Держлісагентство спростовує міфи щодо укрупнення підриємств

Останнім часом в соціальних мережах поширюється неправдива інформація, яка стосується оптимізації державних лісогосподарських підприємств. Держлісагентство розвінчує ці міфи:

Міф 1 Укрупнення лісгоспів дорівнює ліквідації підприємств

У цьому році почався процес укрупнення державних лісогосподарських підприємств. Мета – удосконалення організації й управління виробничо-господарської діяльності та поліпшення фінансового стану підприємства.

Економічними перевагами стане збільшення обсягів випуску конкурентоспроможної продукції, підвищення ефективності виробництва підприємства, виникнення передумов для масштабного впровадження досягнень науково-технічного прогресу, зростання продуктивності праці, збільшення прибутку та рентабельності виробництва.

Рішення щодо тієї чи іншої моделі укрупнення не проводилися в кабінетах. До обговорення були залучені зацікавлені сторони на місцях.

Міф 2 Всіх працівників буде звільнено

Укрупнення державних підприємств жодним чином не вплине на виконання комплексу заходів, пов’язаних з веденням лісового господарства та діяльність основних кваліфікованих працівників галузі (лісничих, майстрів лісу, лісників) та робітників лісокультурних (лісогосподарських) робіт. Перегляду потребуватиме виключно склад адміністративного персоналу.

Міф 3 Громади залишаться без податків

Місцеві податки та збори, які платять державні лісогосподарські підприємства, сьогодні і після укрупнення будуть сплачуватися до бюджетів тих самих громад, оскільки головні структурні підрозділи (лісництва) не ліквідуються та не об’єднуються. Тобто рентна плата за спеціальне використання лісових ресурсів та податок за лісові землі відповідно до діючого законодавства так і буде перераховуватися до місцевого бюджету за місцезнаходженням лісової ділянки. Податок на доходи фізичних осіб (ПДФО), нарахований працівникам структурних підрозділів (лісництв, нижніх складів, тощо), перераховуватиметься до місцевого бюджету за місцезнаходженням такого підрозділу.