«Медіаграмотність у часи пандемії» — новий освітній серіал Мінцифри та ЮНІСЕФ в Україні
Міністерство цифрової трансформації спільно з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) в Україні за підтримки USAID презентували освітній серіал «Медіаграмотність у часи пандемії».
Згідно з дослідженням USAID, понад 80% українців чули фейкові новини про COVID-19. Пандемія демонструє, якою у буквальному сенсі небезпечною для життя може бути дезінформація і як швидко вона поширюється. Уміння аналізувати інформацію стає життєво необхідною навичкою.
Навчальний курс розрахований на молодь, адже молоді люди багато часу проводять в Інтернеті та щодня можуть стикатись із дезінформацією. При цьому за даними U-Report, лише 13,7% підлітків і молоді завжди перевіряють інформацію.
Заступник Міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції Валерія Іонан:
«Спалення вишок 5G, щоб подолати коронавірус, теорії змови про чіпізацію Біллом Гейтсом та інші нісенітниці, в які вірять люди — все це про відсутність медіаграмотності, що загрожує безпеці громадян і навіть національній безпеці. Тому освітній серіал на часі — сміливо рекомендуйте його друзям і рідним».
«Одночасно з COVID-19 світ вразив ще один небезпечний вірус — дезінформація. Інфодемія виявилася не меншою загрозою для здоров’я людей, ніж саме захворювання, оскільки може давати невірну інформацію, пропагувати неправильне лікування чи ставити під сумнів програму вакцинації. На жаль, від дезінформації немає «лікування». Єдине, що може допомогти — це вміння перевіряти інформацію. Ми віримо, що саме молодь може не просто освоїти інструменти аналізу, а й стати амбасадорами правди у переповненому інформацією світі», — коментує Лотта Сильвандер, голова Представництва ЮНІСЕФ в Україні.
Освітній серіал пояснює, як і чому з’являються фейки, а також дає основні інструменти та методи аналізу новин і фактів.
Про що освітній серіал?
Це 6 міні-серій:
1. Чому ми потрапляємо в пастку медіабрехні
2. Про вплив візуального контенту
3. Чи варто довіряти блогерам
4. Хто такі псевдоексперти
5. Конспірологічні теорії
6. Емоційний вплив фейків
В чому особливість і цінність серіалу?
Серіал унікальний своїм живим підходом до оцінки різного роду новин та інформації в цілому. В кожній серії українські зірки досліджують власну здатність відрізнити правду і фактаж від брехні, фейків і маніпуляцій, як би «красиво» вони не були подані.
У серіалі детально пояснюється, чому саме та чи інша новина має правдиві чи неправдиві ознаки та надаються корисні лайфхаки, як перевіряти інформацію та контент на достовірність.
Участь в освітньому серіалі взяли: Джеррі Хейл, Алла Костромічова, Анна Трінчер, Аліна Паш, Костя Клепка, Даша Квіткова, а ведучим серіалу став Нікіта Добринін.
Де можна подивитись серіал?
Освітній серіал вже можна безкоштовно подивитися на національній онлайн-платформі Дія.Цифрова освіта, а також згодом на медіаресурсах ЮНІСЕФ.
Не витрачено бюджетних коштів.
Освітній серіал створено за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) та USAID.
-
15:33На М–12 в Уманському районі вже влаштували 4 км верхнього шару асфальтобетонного покриття
В Уманському районі на ділянці протяжністю майже 7 км міжнародної автодороги М-12 Стрий – Тернопіль – Кропивницький – Знам’янка вже влаштували 4 км верхнього шару…
15:33 -
15:14«Насильство над особистістю не припустиме», – Лариса Кошова
На Черкащині особи, які стали жертвами домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі, можуть отримати допомогу у спеціалізованих закладах та центрах підтримки. Передумови для розширення…
15:14 -
14:04«900 учнів відтепер мають абсолютно нові умови шкільного життя», – Олександр Скічко про капітальний ремонт Тальнівської школи
Стратегія програми «Велике Будівництво» – реанімувати або створювати найбільш значущі інфраструктурні об’єкти для українців. Причому йдеться не тільки про дороги, а про всю розбудову країни.…
14:04 -
14:01Щеплення вакциною Pfizer проти COVID-19 розпочнеться в Україні 18 квітня
Щеплення вакциною Comirnaty проти COVID-19 виробництва Pfizer-BioNTech розпочнеться в Україні 18 квітня 2021 року з Київської області. У решті регіонів вакцинація цим препаратом стартує 19…
14:01 -
12:37Черкащина за два дні отримає першу поставку вакцини Pfizer, – Скічко
Про це інформує очільник області Олександр Скічко. Він відзначає, що першу поставку варто очікувати вже 18 квітня. - Хороша новина: Україна отримала 117 тисяч доз…
12:37 -
12:32Мінцифра допомагає українцям розібратися з електронним підписом
Близько 1,5 тисячі людей зареєструвалися для перегляду серіалу про електронний підпис на платформі Дія.Цифрова освіта. Курс покликаний навчити українців використовувати всі можливості ЕП та вже…
12:32 -
11:20Е-паспорти прирівняли до паперових
Президент України Володимир Зеленський підписав закон, який прирівнює е-паспорти в Дії до звичайних. Закон № 1368-ІХ набирає чинності з 23 серпня 2021 року й закріплює…
11:20 -
10:58В області запустили флешмоб «Покажи світу пам’ятки Черкащини»
18 квітня у світі відзначатимуть День пам'яток і визначних місць. Тому в області розпочали флешмоб «Покажи світу пам'ятки Черкащини». Запутили акцію Управління культури Черкаської ОДА…
10:58 -
10:55Чоловіки матимуть право на 14-денну “декретну” відпустку
14 днів оплачуваної відпустки для чоловіків при народженні дитини – багато це чи мало? У своєму дописі перша леді Олена Зеленська написала про важливість ухвалених…
10:55 -
10:24Які вакансії в області з найвищою заробітною платою
Протягом січня-березня 2021 року до центрів зайнятості та філій Черкаського обласного центру зайнятості надійшло 9,6 тис. вакансій від роботодавців регіону. Трійку лідерів очолили робітничі професії…
10:24 -
10:09+953 черкащани захворіли на COVID-19 за добу
За останню добу, 16 квітня, на Черкащині виявили +953 нових випадків коронавірусної інфекції. З початку пандемії усього підтверджених випадків в області – 67 968. Про…
10:09 -
10:00На Черкащині активно триває посівна кампанія
Під урожай 2021 року сільгосппідприємства області вже посіяли 39,7 тисяч гектарів ранніх ярих зернових та зернобобових культур. Це складає 8,4 % від запланованих площ 471,1 тисяч гетарів. Посіяли…
10:00