Питання обсягів заборгованості на підприємствах теплоенергетики вирішували в Черкаській ОДА

У Черкаській ОДА 21 вересня відбулося засідання Територіальної комісії з питань узгодження заборгованості з різниці в тарифах.

До складу Територіальної комісії входять представники структурних підрозділів ОДА, Головного управління Державної казначейської служби України у Черкаській області, Служби безпеки України в Черкаській області, Національної поліції України в Черкаській області, Держаудитслужби в Черкаській області, Головного управління ДПС у Черкаській області, Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області, сектору НКРЕКП у Черкаській області та інших підприємств, організацій.

На засіданні розглянули питання узгодження обсягів заборгованості на підприємствах теплоенергетики.

Кожен керівник із 12 підприємств прозвітував та захистив різницю між фактичними нарахуваннями та витратами за певні періоди роботи підприємства. Загальна сума узгодженого обсягу заборгованості з різниці в тарифах по даних підприємствах становить 66,2 млн грн.

Дане врегулювання відбувається в рамках Закону України № 1639 („Про заходи, спрямовані на подолання кризових явищ та забезпечення фінансової стабільності на ринку природного газу“), яким внесено зміни до Закону України № 1730 („Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення“) в частині погашення заборгованості підприємств теплоенергетки за спожитий природний газ минулих періодів перед газопостачальними компаніями. Це дасть можливість зменшити заборгованість минулих періодів, вивільнити частину обігових коштів підприємств та направити їх на розрахунки майбутніх періодів.