Замість червоної зони Черкащина залишилася в помаранчевій. Олександр Скічко розказав, як в області борються з COVID-19

Гострої ситуації в Черкаській області по завантаженості ліжкомісць немає. Рівень постачання кисню – один з найвищих в Україні. Про це сказав очільник області Олександр Скічко на сьогоднішньому брифінгу в Черкаській ОДА.

«Рівень завантаженості ліжок в області – 38%. А в Черкасах, Смілі та Умані епідситуація набагато складніша. Завантаженість ліжок – близько 60%. Я сподіваюся, що сьогодні цей відсоток зменшиться, тому що у Черкасах додатково розгорнули 40 ліжкомісць для людей, хворих на коронавірус. Таким чином ми вирівнюємо цю ситуацію», – каже Олександр Скічко.

Вчора МОЗ України прийняло рішення і рекомендувало не вводити на Черкащині  “червону зону”, а навпаки – збільшити кількість тестувань для того, щоб коефіцієнт виявлених хворих зменшився.

«Ми вже попрацювали над тим, щоб збільшити кількість щеплень та тестувань. Для прикладу, 22 березня в області щепили 699 людей, 23 березня – 1133, 24 березня – 1800. Щоденно ми намагаємося цю цифру збільшувати. Також фахівці щодня проводять близько 2 000 тестувань антигенними тестами», – каже голова Черкаської ОДА.

Наразі в області працюють 9 мобільних медичних бригад та 24 пункти щеплень. З наступного тижня планується відкрити 47 пунктів щеплень.

Правоохоронним органам, міським головам, головам громад рекомендовано проконтролювати дотримання додаткових карантинних обмежень у розважальних закладах та громадському транспорті.