Електронному рецепту – пʼять років
З 1 квітня 2019 року відпуск лікарських засобів в межах програми реімбурсації «Доступні ліки» почав здійснюватися за електронним рецептом. З того часу понад 4,6 мільйона пацієнтів скористалися програмою. Про це інформують в МОЗ України.
Так, завдяки програмі забезпечується доступ до життєво необхідних ліків українцям, які мають хронічні захворювання, адже вартість цих ліків повністю чи частково відшкодовує Національна служба здоровʼя України.
Що важливо памʼятати про програму «Доступні ліки»:
- програма охоплює девʼять напрямів – серцево-судинні захворювання, діабет І і ІІ типу, нецукровий діабет, хронічні обструктивні захворювання легень, бронхіальна астма, розлади психіки та поведінки, епілепсія, хвороба Паркінсона, знеболення для паліативних хворих та ін.;
- з жовтня 2023 року пацієнти з цукровим діабетом І типу почали отримувати тест-смужки для вимірювання рівня цукру в межах програми реімбурсації;
- залежно від напряму виписати е-рецепт на «доступні ліки» може лікар первинної медичної допомоги (сімейний лікар, терапевт чи педіатр) або лікар-спеціаліст;
- знайти аптеку, яка відпускає ліки та тест-смужки в межах програми реімбурсації, можна, скориставшись спеціальним дашбордом.
Більше про програму: https://cutt.ly/Fw3dyKgk
А з 1 квітня 2023 року став можливим відпуск усіх рецептурних ліків за власні кошти пацієнта за е-рецептом. За цей час було виписано майже два мільйони е-рецептів на антибіотики, знеболювальні, антигістамінні та решту ліків, відпуск яких здійснюється лише за призначенням лікаря.
Що важливо памʼятати про е-рецепт на ліки за власний кошт:
- виписати е-рецепт на рецептурний лікарський засіб може будь-який лікар, який відповідає за лікування пацієнта та працює в електронній системі охорони здоровʼя;
- на перехідному періоді пацієнт може сам обрати, який тип рецепта для нього є більш зручним – електронний чи паперовий (за винятком наркотичних ліків – їх відпуск здійснюється лише за е-рецептом);
- е-рецепт на ліки за власні кошти пацієнта можна погасити протягом 90 днів (а на наркотичні та психотропні ліки – 10 днів);
- отримати е-рецепт можна і дистанційно в узгоджений із лікарем час та спосіб;
- за е-рецептом можна придбати ліки частково – тобто розділити покупку на кілька разів.
І головне – електронний рецепт це цифровий інструмент, який допомагає пацієнтам купувати ліки у безпечний та зручний спосіб згідно з призначенням лікаря, а державі – відстежувати потребу в лікарських засобах, планувати державні закупівлі, створювати більш ефективні політики та розширювати програму реімбурсації, враховуючи географію, епідеміологічну ситуацію, статистику захворювань та ін.
Нагадуємо, що для отримання ліків за електронним рецептом вам обов’язково потрібно мати з собою телефон (якщо ви обрали метод аутентифікації за телефоном).
-
11:22Українці почали отримувати кошти за програмою Зимова єПідтримка
10 грудня уряд розпочав виплати за програмою допомоги від держави «Зимова єПідтримка». Загалом упродовж 10-11 грудня допомогу за програмою отримають 1,8 млн повнолітніх українців, а…
11:22 -
10:5712 послуг для військових, ветеранів та їхніх родин можна буде отримати в Дії
Уряд ухвалив постанову, яка спростить отримання державної підтримки для Захисників України. Військовослужбовці, ветерани та члени їхніх сімей зможуть отримати 12 різних послуг через єдину заяву…
10:57 -
09:30Звернення Президента України
Дорогі українці, українки! Зараз у Запоріжжі триває рятувальна операція після російського ракетного удару. Балістика. По міській забудові. Вісімнадцять людей поранені, всім надається допомога. Але, на…
09:30 -
09:10Загальні бойові втрати ворога станом на 11 грудня
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 11.12.24 орієнтовно склали особового складу ‒ близько 757340 (+1400) осіб,танків ‒ 9526 (+2) од,бойових броньованих машин ‒ 19616 (+20)…
09:10 -
18:12«Діалог влади та бізнесу»: підприємців області запрошують на онлайн-зустріч
Зустрічі бізнесу та влади в межах комунікаційної платформи «Діалог влади та бізнесу» тривають у Черкаській ОВА. На черговому заході учасники матимуть змогу обговорити переваги дуальної…
18:12 -
15:39На Черкащині територіальні громади налагоджують міжмуніципальне співробітництво
Ще один міжмуніципальний договір співробітництва уклали територіальні громади Черкащини. Він регламентує організацію підвезення учнів із Єрківської громади до Стебненської гімназії, яка розташована в межах Звенигородської…
15:39 -
15:26Запускаємо експериментальний проект, що дозволить військовослужбовцям скористатися новими послугами в Дії
Уряд продовжує цифровізацію послуг для військовослужбовців та їхніх рідних. На цьому наголосив прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання Кабінету Міністрів. - Знімаємо перепони, пришвидшуємо процеси,…
15:26 -
14:39Компенсація за знищене житло: розпочато другий етап реалізації
У рамках проєкту власники житлових сертифікатів, отриманих за державною програмою компенсацій за пошкоджене та знищене житло, зможуть придбати нові оселі замість знищених через російську агресію.…
14:39 -
13:58Роз’яснення банкам щодо умов участі в програмі Зимова єПідтримка
Міністерство економіки України направило банкам роз’яснення про недоцільність надмірних вимог щодо розкриття банківських даних під час реалізації державних програм «Зимова єПідтримка» та «Національний кешбек». Щодо…
13:58 -
12:466 млн українців приєдналися до Зимової єПідтримки
Від старту програми «Зимова єПідтримка» українці подали вже понад 6 мільйонів заявок на отримання виплати 1000 грн через застосунок Дія. З них майже 1,6 млн…
12:46 -
11:36Програма «Доступні ліки» продовжить розширюватися у 2025 році
Загалом на наступний рік в бюджеті закладено 6,6 млрд грн. До оновленої програми увійдуть комбіновані лікарські засоби для лікування серцево-судинних захворювань. Також препарати для лікування:…
11:36 -
10:58СБУ та Нацполіція запобігли убивству сім’ї волонтерів із Черкащини
Служба безпеки та Національна поліція запобігли замаху на сім’ю волонтерів на Черкащині. Йдеться про очільницю благодійного фонду, що допомагає Силам оборони та її чоловіка –…
10:58