Олександр Скічко визначив пріоритетні завдання в антиковідному плані дій

Лікарні, що приймають ковідних пацієнтів, перевірять на Черкащині. Таке завдання на колегії Черкаської ОДА дав її очільник Олександр Скічко. На ній, зокрема, обговорили стан готовності закладів охорони здоров’я області для надання медичної допомоги хворим на COVID-19.

«Наразі наша область, як і вся Україна, перебуває в жовтій карантинній зоні. За тиждень у нас виявлено 942 нових випадки захворювання на коронавірусну хворобу, що на 330 більше, ніж за минулий тиждень. Разом зі збільшенням в області хворих на коронавірус, відбувається і збільшення навантаження на систему охорони здоров`я», сказав голова Черкаської ОДА Олександр Скічко.

Наразі в області розгорнуто 1356 ліжок. Із них забезпечені кисневою підтримкою – 1 282 ліжка. 268 із централізованою подачею кисню. Решта забезпечені  кисневими концентраторами.Олександр Скічко зауважив, що потрібно встановити централізовану подачу кисню в більшій кількості лікарень.

Також голова ОДА акцентував увагу на проведенні вакцинальної кампанії в Черкаській області. Влітку тут вакцинували в середньому 5 тисяч жителів щодня. У вересні показники впали до 3 тисяч вакцинованих за добу.

Найгірші показники з вакцинації мають Зорівська, Вознесенська, Бужанська, Лип’янська, Новодмитрівська територіальні громади.

Олександр Скічко наголосив на тому, що потрібно активніше проводити роз’яснювальну кампанію щодо важливості вакцинації від коронавірусної хвороби.

«Нова хвиля пандемії – це хвиля невакцинованих. За три місяці серед пацієнтів із тяжким перебігом хвороби – 98% невакциновані. Лише спільними зусиллями ми зможемо подолати нову хвилю захворювання на COVID-19 та зберегти здоров`я і життя людей», – підсумував обласний керманич.