Додатковий раунд з імунізації проти дифтерії та правця: як перевірити свій вакцинальний статус
За підсумками 2023 року рівень вакцинації проти дифтерії та правця серед українців був на 37% нижчий, ніж в країнах ЄС. У 2023 році лише 151 697 дітей отримали щеплення. Решта — попри безперебійну наявність вакцини у медзакладах на рівні регіонів — пропустили щеплення. Про це інформують в МОЗ України.
Наразі більш ніж 1,5 млн українців потребують щеплень проти дифтерії, кашлюку та правця, зокрема через пропуск планових щеплень серед дітей та ревакцинації серед дорослих.
За даними Центру громадського здоров’я МОЗ України, за 7 місяців 2024 року було зареєстровано 5 602 випадки захворювання на кашлюк. На правець за 7 місяців захворіли 8 українців. З 2022 року зареєстровано 4 випадки дифтерії, 3 з яких – серед дорослих.
Щоб не допустити поширення інфекційних хвороб та спалахів захворювання, з 1 серпня в Україні, за рішенням Держкомісії з питань ТЕБ та НС, розпочався додатковий раунд з вакцинації дітей та ревакцинації дорослих проти дифтерії, правця та кашлюку, який триватиме до кінця 2024 року. Під час додаткового раунду з імунізації сімейні лікарі та мобільні вакцинальні команди роз’яснюватимуть важливість щеплень та додатково запрошуватимуть на вакцинацію тих, хто пропустив планові щеплення та ревакцинацію.
Вакцинація — безоплатна, зробити її можна у пунктах щеплень у лікарнях країни, попередньо записавшись у сімейного лікаря. З 26 років планова ревакцинація для дорослих є обов’язковою кожні 10 років. Наразі країна забезпечена вакциною для проведення рутинних щеплень для дітей та ревакцинації дорослих.
Щоб зробити щеплення або перевірити вакцинальний статус, необхідно звернутися до свого сімейного лікаря або педіатра. Лікар перевірить дані про вакцинацію і якщо щеплення пропущене або дані про проведені щеплення немає, дасть направлення на вакцинацію і проконсультує щодо подальшого плану дій.
Дізнатися більше про кожну з вакцинокерованих хвороб, зокрема про правець, дифтерію та кашлюк, можна в чат-боті за посиланням: https://vaccine.org.ua/chat/
Також бот надає можливість:
- дізнатися про підготовку до щеплення,
- схеми вакцинації та безпеку вакцин,
- ознайомитися з календарем вакцинації,
- отримати консультацію щодо щеплень,
- знайти доказові джерела інформації про вакцинальну кампанію.
Нагадуємо, що щеплення проти дифтерії, правця та кашлюку проводять дітям чотири рази: у 2, 4, 6 та 18 місяців. У 6 років проводиться ревакцинація проти дифтерії та правця без кашлюкового компонента. У 16 років — ревакцинація вакциною АДП-М зі зменшеним вмістом дифтерійного та правцевого антигенів. Надалі — ревакцинація проти дифтерії та правця щодесять років. Також інформація про вакцинокеровані інфекції та вакцинацію в Україні доступна на Національному порталі з імунізації.
Додатково: Національний портал з імунізації створено ГС «Коаліція за вакцинацію» завдяки підтримці американського народу, наданій через агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках проєкту «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я», який реалізується на підтримку Міністерства охорони здоров’я України та Центру громадського здоров’я МОЗ України.
-
16:51Зроблено в Україні: в Золотоноші відкрили офіс підтримки бізнесу
Державна допомога місцевим виробникам продовжує масштабуватися. Четвертий за рахунком офіс «Зроблено в Україні» з підтримки регіонального бізнесу запрацював на Черкащині. Про це повідомляє начальник ОВА…
16:51 -
15:58Житло для захисників: Черкащина реалізує «Політику Героїв»
Цього року 200 родин ветеранів отримають житло за державними програмами на Черкащині. Зокрема, йдеться про такі категорії: люди з інвалідністю І-ІІ групи внаслідок війни та…
15:58 -
14:08«Наїв вільний»: в Українському домі презентували колекцію черкаського художника
Понад 300 робіт українського наївного мистецтва склали експозицію проєкту «Наїв вільний». Це картини із приватної колекції Миколи Бабака – народного художника України, відомого черкаського культурного…
14:08 -
13:36«Збережи свою ідентичність»: безоплатний онлайн-курс з дослідження родоводу
Громадська організація «Українська Античність» запустила освітній відеокурс «Збережи свою ідентичність», який стане у пригоді тим, хто хоче дослідити свою сімейну історію. Курс включає дев’ять відеолекцій,…
13:36 -
13:28Український молодіжний фонд провів тренінг для молоді Черкащини
Основи написання грантових заявок опановувала молодь Черкащини. Для них провели навчання фахівці Українського молодіжного фонду. Про це повідомляють в управлінні у справах сім’ї, молоді та…
13:28 -
13:23В Україні впроваджується автоматичне надання статусу учасника бойових дій
У рамках місяця цифрової трансформації Міністерство у справах ветеранів України зробило важливий крок — автоматизовано надання статусу учасника бойових дій (УБД). Тепер військовослужбовці, які виконують…
13:23 -
12:45На Черкащині вшанували пам’ять ліквідаторів аварії на ЧАЕС
Чесно та гідно виконали свій обов’язок. Врятували українців та наше майбутнє. Напередодні 14 грудня – дня в історії України, коли ми віддаємо шану ліквідаторам наслідків…
12:45 -
11:53Сонце, мороз та відлига: синоптики прогнозують нетривале зниження температури
На Черкащині відмічаються сонце та морози до 5º у повітрі та до 8º на земній поверхні. Сніговий покрив місцями досягає 5-8 см, грунт промерз на…
11:53 -
11:38Ситуація в області на ранок 13 грудня
Тривога на Черкащині тривала понад 16 годин. Усе через масований російський обстріл України ударними дронами, крилатими ракетами та балістикою. Про це повідомляє начальник Черкаської ОВА…
11:38 -
09:33Діалог влади та бізнесу: підготовка фахівців
Співпраця влади, бізнесу та освітніх закладів є ключовою для підготовки кваліфікованих кадрів. Про це йшлось на черговій онлайн-зустрічі в ОВА в межах комунікаційної платформи “Діалог…
09:33 -
09:12Звернення Президента України
Бажаю здоров’я, шановні українці, українки! Сьогодні – Запоріжжя, область. День Сухопутних військ – привітав наших воїнів, відзначив нагородами. 65-та окрема механізована бригада, 27-ма ракетна артилерійська.…
09:12 -
09:09Загальні бойові втрати ворога станом на 13 грудня
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 13.12.24 орієнтовно склали особового складу ‒ близько 760120 (+1390) осіб, танків ‒ 9537 (+5) од, бойових броньованих машин…
09:09