«Вакцина покликана захистити від ризику зараження COVID-19», – Лариса Кошова про імунізацію освітян та маломобільних громадян

Третій етап вакцинації проти коронавірусу розпочали в області. Щеплення CoronaVac нині отримують вчителі, які працюватимуть на зовнішньому незалежному оцінюванні, маломобільні громадяни та їхні опікуни. Сьогодні імунізують першу сотню педагогів Черкас з двох сотень тих, хто братимуть участь у ЗНО.

Перший з освітян, хто вакцинувався, – начальник управління освіти Департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради Євген Степко. Твердить, таке рішення мало дві причини: суб’єктивну та об’єктивну.

– Це мій свідомий вибір, зумовлений двома факторами. По-перше, хотілося особистого захисту від коронавірусу. Я ним перехворів у легкій формі, але якщо буде пролонгований захист, це дозволить мені себе вільніше почувати. По-друге, – важливо показати вчительській спільноті, яка пріоритетно формує свій світогляд на основі наукових відкриттів, досягнень, практичні дії з реалізації своїх переконань. Вчителі знають, як впливають вакцини на організм, як формується імунітет. Особливо викладачі природничих наук, до яких належу і я. Водночас 200 вчителів Черкас, які братимуть участь у ЗНО, будуть у більш ризикованій ситуації, ніж були до цього, адже комунікуватимуть з ще більшою кількістю людей. Вакцинація ж, на мою думку, зменшить ризик зараження серед освітян, – зазначив він.

Загалом в області планують вакцинувати 1,5 тисячі осіб. Нині списки уточнюють. Кожен, хто отримає першу дозу вакцини, буде вакцинований другою через 28 днів.

– Черкащина – перша область, яка 24 лютого отримала першу поставку вакцини проти коронавірусу, – нагадала заступниця очільника області Лариса Кошова. – Йдеться про 16 200 доз. Їх повністю використали минулого тижня. Зараз запустили в роботу CoronaVac. Коронавірус – це інфекційна хвороба, яка є контагіозною і має широке поширення, перебіг хвороби у тих, хто на стаціонарі – тяжкий. Зокрема у осіб похилого віку, тих, хто має тяжкі супутні хвороби. Хочу звернутися до опікунів та дітей маломобільних громадян, щоб вони вакцинували своїх батьків. Адже ми, постійно контактуючи з іншими людьми, можемо легко перенести захворювання, але для громадян, які мають такі складні захворювання, коронавірус може стати вироком. Може спостерігатися й постковідний синдром, для якого характерні слабкість, утруднене дихання, розлади нервової системи. Тож закликаю робити щеплення, аби захистити своїх близьких.

Стрічка новин