вплив фейків
В чому особливість і цінність серіалу?
Серіал унікальний своїм живим підходом до оцінки різного роду новин та інформації в цілому. В кожній серії українські зірки досліджують власну здатність відрізнити правду і фактаж від брехні, фейків і маніпуляцій, як би «красиво» вони не були подані.
У серіалі детально пояснюється, чому саме та чи інша новина має правдиві чи неправдиві ознаки та надаються корисні лайфхаки, як перевіряти інформацію та контент на достовірність.
Участь в освітньому серіалі взяли: Джеррі Хейл, Алла Костромічова, Анна Трінчер, Аліна Паш, Костя Клепка, Даша Квіткова, а ведучим серіалу став Нікіта Добринін.
Де можна подивитись серіал?
Освітній серіал вже можна безкоштовно подивитися на національній онлайн-платформі Дія.Цифрова освіта, а також згодом на медіаресурсах ЮНІСЕФ.
Не витрачено бюджетних коштів.
Освітній серіал створено за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) та USAID.
-
14:15Президент України: Маємо не допустити масштабного голоду, який провокує Росія
Що швидше Росія розблокує українські морські порти, то швидше зупиниться розгортання продовольчої кризи у світі. Про це сказав Президент України Володимир Зеленський під час онлайн-зустрічі…
14:15 -
12:34Укрпошта шукає ескізи для нової поштової марки «Доброго вечора, ми з України!».
Укрпошта оголошує конкурс серед ілюстраторів, художників, дизайнерів та усіх, хто має бажання спробувати себе як автора ескізу для нової поштової марки «Доброго вечора, ми з…
12:34 -
12:12Президент: Завдяки журналістам вдалося об’єднати українське суспільство й увесь світ
Президент Володимир Зеленський висловив подяку всій журналістській спільноті за об’єктивне висвітлення подій в Україні з перших днів повномасштабного російського вторгнення та за донесення правдивої інформації…
12:12 -
11:17«Херсонський центр розвитку громад» релокувався до Умані
В Умані відкрився «Херсонський центр розвитку громад». Він переїхав із Херсонщини, втікаючи від окупації. Центр створили Херсонський обласний благодійний фонд «Об’єднання», благодійна організація «Благодійний фонд…
11:17 -
10:27Загальні бойові втрати противника станом на 28 травня
Загальні бойові втрати противника з 24 лютого до 28 травня орієнтовно склали: особового складу / personnel - близько/ about 30000 (+250) осіб ліквідовано / persons…
10:27 -
10:10Володимир Зеленський: Санкції – це правильна зброя проти агресора, яка не забирає життя людей
Для ефективності санкцій проти Російської Федерації, які вже діють і які обговорюються, потрібна єдина сильна позиція всього світу, яка б унеможливлювала обхід вказаних обмежень. На…
10:10 -
09:10МКІП спільно з Українським культурним фондом запускають платформу «Культурний простір»
Для підтримки української культури в умовах збройної агресії російської федерації Міністерством культури та інформаційної політики України спільно з Українським культурним фондом та ІТ-компанією «SoftServe» запускають…
09:10 -
09:07Держспецзв’язку: Що таке VPN, і як ним безпечно користуватись
Окупанти на тимчасово захоплених територіях намагаються приєднати українців до російських інтернет-мереж, де стоїть обладнання для фільтрації інтернет-трафіку, що дозволило заблокувати безліч українських та міжнародних вебресурсів.…
09:07 -
08:57Розв’язана Росією війна проти України впливає на глобальну ситуацію – звернення Президента України до співтовариства Foreign Policy Community of Indonesia (FPC)
https://youtu.be/Y3VRA6YGVCA Шановні пані та панове! Вдячний за можливість звернутися до вас сьогодні й за спілкування, яке нас очікує. Сподіваюся, що ця розмова наблизить розуміння того,…
08:57 -
08:02Створено спеціальний фонд для збору коштів на відновлення музею Сковороди
МКІП спільно з Харківською обласною військовою адміністрацію оголосили про відкриття фонду для збору коштів на відновлення зруйнованого росіянами Національного літературно-меморіального музею Григорія Сковороди. Як повідомив…
08:02 -
07:01Якщо окупанти думають, що Лиман чи Сєвєродонецьк будуть їхніми, то вони помиляються; Донбас буде українським – звернення Президента України
https://youtu.be/ndjPNS0SkzE Незламний народе нашої найсміливішої країни! Усі наші захисники й захисниці! Сьогодні хочу розпочати це звернення зі слів подяки всім, хто працює в екстреній медичній допомозі. Сьогодні…
07:01 -
15:49Українці й американці стали значно ближчими: ми однаково розуміємо слово «свобода» – звернення Президента України до спільноти Стенфордського університету
https://youtu.be/KnaL2kf-MJA Шановні пані та панове! Дорогі друзі! Це справді честь – удруге звертатися до вашої спільноти, спільноти Стенфордського університету – до студентів, викладачів, усіх американців,…
15:49