Кам`янські лісівники висівають жолудь у лісові розсадники

Основною лісоутворюючою породою, яка зростає у лісових масивах Кам’янського лісгоспу, є дуб звичайний. Тож особлива увага традиційно приділяється заготівлі жолудів та вирощуванню сіянців дуба.

Цьогоріч цей напрямок роботи викликав хвилювання у лісівників через неврожай жолудя. Несприятливі погодні умови, посуха призвели до того, що велика кількість жолудя обсипалась ще до моменту дозрівання. Та й загалом, як свідчить лісівнича практика, хороший врожай жолудя спостерігається раз у чотири-п’ять років.

Проте необхідну кількість жолудів кам’янським лісівникам таки вдалося заготовити. Переважну більшість жолудів зібрали на постійних лісонасіннєвих ділянках. Закуповували також у місцевого населення у прилеглих до лісгоспу районах Черкаської та Кіровоградської області. Загалом заготовили 4800 кілограмів жолудя дуба звичайного – цього цілком достатньо для забезпечення потреб підприємства.
Однією з переваг осіннього посіву лісорозсадників є те, що саме у такий спосіб вдається все встигнути у досить стислі весняні агротехнічні терміни та виростити якісний посадматеріал. Грунти у лісництвах ДП «Кам`янське лісове господарство» переважно важкі й довго просихають, тож лісівники не переймаються питанням посіву лісових розсадників навесні, а вчасно виконують усі інші лісокультурні роботи.

Аби убезпечити посіви від можливого пересихання, вимерзання, практикують мульчування. Усі лісові розсадники в лісництвах огороджені парканами – це дозволяє захистити сіянці дуба від пошкодження дикими кабанами.

За інформацією обласного управління лісового та мисливського господарства