Ліквідація ДАБІ, розвиток індустріальних парків та курс на енергонезалежність, — Олексій Чернишов про підсумки 2021 року

У 2021 році реформа містобудування вийшла на фінішну пряму. Розширився функціонал порталу Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва, на якому можна отримати будівельні послуги в режимі «онлайн», пройшли перше читання ключові законопроекти реформи та було ліквідовано сумнозвісну Державну архітектурно-будівельну інспекцію (ДАБІ).

Водночас в Україні активізовано процес розбудови мережі індустріальних парків. Зокрема, цьогоріч чотири подібні майданчики отримали фінансування на інфраструктуру з Державного фонду регіонального розвитку. А також почали розв’язувати багаторічні проблемні питання у сфері ЖКГ, зокрема, щодо реструктуризації заборгованості ТКЕ та ВКГ перед НАК «Нафтогаз». Громади вже отримали з державного бюджету 22,03 мільярди гривень субвенції для компенсації різниці в тарифах. Це – найважливіша умова Меморандуму щодо сталого проходження опалювального сезону, який Уряд виконав повною мірою. Про це зазначив Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов у своїй колонці онлайн виданню «Лівий Берег».

«2021 рік видався багатим на знакові зміни у низці галузей, зокрема, будівництва. Ми змогли, попри шалений опір, ліквідувати «токсичну» ДАБІ. Також було активізовано роботу щодо розбудови мережі індустріальних парків. Відтак Президент підписав зміни до Закону України «Про індустріальні парки», який затвердив фінансові, інфраструктурні та інституційні стимули для інвесторів. Окрім того, під кінець року було схвалено за основу законопроекти, що передбачають відповідні фіскальні стимули. Це надважливо, адже йдеться про відновлення промисловості та створення робочих місць у громадах», — підкреслив Олексій Чернишов.

За словами очільника Мінрегіону, у 2021 році вперше за часів незалежності територіальні громади були наділені правом розпоряджатися землями за межами населених пунктів. Крім того, було підготовлено та подано на розгляд Верховної Ради України ряд законопроектів, спрямованих на розмежування повноважень між органами влади.

Окрім того, цьогоріч продовжував системно розвиватися напрям енергоефективності. Також у Мінрегіоні розробили порядок впровадження енергоменеджменту в бюджетних установах, який був схвалений Урядом. Таким чином розпочато реалізацію підписаного Президентом України Закону «Про енергетичну ефективність». Документ створив передумови для розвитку сфери енергоощадності та запровадив регуляторні інструменти й механізми підтримки галузі.

Нагадаємо, раніше Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов повідомив, що у 2022 році громади отримають рекордну підтримку від держави на розвиток та розбудову інфраструктури.

Стрічка новин