Уряд запускає програми грантів для розвитку підприємництва та навчання українців
Уряд запускає грантові програми для започаткування бізнесу, розвитку підприємництва та навчання. Про це інформують в Мінекономіки.
Українці зможуть отримати:
- мікрогранти для створення власного бізнесу;
- гранти для розвитку переробного підприємства;
- державне фінансування закладки саду;
- кошти для розвитку тепличного господарства;
- грант на реалізацію стартапу, у тому числі в сфері ІТ;
- кошти на навчання ІТ-спеціальностям.
Програма мікрогрантів на створення власного бізнесу розрахована як на досвідчених українців, так і на початківців. Для участі вони мають підготувати бізнес-план майбутнього підприємства та разом із заявкою подати через портал Дія. “Ощадбанк” здійснює оцінювання бізнес-плану, ділової репутації заявника, після чого учасник має пройти співбесіду у центрі зайнятості.
Рішення про надання гранту приймається Державною службою зайнятості. Кошти видаються на основі рейтингу: спочатку фінансування отримують заявники з найвищим балом. Розмір мікрогранту визначається відповідно до його запиту, але не менше 50 000 гривень та з урахуванням кількості робочих місць: 150 тисяч гривень, якщо підприємець створює одне робоче місце та 250 тисяч гривень – за два.
Програма грантів для створення переробних підприємств передбачає залучення до 8 млн гривень для старту чи розвитку виробництв з переробки. Так, для першої тисячі заявників держава співфінансує 70% від вартості проекту, решту оплачує отримувач. Для наступних заяв держава надає кошти у розмірі до 50% вартості проекту.
Подати заявку на участь разом з бізнес-планом виробничої діяльності підприємці можуть через портал Дія. Оцінка учасника проводиться банком на основі його ділової репутації, бізнес-проекту та співбесіди. Рішення про надання гранту приймається Мінекономіки на підставі переліку висновків банку. Підприємці, які отримали кошти, зобов’язані протягом 3 років сплатити податки та ЄСВ у розмірі гранту та створити щонайменше 25 робочих місць.
Програми розвитку тепличного господарства та садівництва передбачають надання грантів на реалізацію типових проектів, затверджених Мінагрополітики. Це легкі тепличні модулі, розміром близько 2 га, та сади площею до 25 га.
Підприємці, які хочуть побудувати теплицю, можуть залучити до 7 млн гривень державного співфінансування. Для першої тисячі заявок держава компенсує 70% від вартості проекту, для всіх наступних заявок – 50%. Для тих, хто планує закласти сад, передбачається співфінансування в залежності від типу рослин, що висаджуються: для першої тисячі гектарів держава компенсує 70% вартості проекту, для наступних – 50%.
Заявку на участь підприємці можуть подати через Портал Дія або у відділеннях уповноважених системно важливих банків, перелік яких визначає Національний банк України. Рішення про надання гранту приймається Мінагрополітики за умови наявності правильно оформленої заявки з додатками (типовий проект та бізнес-план).
Отримувачі коштів зобов’язуються створити 40 нових постійних та сезонних робочих місць у тепличному господарстві та від 3 до 20 нових постійних та сезонних робочих місць – у садовому.
Кошти на реалізацію стартапів можуть отримати як розробники готових технологічних продуктів, так і фахівці, які мають ідею проекту. В залежності від стадії реалізації проекту підприємець може залучити від 750 тисяч до 3,5 мільйонів гривень безповоротного гранту від Фонду розвитку інновацій або від 3,5 до 8 мільйонів гривень поворотної фінансової підтримки від Національного фонду інвестицій України.
Заявку на участь у програмі слід подати через сайт Фонду розвитку інновацій. Рішення про надання гранту приймається на конкурсній основі, де проекти оцінюються експертами.
Отримувачі коштів в залежності від етапу розвитку стартапу мають створити не менше 3-10 робочих місць (в залежності від типу стартапу), розробити технологію, яка буде конкурентною перевагою проекту та орієнтуватиметься на зовнішній ринок, і повернути 50% суми гранту у вигляді податків та зборів протягом 2 років.
Програма грантів «Старт в ІТ» передбачає оплату вартості навчання для громадян, які втратили роботу, знаходяться в простої, неоплачуваних відпустках, ВПО та люди, які бажають отримати нову професію у сфері IT. Заявки учасників разом з пакетом документів приймаються центрами зайнятості. Одержувачам гранту надається електронний сертифікат для професійного навчання, який гарантує оплату навчальних послуг. Учасники програми мають використати сертифікат протягом 10 робочих днів з дня видачі, уклавши на його підставі договір з закладом освіти.
Особи, які беруть участь у програмі, зобов’язуються пройти курс навчання та після його завершення протягом 30 днів працевлаштуватися за новою спеціальністю, або відкрити власну справу в цій галузі.
-
16:27Черкащан запрошують на фінал “Кубку Героїв ЗСУ”
Нарешті фінал. Цієї суботи в Черкасах дізнаємося переможців "Кубку Героїв ЗСУ". 13 серпня на Черкаси-Арені за звання переможців боротимуться команди УТК (Паланка) та Олімп (Кам’янка).…
16:27 -
15:49Черкащина отримала вантажівку ліків та апарат ШВЛ від гуманітарного хабу «Житомир»
Заклади охорони здоров’я області продовжують отримувати допомогу від волонтерів. Днями Катеринопільська багатопрофільна лікарня отримала медичні препарати, апарат для штучної вентиляції легенів і монітор для відстеження…
15:49 -
15:18За добу в області вакцинувалися 600 черкащан, – Лариса Кошова
Понад мільйон жителів області вже вакциновані проти COVID-19. Лише за останню добу щепилися 600 осіб. Зробити бустерну дозу проти ковіду закликала областян заступниця начальника Черкаської…
15:18 -
15:08Інтелектуальне майбутнє: в області понад 250 випускників склали національний мультитест на 200 балів.
200 балів за національний мультипредметний текст. За попередніми результатами, максимальний бал з НМТ отримали понад 250 випускників Черкащини. Про це повідомив начальник Черкаської ОВА Ігор…
15:08 -
14:31В області є тенденція до підвищення захворюваності на COVID-19, – головний санепідемлікар Черкащини
Упродовж 7 місяців цього року в області виявили понад 49 тисяч нових випадків захворювання на COVID-19. Загалом на Черкащині є тенденція до збільшення кількості ковід-інфікованих.…
14:31 -
12:32Якою буде погода на Спаса розповіли синоптики Черкащини
Синоптики прогнозують у найближчий тиждень нестійку, із зливовими дощами та посиленим вітром погоду, та створюють ідеальні умови для. 11-13 серпня температура вночі 12-17°, вдень 23-28°.…
12:32 -
12:17Укрзалізниця запустила власний мобільний застосунок
Укрзалізниця у партнерстві з Mastercard оголосила про запуск власного мобільного застосунку для продажу квитків та інформування пасажирів. У новому застосунку користувачі зможуть: придбати квитки на…
12:17 -
11:18771,5 млн гривень місцевих податків і зборів вже сплатили в області
Протягом січня- липня 2022 року до місцевих бюджетів Черкаської області юридичні особи сплатили 771,5 млн грн місцевих податків і зборів. У порівнянні з аналогічним періодом…
11:18 -
11:10Заклади профтехосвіти області отримали побутову техніку
Заклади профтехосвіти Черкащини, в гуртожитках яких проживають внутрішньо переміщені особи, отримали необхідне обладнання. Це предмети побутової техніки, які є найбільш актуальними та затребуваними для забезпечення…
11:10 -
10:06Національний банк здійснює кроки для підтримки діяльності волонтерів та бізнесу
Національний банк України з 6 серпня 2022 року спрощує низку обмежень для підтримки діяльності волонтерів та бізнесу. Головним пріоритетом Національного банку є збереження фінансової стабільності…
10:06 -
09:41Програма мікрогрантів для бізнесу: майже 800 учасників отримають фінансування для старту чи розвитку власної справи
У межах подання заявок на програму мікрогрантів для бізнесу вже 748 підприємців отримали позитивне рішення щодо одержання фінансування для розвитку чи започаткування своєї справи. Реалізація…
09:41 -
09:35Європейці мають знати, що в Україні теж зростають ціни на енергоносії, але нас ще й убивають – Олена Зеленська в ефірі французького каналу LCI
https://youtu.be/TMME1l_3yMQ Перша леді України Олена Зеленська в ефірі французького каналу LCI розповіла про український спротив російському вторгненню. Зокрема, коментуючи слова ведучого щодо можливості миру з…
09:35