Більше 4 млрд грн Уряд спрямував на швидке відновлення постраждалих від війни регіонів, — Денис Шмигаль

Відновлення пошкодженої росією комунальної та енергетичної інфраструктури, передусім на деокупованих територіях, є одним із ключових напрямків підготовки Уряду до опалювального сезону. Про це зазначив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання Кабінету Міністрів України 4 жовтня.

«Щодня українські енергетики та комунальники результативно працюють над тим, щоб у наших оселях було світло і тепло. Величезна подяка героям енергетичного фронту за їхню важливу для країни роботу», — сказав Денис Шмигаль.

Як повідомив очільник Уряду, більше 4 млрд грн із держбюджету було спрямовано на швидке відновлення постраждалих від війни регіонів: «Найбільше на Харківщину, Київщину, Чернігівщину, Сумщину. Майже на двох тисячах об’єктів роботи завершені».

Крім того, за словами Прем’єр-міністра, працює урядовий штаб, який координує роботу з відновлення пошкодженої інфраструктури.

Також Уряд веде підготовку в напрямку антикризового реагування. Денис Шмигаль підкреслив, що після семи місяців повномасштабної війни вже всі розуміють, що ми маємо справу з країною-терористом: «Тому ми маємо бути готові до терористичних актів росії проти нашої критичної інфраструктури. Мова насамперед про ракетні обстріли, але це не єдиний ризик».

Як повідомив Глава Уряду, йдеться, зокрема, про ймовірність повного припинення газового транзиту через територію України до Європи. На такий випадок підготовлено план максимально заощадливого та ефективного використання наявного ресурсу газу.

«Саме тому середня температура в оселях українців цієї зими може бути нижчою, ніж у минулі роки. Зараз таку політику впроваджують більшість країн Європи. Ми живемо та працюємо в умовах війни, і кожен із нас має з розумінням ставитися до цих викликів», — зауважив Денис Шмигаль.

За інформацією Урядового порталу