Денис Шмигаль провів зустріч із Джозефом Байденом

Розширення фінансової та військової допомоги, посилення санкцій проти росії та консолідацію міжнародної антипутінської коаліції обговорили Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль і Президент Сполучених Штатів Америки Джозеф Байден. Зустріч відбулася 21 квітня у Вашингтоні.

Глава українського Уряду подякував від імені всіх українців за величезну підтримку нашої держави з боку Адміністрації Президента США. Зокрема, за оголошення надання Україні нового масштабного пакету військової допомоги на суму 800 млн доларів США та 500 млн доларів США прямої економічної допомоги.

«Для перемоги України у відстоюванні незалежності та спільних цінностей демократичного світу, потрібне подальше лідерство США у питаннях постачання зброї, розширення фінансової допомоги й посилення санкцій проти росії. Тільки так можна примусити кремль до закінчення війни!» — сказав Денис Шмигаль.

Прем’єр-міністр розповів про злочини окупантів на території України, про численні жертви та значні збитки, про зруйновану цивільну інфраструктуру.

«Всьому світові стали відомі варварства, скоєні російськими загарбниками в Бучі, Краматорську, Бородянці, Гостомелі, Маріуполі та інших містах України. Ми цінуємо вашу рішучу позицію називати ці дії геноцидом. Розраховуємо на спільні зусилля міжнародного співтовариства, щоб організатори та виконавці злочинів були притягнені до відповідальності», — підкреслив Денис Шмигаль.

Сторони порушили питання посилення санкційного тиску на росію. Очільник Уряду відзначив, що Україна високо цінує лідерську роль США в координації зусиль партнерів у справі послідовного запровадження комплексних санкцій для зупинки агресивної політики кремля.

Денис Шмигаль наголосив, що Збройні Сили України та українці продемонстрували, що не здадуться та здатні перемогти. За його словами, у цей вирішальний момент лідерство США має критично важливе значення.

У ході зустрічі Президенту США Джозефу Байдену передали український прапор, підписаний Президентом України Володимиром Зеленським і символічну лімітовану поштову марку з вказанням напрямку для російського військового корабля.

Стрічка новин