Чорнобаївський район

Загальні відомості про район

Дата утворення : 1923 рік.

Площа : 1,6 тис, кв. км, 7,7% від території області.

Відстань : від районного центру до м. Черкас 50 км.

Географічні дані:

Район розташований в лісостеповій фізико-географічній зоні.

Площа, зайнята лісами, складає – 7895 га.

– водою -35710 га.

На території району протікає 8 річок загальною довжиною 127,3 км.

Найбільші з них : Ірклій, Золотоноша, Кропив’янка.

Південно-західну частину району омиває водне дзеркало Кременчуцького водосховища площею 34,5 тис. га., південно-східну частину – Сульська затока – водосховище площею 5,9 тис. га.

Кордони: межує з Черкаським, Золотоніським, Драбівським районами Черкаської області, Оржицьким та Глобинським районами Полтавської області.

Селищ міського типу – 1.

Сільських населених пунктів – 52.

Чисельність наявного населення Чорнобаївського району станом на 01.04.2016 року  становить  41156 чоловік, в тому числі:

    • сільське населення становить 33847 чоловік
    • міське населення становить 7309 чоловік

Коротка історична довідка

Чорнобаївщина – стародавній козацько-хліборобський край у серці України, що розіслався між чарівною Сулою і могутнім Дніпром. Це – одна з перлин лісостепової зони, яка завжди вирізнялася щирістю, гостинністю працьовитістю людей, мальовничими селами і затишними містечками, колоритною самобутністю звичаїв, давньою історією поселень.

А ще славна вона своїми родючими чорноземами, на яких споконвіку трудилися невтомні хлібодари, повсякчас готові стати на захист рідної землі. Звідси пішли у світ чимало талановитих, незборимих духом і силою визначних земляків, щоб прославити Україну вагомими здобутками у літературі, мистецтві, спорті. І пам’ять про них залишається незгасною.

Чорнобаївський район розташований в східній частині Черкащини. З північного та західного боків він межує з Драбівським та Золотоніським районами, з східного, по узбережжю Сули, – з Полтавською областю, а з південного та південно-східного – земля Чорнобаївщини омивається водами Кременчуцького водосховища.

Загальна площа 1600 квадратних кілометрів. Населення району складає 46,7 тисяч жителів які проживають у райцентрі – селищі міського типу Чорнобай (8,0 тис.) та оточуючих селах. На території району знаходиться 29 сільських рад і одна селищна рада, яким підпорядковані 51 населений пункт і смт Чорнобай. Розташоване селище по обидва береги річки Ірклій. за 50 км від обласного центра – міста Черкаси. До найближчих залізничних станцій “Золотоноша” і “Пальміра” відстань від Чорнобаю складає відповідно 22 і 18 км.

Місце знаходження райдержадміністрації:

вул. Центральна, 152,
селище міського типу Чорнобай,
Черкаська область,
Україна 19900
Телефон: код (04739) 2-22-57
E-mail:admchornobaj@ukr.net

 Більш детальну інформацію про район Ви можете дізнатися на веб-сайті Чорнобаївської райдержадміністрації перейшовши за посиланням
http://chornobay-rda.gov.ua/