Із Черкас до Києва: черкаського пацієнта вперше транспортували у столицю гелікоптером

Медики Черкаської екстренки доєдналися до аеромедичної евакуації важкохворого хлопчика. 13-річного пацієнта з критичним захворюванням печінки та великою вірогідністю початку кровотечі під час транспортування, доправили гелікоптером із Черкас до столиці 17 вересня. У Києві дитину чекали лікарі «Охматдиту».

– Стан дитини був стабільний, але важкий, – зазначив директор Центру Ігор Фесун. – Було зрозуміло, що наземним шляхом буде набагато довше і небезпечніше для пацієнта. Тому виникла необхідність у його оперативному транспортуванні з залученням аеромобільної евакуації»,

Ця перша аеромедична евакуація у Черкасах – приклад скоординованої роботи Міністерства охорони здоров’я України, Центрів екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Черкащини та Київщини, лікувальних закладів у Черкасах та столиці, а також Патрульної поліції Черкаської області.

– Це стало можливим завдяки пілотному проєкту з аеромедичної евакуації, який нині реалізується на території Львівської та Київської областей, та злагодженій роботі наших фахівців екстренки й правоохоронців, – візначила заступниця очільник області Лариса Кошова. – Додатково транспортування гелікоптером можливе й з кількох інших населених пунктів, до яких належить і м. Черкаси. Пілотний проєкт стартував в Україні цього року. Зокрема, він передбачає можливість транспортування пацієнтів повітряним шляхом у невідкладних станах чи випадках загрози життю при транспортуванні наземним шляхом. Саме така загроза й послугувала причиною доправлення пацієнта гелікоптером, адже, маючи захворювання, які загрозливі під час транспортування автомобілем. Тож медики вирішили мінімізувати ризики. І вчинили – правильно!

За інформацією Черкаського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф