На Черкащині вшанували пам’ять Тараса Шевченка

Нащадки Кобзаря вшанували його пам’ять у Каневі. Сьогодні минають 162 роковини з дня перепоховання праху Тараса Шевченка на Чернечій горі.

Участь у пам’ятному заході взяли представники обласної та місцевої влади, військові, духовенство та громадськість.

– Бережемо пам’ять про Генія нашого народу, – наголосив заступник очільника області Олександр Шамрай. – Бо в пам’яті – наша сила, а в словах духовного наставника – міць. Сьогодні на передовій наші мужні захисники й захисниці борються проти російського ворога. І обов’язково поборють це зло. Бо як писав Шевченко: «Борітеся- поборете». І так буде –  Україна переможе!

Довідково:
Тарас Шевченко народився 9 березня 1814 року в селі Моринці Звенигородського повіту Київської губернії, нині – Черкаська область.

Кобзар пішов із життя 10 березня 1861 року. Його тіло було поховане на Смоленському кладовищі в Петербурзі, але потім, згідно із «Заповітом», прах було перевезено до України.  Поховано Тараса Шевченка в  Каневі на Чернечій горі.