До вихідних в області дощі припиняться

Останні три доби на Черкащині панувало справжнє літо. Середньодобова температура становила +17..+18º, що на 2-3º вище за норму. Температура вдень досягала +23..+28º. В таких умовах верхні шари ґрунту прогрілися до 19-21º, а вода у водосховищі до +15º, річках +17º. Але нині область поливають інтенсивні зливові дощі.

Розбурхали атмосферу фронти циклону, який рухається з Чорного моря через Україну на Білорусь. За минулу ніч, найбільше опадів випало у східній частині 9-13 мм або 50-70 мм декадної норми, у західній – лише близько 1 мм, відзначає начальник обласного гідрометцентру Віталій Постригань.

За прогнозом, Черкащина продовжує знаходитися у зоні атмосферних фронтів з півдня. Щоправда, тепер вони переміщуватимуться на північ дещо східніше нашої області. Найближчої ночі очікується перерва в опадах, підвищена вологість та вихолоджування приземного повітря сприятимуть утворенню місцевих туманів.

Завтра вдень, з наближенням чергового атмосферного фронту, пройдуть дощі, місцями прогримлять грози. Температурний фон дещо знизиться, але поки що залишиться в межах літніх значень. Температура вночі +9..+11º, вдень +19..+21º.

Середа-п’ятниця очікуються більш прохолодними та з окремими грозовими дощами. Температура вночі +6..+11º, вдень +15..+20º.

За попередніми оцінками, у вихідні погода стабілізується, знову дещо потепліє.