Без суттєвих порушень: Держпродспоживчслужба перевірила школи області на дотримання карантинних обмежень

Фахівці Держпродспоживслужби разом з представниками Державної служби якості освіти, Управління освіти і науки облдержадміністрації провели перевірки  закладів освіти щодо створення у них безпечних умов для здобувачів освіти та персоналу. Моніторингові групи побували у 18 закладах дошкільної, загальної середньої, вищої, фахової передвищої та професійно-технічної освіти у Черкасах, Смілі, Драбівському, Жашківському, Городищенському, Звенигородському, Канівському, Корсунь-Шевченківському, Кам’янському, Монастирищенському, Черкаському, Чорнобаївському районах.

Зокрема, перевіряли  дотримання протиепідемічних заходів у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19), затверджених  постановами Головного державного санітарного лікаря України:

– забезпечення закладів засобами індивідуального захисту;

– наявність антисептиків для рук, дезінфекційних засобів;

– наявність умов для миття рук;

– організація проведення температурного скринінгу учасників освітнього процесу;

– розробка маршрутів руху учнів, студентів за умови мінімізації контактів  між ними;

– дотримання фізичної дистанції у навчальних приміщеннях, коридорах тощо;

– наявність приміщень (ізоляторів) для учнів у разі виявлення ознак ГРВІ під час навчального процесу;

Особливу увагу учасники моніторингових груп приділяли   санітарно-гігієнічному стану харчоблоків, організації харчування здобувачів освіти.

За результатами перевірок суттєвих порушень протиепідемічного режиму виявлено не було. В той же час не у всіх закладах були наявні алгоритми дій на випадок захворювання здобувачів освіти, персоналу  на COVID-19. Проблемним залишається питання укомплектованості посад медичних працівників у закладах вищої, професійно-технічної освіти, що не дозволяє ефективно здійснювати медичний  нагляд за станом здоров’я  учасників освітнього процесу, дотриманням протиепідемічних заходів.

Загалом, з початку навчального року фахівці Держпродспоживслужби області провели 279 перевірок закладів освіти та гуртожитків щодо дотримання протиепідемічних заходів. Порушення виявлені у 16,5% випадків, основні з них – недостатня забезпеченість закладів масками, рукавичками, паперовими рушниками, учні на перервах не дотримуються дистанції,  є порушення протиепідемічного режиму у гуртожитках тощо.

За результатами перевірок  на адресу керівників закладів освіти, відомства направлено 42 приписи, пропозиції щодо усунення виявлених порушень, поінформовані органи державної влади, місцевого самоврядування щодо проблемних питань у санітарно-гігієнічному та протиепідемічному забезпеченні освітніх закладів, 6 керівників закладів притягнуті до адміністративної відповідальності.