Цифровізуємося! В обласному центрі встановили валідатори для безготівкового проїзду

Попри повномасштабну війну, цифрова трансформація у регіонах України продовжує набирати обертів. Розвиток інтернету, впровадження електронних послуг, надання адміністративних послуг, оцифрування реєстрів залишаються пріоритетними напрямами для громад. У Мінцифри розповіли про цифрові практики, які апробовують на Черкащині.

Так, усі тролейбуси у Черкасах оснащено валідаторами для безготівкової оплати проїзду. Загальна сума інвестицій становить понад 40 млн грн, але впровадження системи відбулося без витрат коштів із міського бюджету. Валідаторами охоплено 100% комунального електротранспорту (понад 80 одиниць) та близько 20% транспортних одиниць від приватних перевізників (близько 35 одиниць). Вартість одного валідатора становить 1 тис. євро, у тролейбусах їх встановлено в середньому 3-4.

Оплачувати проїзд можна банківськими картками, а також мобільними пристроями, що підтримують стандарт NFC. З мобільним застосунком SmartTiket оплачувати проїзд можна ще швидше.

Щодня відбувається близько 10 000 валідацій. Команда очікує зростання показника після валідації проїзду серед пільгових категорій. Безготівковий проїзд фіксує пасажиропотік у тролейбусах, мінімізує контакт між водіями та пасажирами, допомагає  уникнути небезпечних ситуацій на дорозі тощо.