Ефективна взаємодія: в області провели пожежно-тактичні навчання

Рятувальники та лісівники Черкащини налагоджували ефективну взаємодію. Відточковували спільні дії на пожежно-тактичних навчаннях у Дахнівському лісництві.

В обласних тактико-спеціальних навчаннях з ліквідації умовної лісової пожежі задіяли 20 одиниць пожежної техніки обох служб, працівників державної лісової охорони, працівників Управління ДСНС України у Черкаській області.

За легендою навчань, загорання виявив черговий лісопожежної станції Дахнівського лісництва на моніторі телевізійної системи спостереження. Через сильний поривчастий вітер пожежа набрала загрозливих масштабів. На допомогу викликають підрозділи Управління ДСНС.

– В умовах воєнного стану дуже важлива синергія всіх служб та їх працівників для того, щоб справлятися не тільки з ворогом, а й з наслідками ворожих дій, – наголосив начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець. – Ми сьогодні побачили злагоджену роботу, повну готовність лісівників і рятувальників та позитивний діапазон протипожежної техніки, що була задіяна в навчаннях. На щастя, наша область менше потерпає від пожеж, ніж ті області, де ведуться бойові дії, але наші фахівці неодноразово були задіяні в інших регіонах та допомагали в пожежогасінні, вилученні вибухонебезпечних предметів, які призводять до масових пожеж. Водночас нагадую, на відвідування лісів на Черкащині діє заборона на час воєнного стану.

Для захисту лісів від пожеж в держлісгоспах Черкащини функціонують 26 лісових пожежних станцій, зазначив начальник обласного управління лісового та мисливського господарства Олександр Дзюбенко. У лісництвах сформовані пункти накопичення пожежного інвентарю на випадок гасіння лісових пожеж. Функціонують 15 телевізійних систем відеоспостереження, 21 безпілотний літальний апарат, 72 фотопастки.

Наголосимо, що з початку року в лісах держлісфонду трапилося 12 випадків низових лісових пожеж на загальній площі 5,24 гектара.