Черкащина відзначає День Гідності та Свободи

_DSC0591Цього дня в обласному центрі заходи до Дня Гідності та Свободи розпочалися урочистим покладанням квітів до пам’ятного знаку «Борцям за волю України». Тут зібралися містяни, обласні й міські владці, військові, аби вшанувати пам’ять загиблих під час Революції Гідності, а також на Сході країни. Потому провели пам’ятний молебень у Свято-Троїцькому соборі.

_DSC0458 _DSC0467 _DSC0476 _DSC0487 _DSC0494 _DSC0496– Сьогодні день – коли ми згадуємо події, що творять новітню історію України, – сказав голова Черкаської облдержадміністрації Юрій Ткаченко, – людей, що ціною свого здоров’я та життя борються за її незалежність. Черкащани шанують своїх героїв. А цей шлях, яким іде зараз наша Україна, непростий. І ми добре це розуміємо. Від кожного з нас потрібна сила й міць – і там, на передовій, і тут, у тилу. У кожного свої завдання та своя місія.

_DSC0508 _DSC0544 _DSC0550Юрій Олегович наголосив на тому, що в пам’ять про загиблих – як під час Революції Гідності, так і в боях на Сході – кожен повинен по максимуму докладати зусиль задля змін у державі: «Пам’ятаймо: єднаючись заради майбутнього України, ми обов’язково здолаємо ворога! У пам’ять про тих, хто поліг на шляху до Волі! – підкреслив очільник області.

_DSC0632 _DSC0629 _DSC0615До Дня Гідності в обласному краєзнавчому музеї відбулись пам’ятні заходи. Тут хвилиною мовчання згадали всіх, хто поліг у бою за Україну. Водночас Юрій Ткаченко вручив бійцям Черкащини почесні відзнаки «Холодний Яр».

Нагадаємо, згідно з Указом Президента України 21 листопада відзначаємо День Гідності та Свободи. Свято встановлене на честь початку цього дня двох революцій: Помаранчевої революції та Революції Гідності.

_DSC0622 _DSC0620Серед 107 героїв Небесної Сотні є і наші земляки:

Горошишин Максим Максимович

Народився 14 квітня 1989 року – загинув 20 лютого 2014 року.

Проживав у с. Грушківка Кам’янського району Черкаської області. Під час заворушень 19 січня на вулиці Грушевського отруївся газом, отримав запалення легень, яке переросло у важку форму. Його поховали у рідному селі.

Паращук Юрій Григорович

Народився 1 липня 1966 року – загинув 20 лютого 2014 року.

Народився у м. Тальне Черкаської області. На Майдані перебував
від 1 грудня 2013 року. 18 лютого допомагав виносити поранених. Отримав кульове поранення під час відступу силовиків на вул. Інститутській. Похований у рідному місті.

ПасхалінЮрій Олександрович

Народився 18 січня 1984 року– загинув 19 лютого 2014 року.

Народився у с. НосачівСмілянського району Черкаськоїобласті. Навчався у м. Сміла та буввихованцемШколиолімпійськихрезервів у Харкові. Разом ізколегами ходив на Майдан. Загинуввідвогнепальнихпоранень.

СаєнкоАндрій Степанович

Народився 26 жовтня 1962 року – загинув 20 лютого 2014 року.

Народився у м. СмілаЧеркаськоїобласті. Відбувстрокову службу. Був активним громадським діячем,  учасником «Помаранчевоїреволюції» 2004 року. Член 7-ої сотнісамооборони Майдану. Загинуввідкулі снайпера.

Сергієнко Василь Миколайович

Народився 23 квітня 1956 року – загинув 4 квітня 2014 року.

Український журналіст, поет, соціолог, громадський діяч. Був активним учасником Революції гідності, взимку 2013–2014 років неодноразово їздив на Майдан Незалежності у Києві. Похований у місті Корсунь-Шевченківський Черкаської області.

Смоленський Віталій Віталійович

Народився 5 травня 1984 – загинув 20 лютого 2014 року.

Родом із с. Фурманка Уманського району Черкаської області. Жив та працював у Києві. Підтримував Майдан, де й трагічно загинув. Похований у рідному селі.

ЧернецьВіктор Григорович

Народився 27 травня 1977 – загинув 19 лютого 2014 року.

Народився у с. Подібна Маньківського району Черкаської області. Загинув Віктор під колесами джипа, що намагався прорватися крізь блокпост від «тітушок» та спецпризначенців біля його рідного села.