Канівські лісівники встановили нову систему відеоспостереження за лісовими масивами

Нещодавно, з метою спостереження за хвойними лісами, у Софіївському лісництві Канівського лісгоспу облаштували нову систему відеоспостереження. Висота вежі становить 35 метрів, на ній встановили камеру відеонагляду, радіус огляду якої – до 30 км, а за сприятливих погодних умов – до 50 кілометрів.

За словами канівських лісівників, однієї камери відеоспостереження, яка функціонує у Михайлівському лісництві недостатньо, аби здійснювати нагляд за всіма хвойними насадженнями підприємства. Відтепер хвойні ліси Канівського лісгоспу на камерах, як на долоні, а деякі площі ще й під перехресним відеонаглядом, що дасть змогу на ранніх стадіях виявляти загорання, точно визначати координати й вчасно гасити пожежу, не допускаючи стихійного лиха.

«Це сучасна техніка, яка значно полегшує роботу лісівників в пожежонебезпечний період. Спостереження за лісовими масивами ведеться в режимі реального часу. Процес керування системою є максимально простим та зручним, а можливість запису зображень може стати в нагоді для розслідування причин загоряння», – говорить директор Канівського лісгоспу Едуард Симоненко.

Варто відзначити, що канівські лісівники стоять на варті навколишніх лісів цілодобово під час високого й найвищого класу пожежної небезпеки та спрямовують всі сили й засоби для збереження лісових масивів. Проте й кожному з нас варто цінувати їх працю та пам’ятати, що значно важливіше та ефективніше бути свідомим та не допускати лісових пожеж.

За інформацією Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства

Стрічка новин