Цікаві факти про культуру Черкащини

У Черкаській області працює 1526 закладів культури.  Із них:

• 714 бібліотек;
  • 706 клубних закладів;
  • 2 обласні академічні театри;
  • обласна філармонія;
  • 2 музичні коледжі;
  • 40 мистецьких шкіл;
  • 61 музей.

У ході децентралізації місцева влада у громадах отримала значні повноваження і ресурси, проте до органів місцевого самоврядування перейшла і величезна відповідальність за підвищення якості життя людей, за всебічний розвиток громади, в тому числі – культурний.

Радіємо, що у 42 територіальних громадах діють Програми розвитку культури. А саме:

• «Програми культури, мистецтва та охорони культурної спадщини» – 9 громад;
  • «Комплексні програми розвитку культури» – в 17 громадах;
  • «Обдаровані діти та молодь» – в 7 громадах;
  • «Програми заходів з відзначення державних свят, пам’ятних та ювілейних дат» – в 9 громадах тощо.

Розроблені, але ще не затверджені на сесіях сільських рад, 7 Програм з культури (Бабанська, Драбівська та Корсунь-Шевченківська громади). У стадії розробки 3 програми (Будищанська та Піщанська громади).

На жаль, відсутні Програми в 19 громадах: Буцькій, Виноградській, Вознесенській, Гельмязівській, Золотоніській, Зорівська ОТГ, Іваньківській, Кам’янській, Катеринопільській, Лисянській, Маньківській, Михайлівській, Мокрокалигірській, Монастирищенській, Новодмитрівській, Уманській, Христинівській, Чигиринській та Шрамківській.

Віримо, що ці громади невдовзі розглянути можливість розроблення Програм у сфері культури.

За інформацією Управління культури Черкаської ОДА