Пряма мова. Олександр Скічко про оновлення громадського транспорту в Черкасах

– Хочу сьогодні з вами поговорити про громадський транспорт. Відверто, його стан у Черкасах бажає кращого.

Наразі в нашого комунального підприємства – 100 тролейбусів, які є дотаційними. Вік 70 % автопарку – майже 40 років. Сьогодні він гостро потребує заміни цих тролейбусів, а також у цілому розширення мережі.

В Україні є хороші приклади – приміром, Маріуполя, де громадський транспорт майже на 80% комунальний. За останні роки місто завдяки, зокрема, кредитам ЄБРР, оновило парк тролейбусів, закупило електробуси, облаштувало зупинки, встановило валідатори для електронних квитків, GPS-трекери, які дозволяють моніторити кількість перевезень. Враховуються і потреби інклюзивності.

І ми маємо рухатися в цьому напрямі, орієнтуючись у першу чергу на комфорт і безпеку здоров’я жителів та гостей Черкащини.

Я в свою чергу як очільник області готовий посприяти в процедурних питаннях і допомогти Черкасам в отриманні нового громадського транспорту.