«Ми впевнено наближаємося до «червоної» зони», – Олександр Скічко

Не зволікати з вакцинацією закликав областян очільник Черкащини Олександр Скічко. Зважаючи на темпи поширення COVID-19, область упевнено наближається до «червоної» карантинної зони. Тут запровадити жорсткі ковідні обмеження можуть уже з наступного понеділка.

Відеозвернення до жителів області голова ОДА опублікував на своїх сторінках у соцмережах. Він відзначив, що лише за останні два тижні на Черкащині виявили близько 6 тисяч нових випадків коронавірусної хвороби. 143 людини померли.

– Якщо порівнювати статистику вересня та жовтня, то минулого місяця заповненість ковідних ліжок у лікарнях області становила 7%, а сьогодні – майже 50%, – констатував Олександр Скічко. – Аналізуючи ситуацію, ми розуміємо, що такими темпами ми впевнено крокуємо до «червоної» зони. Імовірно, вона може бути з понеділка. Що це значить? Буде заборонена робота закладів харчування, торгових центрів, магазинів. Плюс ще низка обмежень. Але лише для тих, хто ще досі не вакцинувався.

Голова ОДА навів приклади інших областей, де вже запровадили жорсткий карантин. У перший же день переходу в «червону» зону в тамтешніх центрах вакцинації виникали черги, що призводило до колапсу в роботі системи. Аби уникнути цього в області, голова ОДА закликав всіх подумати про щеплення завчасно.

– Скористайтеся можливістю, поки немає черг у центрах вакцинації, аби щепитися проти ковіду, – зазначив Олександр Скічко. –  Ми відкрили достатню кількість центрів, їх у нас 32, діє сотня пунктів щеплень, працюють на вимогу маломобільних громадян і трудових колективів 25 мобільних груп, які виїжджають на місця. Бережіть себе! Діймо на випередження!