Безпечна Черкащина і стабільне функціонування всіх її сфер – наша спільна мета, – Ігор Табурець

Низку питань щодо життєдіяльності області відпрацювали сьогодні на колегії. Про це повідомив начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець.

– Наші пріоритети незмінні – підтримка військових і тероборони, забезпечення жителям регіону та внутрішньо переміщеним особам належних умов проживання, – наголосив очільник області. – Для цього місцеві бюджети мають бути фінансово спроможними. Плюс увага на раціональне використання коштів.

За словами начальника ОВА, за 2022 рік завдання з наповнення бюджетів виконано на 107%, додатково отримано 740 млн грн доходів.

-Однак не всі резерви використані, – зазначив Ігор Табурець. – І це завдання на цей рік.

На колегії обговорили також питання відбудови інфраструктури області. Загалом з початку повномасштабної війни на Черкащині пошкоджено понад 200 об’єктів. Це житлові будинки, заклади освіти, культури, харчування, а також підприємства. На сьогодні уже 25 із них відновлено.

Залишається пріоритетним питанням створення безпечного простору в закладах освіти.

– Укриття вже є у майже 82% закладів освіти Черкащини, – наголосив очільник області. – Завдання до 1 вересня – вийти на 100% по школах.

Окрім того, на колегії ішлось про безпековий сервіс. Зокрема, про функціонування місцевої пожежної охорони. Натепер у ліквідації 2 із 3 пожеж у сільській місцевості беруть участь добровільні або місцеві пожежні команди.

– Це великий плюс для оперативності реагування і суттєва підмога для обласної ДСНС, – наголосив начальник ОВА. – Цю практику треба поширювати по області: зберігати в боєздатному стані існуючі підрозділи місцевої пожежної охорони та утворювати нові.

Офіційну інформацію читайте на наших ресурсах: