Монастирищенський район

Загальні відомості про район

Монастирищенський район знаходиться в західній частині Черкаської області і є найбільш віддаленим від обласного центру – 268 км. Монастирищенський район межує на півночі з Тетіївським районом Київської області, на заході – з Оратівським та Іллінецьким районами Вінницької області, на північному сході, сході та півдні – з Жашківським, Христинівським районами Черкаської області, Гайсинським районом Вінницької області.

Монастирищенський район увійшов до складу Черкаської області в 1954 році.

Назва районного центру м.Монастирище походить від монастирів, які були засновані в 1050 році за часів Ярослава Мудрого. Археологічних пам’яток на території району понад 200, це залишки населення епохи пізньої бронзи, трипільської і черняхівської культур поблизу смт Цибулева, сіл Аврамівки, Івахнів, Попудні, Сарнів. До пам’яток архітектури належать корпус цукрозаводу, замок Даховського в с. Леськове, Покрівська церква в с.Петрівці.

Відомі вихідці з району – митрополити УАПЦ Василь Липківський (с.Попудня) та Микола Борецький (с.Сарни), творець “Некрополя України”-Михайло Кутинський, письменники Давид Бергельсон (с.Сарни), брати Захар і Яків Гончаруки (с.Коритня), керівники профспілкового руху в Канаді Іван та Михайло Король (с.Зарубинці), Анатолій Лупинос – борець за незалежність України.

Місто Монастирище (9,3 тис.жителів) – адміністративно-господарський центр району -знаходиться на відстані 190 км від столиці України м. Києва, м.Вінниці – 120 км, м.Умані – 56 км, м.Христинівки – 35 км, м.Жашкова – 44 км.

Адміністративно-територіальні одиниці:

    • Міст районного значення – 1
    • Селищ міського типу – 1
    • Сільських населених пунктів – 39

Чисельність наявного населення станом на 01.01.2009 38,9 тис.чол., 2,7 % від населення області

у тому числі:

    • сільське – 25,8 тис.чол.
    • міське – 13,1 тис.чол.

Загальна земельна площа району складає 71949 га, в тому числі сільськогосподарські угіддя складають 58638,5 га, з них ріллі 53207,6 га. До особливо цінних орних земель задіяних в сільськогосподарському виробництві віднесено 21874 га (47,2 %) ріллі району. Площа резервного фонду становить 1228,7 га, земель запасу 8395,1 га.

Рельєф території району хвилястий, його прорізують річки: на півночі Гірський Тікич, по центральній частині – р. Конела з притоками, долинами річок і глибокими балками.

Більша частина району степова, ліси є лише на південному заході, найпоширеніші дерева – граб, ясен, липа, сосна. Під лісами знаходяться 5745,5 га угідь. Корисні копалини – граніт, буре вугілля, торф, пісок, глина.

В економіці провідне місце займає сільське господарство. Клімат – помірно-континентальний ( середньорічна температура + 6,8 градусів С), глибокі та опідзолені чорноземи, достатня кількість опадів (480-550 мм) сприяють вирощенню високих врожаїв озимої пшениці, кукурудзи, ячменю, цукрових буряків, соняшнику, картоплі, овочів, розвитку садівництва.

 

Місце знаходження райдержадміністрації: 

вул. Соборна,121
м.Монастирище, Черкаська область,
Україна, 19100
тел. (04746) 2-21-87, факс 2-57-21
E-mail:mail@monrda.gov.ua

 


Більш детальну інформацію про район Ви можете дізнатися на веб-сайті Монастирищенської райдержадміністрації перейшовши за посиланням

monrda.gov.ua

Анонси