ОСТАННІ

Мінекономіки презентує грантову програму для жінок-підприємиць на $1 000 000

У середу, 24 квітня, Міністерство економіки України разом з партнерами презентують грантову програму для жінок-підприємиць. Ініціатива «СТВОРЮЙ!» з бюджетом в $1 000 000 підтримає бізнеси українок з виробництва і переробки.

Програма започаткована Міністерством економіки України за фінансової підтримки Western NIS Enterprise Fund та за реалізації KSE Foundation. Впроваджується у партнерстві з AT «Ощадбанк».

Коли: 24 квітня, 18:00

Де: Київська школа економіки, вул. М. Шпака, 3

Реєстрація за посиланням (онлайн і офлайн, кількість місць обмежена): https://bit.ly/4b1xHZZ

Спікери заходу:

Юлія Свириденко, Перша віцепрем’єрка – Міністерка економіки України

Тетяна Бережна, Заступниця Міністерки економіки України

Ярослава З. Джонсон, Президентка і Головна виконавча директорка WNISEF

Світлана Денисенко, Директорка KSE Foundation

Наталя Буткова-Вітвіцька, Членкиня правління відповідальна за мікро-, малий та середній бізнес АТ «Ощадбанк»

Під час презентації буде представлено ключові ідеї і механізми роботи програми, а також детальну інформацію про розміри підтримки. Гості заходу дізнаються, як долучитись до ініціативи та отримають практичні поради.

Спеціальні гості заходу:

Аліна Френдій, дизайнерка і засновниця брендів COOSH та TOTÉ

Анна Завертайло, співзасновниця мережі ресторанів «Завертайло» та кондитерських «Honey» https://www.instagram.com/anyzza?igsh=aTA1Zm4xb290cHk=

Катерина Загорій, директорка ради директорів фармацевтичної компанії «Дарниця»

Соня Солтес, засновниця бренду LUTIKI

Кошти для реалізації грантової програми «СТВОРЮЙ!» є інвестицією Western NIS Enterprise Fund, який підтримує ініціативи з просування реформ в Україні та трансформаційні проєкти.

Держенергонагляд: Економне споживання електроенергії в пікові години навантаження енергосистеми є важливим

Більш ощадливе споживання електроенергії в пікові години знизить навантаження на енергосистему та дозволить уникнути відключень. Обмеження електроспоживання наразі застосовуються тільки на Харківщині та у Кривому Розі, які найбільше постраждали внаслідок нещодавніх масованих ракетно-дронових атак ворога. Про це зазначив Голова Держенергонагляду України Руслан Слободян в ефірі телемарафону «Єдині новини».

За його словами, попри складну ситуацію енергосистема України працює стабільно. У певні години спостерігається дефіцит електроенергії, який компенсується шляхом імпорту з ЄС. Водночас економне споживання електроенергії в певні години доби залишається в пріоритеті. А саме у ранковий та вечірній піки навантаження на енергосистему – з 7:00 до 10:00 та з 18:00 до 22:00.

«Йдеться не про відмову від споживання електроенергії, а про більш ощадливе, розсудливе її використання. Зокрема, це стосується перенесення використання енергозатратних приладів, наприклад бойлера чи пральної машини, із пікових годин на інший час доби, вимкнення освітлення в приміщеннях, де нікого немає тощо», – наголосив він.

Очільник Держенергонагляду зазначив, що оскільки значну частину маневрової генерації, яка здійснювала балансування у ці години, пошкоджено внаслідок обстрілів, зараз доводиться імпортувати електроенергію з країн ЄС. Руслан Слободян закликав населення та бізнес більш економно та виважено споживати електроенергію.

“Ліси захисників і захисниць України” створили на Черкащині

У межах Програми Президента “Зелена країна” та глобальної ініціативи “Greening of the Planet” вихідними лісівники всієї України висаджували ліси в честь українських захисників і захисниць. Лісівники Центрального лісового офісу також доєднались до заходу. Такий памʼятний ліс тепер зростатиме на Черкащині у Софіївському лісництві філії “Корсунь-Шевченківське лісове господарство”.

Лісівники висадили 15 тисяч сіянців дуба звичайного і сосни звичайної. Ці 15 тисяч майбутніх дерев стануть символами відданих, незламних та відважних наших воїнів.

Варто сказати, що наразі на захисті нашої держави стоїть 239 працівників філій Черкащини, Вінниччини та Кіровоградщини.

За інформацією Центрального лісового офісу 

Національний календар профілактичних щеплень: перевірте, чи вакцинована дитина від небезпечних захворювань

Вакцинація – це простий, безпечний та ефективний спосіб захиститися від небезпечних хвороб ще до контакту з ними, а також запобігти ускладненням, які ці хвороби можуть спричинити. 

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, щороку вакцинація запобігає 3,5–5 мільйонам смертей від таких захворювань, як дифтерія, правець, кашлюк, грип та кір. Особливо вразливі до таких хвороб діти і дорослі, які не мають щеплень взагалі або пропустили якесь із щеплень за графіком.

Тож важливо дотримуватися Національного календаря профілактичних щеплень. Це документ, що містить перелік обовʼязкових профілактичних щеплень та оптимальні строки їх проведення. В Україні Національний календар профілактичних щеплень передбачає імунізацію проти 10 захворювань: туберкульозу, гепатиту В, кору, епідемічного паротиту (свинки), краснухи, дифтерії, правця, кашлюка, поліомієліту та хіб-інфекції.

Коли і проти чого вакцинуватися?

  • Гепатит В: протягом першої доби життя, а потім у 2 та 6 місяців.
  • Туберкульоз: одне щеплення у проміжку між 3 і 5 добами життя.
  • Кір, паротит, краснуха: у 12 місяців та 6 років.
  • Дифтерія, правець: у 2, 4, 6, 18 місяців, 6 та 16 років. Дорослі, щеплені за календарем, потребують ревакцинації проти дифтерії і правця кожні 10 років: у 26, 36, 46, 56 і так далі років.
  • Кашлюк: у 2, 4, 6, 18 місяців.
  • Поліомієліт: інактивована вакцина (ІПВ) – у 2 та 4 місяці, оральна поліомієлітна вакцина (ОПВ) – у 6 та 18 місяців, а також у 6 та 14 років.
  • Хіб-інфекція: у 2, 4 та 12 місяців.

Усі вакцини, передбачені Національним календарем профілактичних щеплень, наявні в Україні і є безоплатними. Тож перевірте, чи має ваша дитина всі необхідні щеплення відповідно до віку. Згадайте, чи отримали ви ревакцинацію упродовж останніх 10 років. Подбайте також про вакцинацію (у т. ч. і бустерними дозами) проти COVID-19 – вона не входить до Національного календаря, але також є доступною і безплатною.

Якщо ви маєте порушений графік вакцинації (пропустили якесь зі щеплень), це не значить, що треба розпочинати курс імунізації спочатку. Проте вкрай важливо надолужити пропущені щеплення якомога швидше незалежно від того, скільки минуло часу. Тож зверніться до терапевта, сімейного лікаря чи педіатра – спеціаліст допоможе вам скласти індивідуальний графік щеплень.

Загальні бойові втрати противника станом на 23 квітня

Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 23.04.24 орієнтовно склали:

особового складу  ‒ близько 461060 (+800) осіб,
танків ‒ 7241 (+5) од,
бойових броньованих машин ‒ 13916 (+12) од,
артилерійських систем  – 11765 (+29) од,
РСЗВ – 1046 (+0) од,
засоби ППО  ‒ 769 (+1) од,
літаків  – 348 (+0) од,
гелікоптерів  – 325 (+0) од,
БПЛА оперативно-тактичного рівня – 9407 (+23),
крилаті ракети  ‒ 2117 (+0),
кораблі /катери  ‒ 26 (+0) од,
підводні човни  – 1 (+0) од,
автомобільної техніки та автоцистерн – 15845 (+33) од,
спеціальна техніка ‒ 1936 (+2)

Дані уточнюються.

Держенергонагляд: Економне споживання електроенергії в пікові години навантаження енергосистеми є важливим

Питання номер один – ППО: Президент під час зустрічі з конгресменами США

Звернення Президента України

Бажаю здоров’я, шановні українці, українки!

Сьогодні був дуже довгий день, більшість часу – саме військовим питанням.

Провів Ставку. Зокрема, були доповіді щодо роботи нашого ОПК – довгострокових контрактів, які вже є та вже працюють і які ще потребують окремої уваги, більшої уваги. Кожен в уряді України, в наших Силах оборони чітко розуміє поставлені завдання. Звичайно, була доповідь Головкома щодо ситуації на фронті. Була ще окрема військова доповідь сьогодні після Ставки. Щойно доповідав також керівник ГУР. Очевидно, що зараз увесь наш потенціал має працювати навіть більше, ніж на сто відсотків, щоб втримати ситуацію й повернути Україні ініціативу. Тим більше, що зараз нарешті ми маємо позитивний рух щодо американської допомоги й працюємо над тим, щоб український потенціал був підтриманий саме такою зброєю, яка необхідна нашим воїнам. Необхідна не тільки, щоб вистояти, а й щоб діяти – діяти заради українських цілей, активно – заради захисту наших людей. Сьогодні я говорив саме про це з Президентом Байденом.

Я вдячний пану Президенту, його команді, усім у Конгресі Сполучених Штатів, персонально пану спікеру Джонсону – усім, хто підтримує активний захист свободи, – я вдячний за рішення на користь нашого захисту від російського терору й на користь нашої можливості завершити війну справедливо – справжнім миром для всіх українців.

Якраз перед початком розмови з Президентом Байденом російські терористи знову вдарили по Харкову – по телевежі. Очевидне залякування, щоб терор був помітний усьому місту і щоб спробувати обмежити Харків у зв’язку та доступі до інформації. Зараз триває робота над відновленням сигналу. І так само, як і Харків, різні міста й громади потребують захисту – потребують «петріотів». І водночас потрібно завдавати максимальних уражень усьому, що Росія використовує як базу для терору й для своєї воєнної логістики. Я вдячний усім у світі, хто готовий нам із цим допомагати, і ми працюємо з нашими американськими партнерами заради збільшення наших можливостей. Чотири пріоритети, вони ключові: захист неба, сучасна артилерія, далекобійність і щоб пакети американської підтримки прибули якнайшвидше. А сьогоднішній результат – у домовленостях про «атакамси» для України всі крапки розставлені. Дякую, пане Президенте! Дякую, Конгресе! Дякую, Америко!

Дуже важливо й те, що наші команди – України та Сполучених Штатів – почали роботу над двосторонньою безпековою угодою. Можемо зробити так, щоб наша угода стала справді взірцевою та принесла не лише більше безпеки нашим народам, а й допомогла всій європейській історії рухатися правильно й тільки мирно.

Сьогодні ж зустрівся із делегацією конгресменів, які відвідують Україну. Члени Палати представників, обидві партії. Ми обговорили, як саме можемо зробити цей рік результативним для України та всієї коаліції – коаліції захисників міжнародного порядку. І з конгресменами, і з Президентом Байденом сьогодні говорили також про підготовку першого Глобального саміту миру. Для всіх нас однаково важливо, щоб формат саміту миру й Формула миру стали історією успіху для України та світової більшості, для всіх, хто прагне жити за правилами міжнародного права й мирно.

Дякую! Дякую кожному й кожній, хто допомагає нам в Україні долати російський терор! Дякую всім, хто захищає життя та воює проти російського окупанта. Сьогодні я хочу особливо відзначити результати 35-ї окремої бригади морської піхоти, яка діє на Придніпровському напрямку, а також 58-му окрему мотопіхотну та 72-гу окрему механізовану бригади, які воюють на Донеччині. Дякую вам, воїни! Дякую всім, хто з Україною!

Слава Україні!

Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 23 квітня

Наші оборонці мінуснули два ворожі БпЛА в небі над Черкащиною. Це результати роботи мобільних вогневих груп під час нічної тривоги. Загрозу з повітря ми мали впродовж двох годин. Про це повідомив начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець.

– Минулось без потерпілих і руйнацій, – зауважив він.

За інформацією Командування Повітряних Сил ЗСУ, у ніч на 23 квітня 2024 року російські окупанти атакували Україну двома балістичними ракетами. А також 16 ударними БпЛА типу «Shahed». 15 із них знищено нашою протиповітряною обороною.

Антон Царюк про відновлення будинку в Умані

Повністю завершили демонтаж пошкоджених плит і почали встановлювати нові. В уманському будинку, куди поцілила ворожа ракета минулоріч, тривають відновлювальні роботи. 

Про перебіг реконструкції із підрядником і мешканцями будинку поспілкувався заступник очільника області Антон Царюк під час виїзного засідання робочої групи «Прозорість та підзвітність».

Нагадаємо, будинок в Умані, куди 28 квітня торік влучила російська ракета, відбудовують коштом Фонду ліквідації наслідків російської агресії. Із державного бюджету за цим проектом спрямували майже 59 млн грн. Ще 5 млн грн передбачила Уманська громада.

– Фінансовий ресурс на проведення всіх запланованих робіт у нас є, контроль за виконанням робіт – постійний, – наголосив Антон Царюк. – Під час реконструкції ми неодноразово констатували необхідність внесення змін до проекту. Зараз замовляємо додаткове обстеження будинку, щоб зафіксували раніше невиявлені руйнування після повного демонтажу пошкоджених плит, готуємося вносити зміни до проектно-кошторисної документації. 

На сьогодні тривають роботи зі встановлення плит першого поверху, також утеплюють частину будинку та замінили вікна там, де це можливо, відзвітував забудовник.

– Усі кошти, спрямовані на відновлення цього будинку, максимально контролюються, – наголосив Антон Царюк. – Ми проводимо регулярно зустрічі з технаглядом, забудовником і проектантом, щоб у процесі вирішувати всі проблемні питання, які виникають. Про зроблене звітуємо перед громадою, адже із мешканцями будинку зустрічаємося теж регулярно. Наша мета – завершити цей проект якісно.

СБУ затримала росіянина-агента гру, якого «розконсервували» для полювання на українську ППО

СБУ затримала агента гру. Серед основних цілей ворога були радіолокаційні станції та зенітно-ракетні комплекси ППО, які захищають столичний регіон. Фігурант мав знайти це озброєння та скоригувати по ньому ворожий вогонь.

Для виконання ворожої вказівки він прибув в Україну напередодні 24 лютого 2022 року під «легендою» продавця побутової та паливно-мастильної хімії. Тривалий час він перебував у статусі «сплячого агента», щоб облаштуватись на новому місці та «розкрутити» власне бізнес-прикриття.

За даними воєнної контррозвідки СБУ, восени 2023 року російська розвідка «розконсервувала» свого агента. Під виглядом комерційних поїздок він «курсував» по території Київської та Черкаської областей, де намагався виявити батареї та радіолокаційні станції ППО. У зоні особливої уваги були українські зенітно-ракетні комплекси NASAMS та Patriot.

Щоб відстежувати можливі позиції українських військ, росіянин використовував морський бінокль та монокль з високою роздільною здатністю. Також він встановив у власному авто приховану відеокамеру.

Розвіддані у вигляді медіафайлів та геолокацій підрозділів ЗСУ агент мав передати своєму російському куратору для здійснення синхронних повітряних ударів по Україні.

Втім, військова контррозвідка СБУ стала на заваді ворожим планам і своєчасно їх викрила. Після поетапного документування російського агента його було затримано у київській квартирі.

Під час обшуку у затриманого вилучено оптику, яку він використовував для відслідковування позицій Сил оборони.

Крім того у ході документування фігуранта Служба безпеки встановила особу його «куратора» – кадрового співробітника головного управління генштабу збройних сил росії.

Наразі слідчі СБУ повідомили затриманому про підозру за ч. 3 ст. 114-2 Кримінального кодексу України.

Йому загрожує до 12 років тюрми.

8 аукціонів на понад 28 млн гривень: результати приватизаційних аукціонів

15-19 квітня Фонд держмайна провів 8 успішних онлайн-аукціонів з приватизації у системі «Prozorro.Продажі», на загальну суму 28,5 млн гривень. За право власності на об’єкти змагалися 45 учасників. Зростання ціни активів відбулося у 28,5 рази.

Найдорожчим лотом тижня став комплекс будівель на Дніпропетровщині. Участь у торгах взяли 8 учасників, а вартість об’єкта зросла до понад 22 млн гривень. Другим за розміром фінальної вартості стала будівля для утримання тварин та приготування кормів на Черкащині. За право власності на актив змагалися 13 учасників, ціна об’єкта зросла зі стартових — 727 250 гривень, до фінальних 4,2 млн гривень. Тобто більше ніж у 5 разів.

На наступному тижні Команда Фонду планує провести 20 онлайн-аукціонів з приватизації державного майна. Серед пропозицій єдині майнові комплекси, адмінбудівлі та складські приміщення.

Більше пропозицій приватизації держмайна від ФДМУ можна знайти на privatization.gov.ua/  і Viber та Telegram каналах «Приватизація в Україні». 

БЛОГ

Мінекономіки презентує грантову програму для жінок-підприємиць на $1 000 000

У середу, 24 квітня, Міністерство економіки України разом з партнерами презентують грантову програму для жінок-підприємиць. Ініціатива «СТВОРЮЙ!» з бюджетом в $1 000 000 підтримає бізнеси українок з виробництва і переробки.

Програма започаткована Міністерством економіки України за фінансової підтримки Western NIS Enterprise Fund та за реалізації KSE Foundation. Впроваджується у партнерстві з AT «Ощадбанк».

Коли: 24 квітня, 18:00

Де: Київська школа економіки, вул. М. Шпака, 3

Реєстрація за посиланням (онлайн і офлайн, кількість місць обмежена): https://bit.ly/4b1xHZZ

Спікери заходу:

Юлія Свириденко, Перша віцепрем’єрка – Міністерка економіки України

Тетяна Бережна, Заступниця Міністерки економіки України

Ярослава З. Джонсон, Президентка і Головна виконавча директорка WNISEF

Світлана Денисенко, Директорка KSE Foundation

Наталя Буткова-Вітвіцька, Членкиня правління відповідальна за мікро-, малий та середній бізнес АТ «Ощадбанк»

Під час презентації буде представлено ключові ідеї і механізми роботи програми, а також детальну інформацію про розміри підтримки. Гості заходу дізнаються, як долучитись до ініціативи та отримають практичні поради.

Спеціальні гості заходу:

Аліна Френдій, дизайнерка і засновниця брендів COOSH та TOTÉ

Анна Завертайло, співзасновниця мережі ресторанів «Завертайло» та кондитерських «Honey» https://www.instagram.com/anyzza?igsh=aTA1Zm4xb290cHk=

Катерина Загорій, директорка ради директорів фармацевтичної компанії «Дарниця»

Соня Солтес, засновниця бренду LUTIKI

Кошти для реалізації грантової програми «СТВОРЮЙ!» є інвестицією Western NIS Enterprise Fund, який підтримує ініціативи з просування реформ в Україні та трансформаційні проєкти.

Держенергонагляд: Економне споживання електроенергії в пікові години навантаження енергосистеми є важливим

Більш ощадливе споживання електроенергії в пікові години знизить навантаження на енергосистему та дозволить уникнути відключень. Обмеження електроспоживання наразі застосовуються тільки на Харківщині та у Кривому Розі, які найбільше постраждали внаслідок нещодавніх масованих ракетно-дронових атак ворога. Про це зазначив Голова Держенергонагляду України Руслан Слободян в ефірі телемарафону «Єдині новини».

За його словами, попри складну ситуацію енергосистема України працює стабільно. У певні години спостерігається дефіцит електроенергії, який компенсується шляхом імпорту з ЄС. Водночас економне споживання електроенергії в певні години доби залишається в пріоритеті. А саме у ранковий та вечірній піки навантаження на енергосистему – з 7:00 до 10:00 та з 18:00 до 22:00.

«Йдеться не про відмову від споживання електроенергії, а про більш ощадливе, розсудливе її використання. Зокрема, це стосується перенесення використання енергозатратних приладів, наприклад бойлера чи пральної машини, із пікових годин на інший час доби, вимкнення освітлення в приміщеннях, де нікого немає тощо», – наголосив він.

Очільник Держенергонагляду зазначив, що оскільки значну частину маневрової генерації, яка здійснювала балансування у ці години, пошкоджено внаслідок обстрілів, зараз доводиться імпортувати електроенергію з країн ЄС. Руслан Слободян закликав населення та бізнес більш економно та виважено споживати електроенергію.

“Ліси захисників і захисниць України” створили на Черкащині

У межах Програми Президента “Зелена країна” та глобальної ініціативи “Greening of the Planet” вихідними лісівники всієї України висаджували ліси в честь українських захисників і захисниць. Лісівники Центрального лісового офісу також доєднались до заходу. Такий памʼятний ліс тепер зростатиме на Черкащині у Софіївському лісництві філії “Корсунь-Шевченківське лісове господарство”.

Лісівники висадили 15 тисяч сіянців дуба звичайного і сосни звичайної. Ці 15 тисяч майбутніх дерев стануть символами відданих, незламних та відважних наших воїнів.

Варто сказати, що наразі на захисті нашої держави стоїть 239 працівників філій Черкащини, Вінниччини та Кіровоградщини.

За інформацією Центрального лісового офісу 

ВЛОГ

Мінекономіки презентує грантову програму для жінок-підприємиць на $1 000 000

У середу, 24 квітня, Міністерство економіки України разом з партнерами презентують грантову програму для жінок-підприємиць. Ініціатива «СТВОРЮЙ!» з бюджетом в $1 000 000 підтримає бізнеси українок з виробництва і переробки.

Програма започаткована Міністерством економіки України за фінансової підтримки Western NIS Enterprise Fund та за реалізації KSE Foundation. Впроваджується у партнерстві з AT «Ощадбанк».

Коли: 24 квітня, 18:00

Де: Київська школа економіки, вул. М. Шпака, 3

Реєстрація за посиланням (онлайн і офлайн, кількість місць обмежена): https://bit.ly/4b1xHZZ

Спікери заходу:

Юлія Свириденко, Перша віцепрем’єрка – Міністерка економіки України

Тетяна Бережна, Заступниця Міністерки економіки України

Ярослава З. Джонсон, Президентка і Головна виконавча директорка WNISEF

Світлана Денисенко, Директорка KSE Foundation

Наталя Буткова-Вітвіцька, Членкиня правління відповідальна за мікро-, малий та середній бізнес АТ «Ощадбанк»

Під час презентації буде представлено ключові ідеї і механізми роботи програми, а також детальну інформацію про розміри підтримки. Гості заходу дізнаються, як долучитись до ініціативи та отримають практичні поради.

Спеціальні гості заходу:

Аліна Френдій, дизайнерка і засновниця брендів COOSH та TOTÉ

Анна Завертайло, співзасновниця мережі ресторанів «Завертайло» та кондитерських «Honey» https://www.instagram.com/anyzza?igsh=aTA1Zm4xb290cHk=

Катерина Загорій, директорка ради директорів фармацевтичної компанії «Дарниця»

Соня Солтес, засновниця бренду LUTIKI

Кошти для реалізації грантової програми «СТВОРЮЙ!» є інвестицією Western NIS Enterprise Fund, який підтримує ініціативи з просування реформ в Україні та трансформаційні проєкти.

Держенергонагляд: Економне споживання електроенергії в пікові години навантаження енергосистеми є важливим

Більш ощадливе споживання електроенергії в пікові години знизить навантаження на енергосистему та дозволить уникнути відключень. Обмеження електроспоживання наразі застосовуються тільки на Харківщині та у Кривому Розі, які найбільше постраждали внаслідок нещодавніх масованих ракетно-дронових атак ворога. Про це зазначив Голова Держенергонагляду України Руслан Слободян в ефірі телемарафону «Єдині новини».

За його словами, попри складну ситуацію енергосистема України працює стабільно. У певні години спостерігається дефіцит електроенергії, який компенсується шляхом імпорту з ЄС. Водночас економне споживання електроенергії в певні години доби залишається в пріоритеті. А саме у ранковий та вечірній піки навантаження на енергосистему – з 7:00 до 10:00 та з 18:00 до 22:00.

«Йдеться не про відмову від споживання електроенергії, а про більш ощадливе, розсудливе її використання. Зокрема, це стосується перенесення використання енергозатратних приладів, наприклад бойлера чи пральної машини, із пікових годин на інший час доби, вимкнення освітлення в приміщеннях, де нікого немає тощо», – наголосив він.

Очільник Держенергонагляду зазначив, що оскільки значну частину маневрової генерації, яка здійснювала балансування у ці години, пошкоджено внаслідок обстрілів, зараз доводиться імпортувати електроенергію з країн ЄС. Руслан Слободян закликав населення та бізнес більш економно та виважено споживати електроенергію.

“Ліси захисників і захисниць України” створили на Черкащині

У межах Програми Президента “Зелена країна” та глобальної ініціативи “Greening of the Planet” вихідними лісівники всієї України висаджували ліси в честь українських захисників і захисниць. Лісівники Центрального лісового офісу також доєднались до заходу. Такий памʼятний ліс тепер зростатиме на Черкащині у Софіївському лісництві філії “Корсунь-Шевченківське лісове господарство”.

Лісівники висадили 15 тисяч сіянців дуба звичайного і сосни звичайної. Ці 15 тисяч майбутніх дерев стануть символами відданих, незламних та відважних наших воїнів.

Варто сказати, що наразі на захисті нашої держави стоїть 239 працівників філій Черкащини, Вінниччини та Кіровоградщини.

За інформацією Центрального лісового офісу 

Національний календар профілактичних щеплень: перевірте, чи вакцинована дитина від небезпечних захворювань

Вакцинація – це простий, безпечний та ефективний спосіб захиститися від небезпечних хвороб ще до контакту з ними, а також запобігти ускладненням, які ці хвороби можуть спричинити. 

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, щороку вакцинація запобігає 3,5–5 мільйонам смертей від таких захворювань, як дифтерія, правець, кашлюк, грип та кір. Особливо вразливі до таких хвороб діти і дорослі, які не мають щеплень взагалі або пропустили якесь із щеплень за графіком.

Тож важливо дотримуватися Національного календаря профілактичних щеплень. Це документ, що містить перелік обовʼязкових профілактичних щеплень та оптимальні строки їх проведення. В Україні Національний календар профілактичних щеплень передбачає імунізацію проти 10 захворювань: туберкульозу, гепатиту В, кору, епідемічного паротиту (свинки), краснухи, дифтерії, правця, кашлюка, поліомієліту та хіб-інфекції.

Коли і проти чого вакцинуватися?

  • Гепатит В: протягом першої доби життя, а потім у 2 та 6 місяців.
  • Туберкульоз: одне щеплення у проміжку між 3 і 5 добами життя.
  • Кір, паротит, краснуха: у 12 місяців та 6 років.
  • Дифтерія, правець: у 2, 4, 6, 18 місяців, 6 та 16 років. Дорослі, щеплені за календарем, потребують ревакцинації проти дифтерії і правця кожні 10 років: у 26, 36, 46, 56 і так далі років.
  • Кашлюк: у 2, 4, 6, 18 місяців.
  • Поліомієліт: інактивована вакцина (ІПВ) – у 2 та 4 місяці, оральна поліомієлітна вакцина (ОПВ) – у 6 та 18 місяців, а також у 6 та 14 років.
  • Хіб-інфекція: у 2, 4 та 12 місяців.

Усі вакцини, передбачені Національним календарем профілактичних щеплень, наявні в Україні і є безоплатними. Тож перевірте, чи має ваша дитина всі необхідні щеплення відповідно до віку. Згадайте, чи отримали ви ревакцинацію упродовж останніх 10 років. Подбайте також про вакцинацію (у т. ч. і бустерними дозами) проти COVID-19 – вона не входить до Національного календаря, але також є доступною і безплатною.

Якщо ви маєте порушений графік вакцинації (пропустили якесь зі щеплень), це не значить, що треба розпочинати курс імунізації спочатку. Проте вкрай важливо надолужити пропущені щеплення якомога швидше незалежно від того, скільки минуло часу. Тож зверніться до терапевта, сімейного лікаря чи педіатра – спеціаліст допоможе вам скласти індивідуальний графік щеплень.

Загальні бойові втрати противника станом на 23 квітня

Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 23.04.24 орієнтовно склали:

особового складу  ‒ близько 461060 (+800) осіб,
танків ‒ 7241 (+5) од,
бойових броньованих машин ‒ 13916 (+12) од,
артилерійських систем  – 11765 (+29) од,
РСЗВ – 1046 (+0) од,
засоби ППО  ‒ 769 (+1) од,
літаків  – 348 (+0) од,
гелікоптерів  – 325 (+0) од,
БПЛА оперативно-тактичного рівня – 9407 (+23),
крилаті ракети  ‒ 2117 (+0),
кораблі /катери  ‒ 26 (+0) од,
підводні човни  – 1 (+0) од,
автомобільної техніки та автоцистерн – 15845 (+33) од,
спеціальна техніка ‒ 1936 (+2)

Дані уточнюються.

Держенергонагляд: Економне споживання електроенергії в пікові години навантаження енергосистеми є важливим

Питання номер один – ППО: Президент під час зустрічі з конгресменами США

Звернення Президента України

Бажаю здоров’я, шановні українці, українки!

Сьогодні був дуже довгий день, більшість часу – саме військовим питанням.

Провів Ставку. Зокрема, були доповіді щодо роботи нашого ОПК – довгострокових контрактів, які вже є та вже працюють і які ще потребують окремої уваги, більшої уваги. Кожен в уряді України, в наших Силах оборони чітко розуміє поставлені завдання. Звичайно, була доповідь Головкома щодо ситуації на фронті. Була ще окрема військова доповідь сьогодні після Ставки. Щойно доповідав також керівник ГУР. Очевидно, що зараз увесь наш потенціал має працювати навіть більше, ніж на сто відсотків, щоб втримати ситуацію й повернути Україні ініціативу. Тим більше, що зараз нарешті ми маємо позитивний рух щодо американської допомоги й працюємо над тим, щоб український потенціал був підтриманий саме такою зброєю, яка необхідна нашим воїнам. Необхідна не тільки, щоб вистояти, а й щоб діяти – діяти заради українських цілей, активно – заради захисту наших людей. Сьогодні я говорив саме про це з Президентом Байденом.

Я вдячний пану Президенту, його команді, усім у Конгресі Сполучених Штатів, персонально пану спікеру Джонсону – усім, хто підтримує активний захист свободи, – я вдячний за рішення на користь нашого захисту від російського терору й на користь нашої можливості завершити війну справедливо – справжнім миром для всіх українців.

Якраз перед початком розмови з Президентом Байденом російські терористи знову вдарили по Харкову – по телевежі. Очевидне залякування, щоб терор був помітний усьому місту і щоб спробувати обмежити Харків у зв’язку та доступі до інформації. Зараз триває робота над відновленням сигналу. І так само, як і Харків, різні міста й громади потребують захисту – потребують «петріотів». І водночас потрібно завдавати максимальних уражень усьому, що Росія використовує як базу для терору й для своєї воєнної логістики. Я вдячний усім у світі, хто готовий нам із цим допомагати, і ми працюємо з нашими американськими партнерами заради збільшення наших можливостей. Чотири пріоритети, вони ключові: захист неба, сучасна артилерія, далекобійність і щоб пакети американської підтримки прибули якнайшвидше. А сьогоднішній результат – у домовленостях про «атакамси» для України всі крапки розставлені. Дякую, пане Президенте! Дякую, Конгресе! Дякую, Америко!

Дуже важливо й те, що наші команди – України та Сполучених Штатів – почали роботу над двосторонньою безпековою угодою. Можемо зробити так, щоб наша угода стала справді взірцевою та принесла не лише більше безпеки нашим народам, а й допомогла всій європейській історії рухатися правильно й тільки мирно.

Сьогодні ж зустрівся із делегацією конгресменів, які відвідують Україну. Члени Палати представників, обидві партії. Ми обговорили, як саме можемо зробити цей рік результативним для України та всієї коаліції – коаліції захисників міжнародного порядку. І з конгресменами, і з Президентом Байденом сьогодні говорили також про підготовку першого Глобального саміту миру. Для всіх нас однаково важливо, щоб формат саміту миру й Формула миру стали історією успіху для України та світової більшості, для всіх, хто прагне жити за правилами міжнародного права й мирно.

Дякую! Дякую кожному й кожній, хто допомагає нам в Україні долати російський терор! Дякую всім, хто захищає життя та воює проти російського окупанта. Сьогодні я хочу особливо відзначити результати 35-ї окремої бригади морської піхоти, яка діє на Придніпровському напрямку, а також 58-му окрему мотопіхотну та 72-гу окрему механізовану бригади, які воюють на Донеччині. Дякую вам, воїни! Дякую всім, хто з Україною!

Слава Україні!

Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 23 квітня

Наші оборонці мінуснули два ворожі БпЛА в небі над Черкащиною. Це результати роботи мобільних вогневих груп під час нічної тривоги. Загрозу з повітря ми мали впродовж двох годин. Про це повідомив начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець.

– Минулось без потерпілих і руйнацій, – зауважив він.

За інформацією Командування Повітряних Сил ЗСУ, у ніч на 23 квітня 2024 року російські окупанти атакували Україну двома балістичними ракетами. А також 16 ударними БпЛА типу «Shahed». 15 із них знищено нашою протиповітряною обороною.

Антон Царюк про відновлення будинку в Умані

Повністю завершили демонтаж пошкоджених плит і почали встановлювати нові. В уманському будинку, куди поцілила ворожа ракета минулоріч, тривають відновлювальні роботи. 

Про перебіг реконструкції із підрядником і мешканцями будинку поспілкувався заступник очільника області Антон Царюк під час виїзного засідання робочої групи «Прозорість та підзвітність».

Нагадаємо, будинок в Умані, куди 28 квітня торік влучила російська ракета, відбудовують коштом Фонду ліквідації наслідків російської агресії. Із державного бюджету за цим проектом спрямували майже 59 млн грн. Ще 5 млн грн передбачила Уманська громада.

– Фінансовий ресурс на проведення всіх запланованих робіт у нас є, контроль за виконанням робіт – постійний, – наголосив Антон Царюк. – Під час реконструкції ми неодноразово констатували необхідність внесення змін до проекту. Зараз замовляємо додаткове обстеження будинку, щоб зафіксували раніше невиявлені руйнування після повного демонтажу пошкоджених плит, готуємося вносити зміни до проектно-кошторисної документації. 

На сьогодні тривають роботи зі встановлення плит першого поверху, також утеплюють частину будинку та замінили вікна там, де це можливо, відзвітував забудовник.

– Усі кошти, спрямовані на відновлення цього будинку, максимально контролюються, – наголосив Антон Царюк. – Ми проводимо регулярно зустрічі з технаглядом, забудовником і проектантом, щоб у процесі вирішувати всі проблемні питання, які виникають. Про зроблене звітуємо перед громадою, адже із мешканцями будинку зустрічаємося теж регулярно. Наша мета – завершити цей проект якісно.

СБУ затримала росіянина-агента гру, якого «розконсервували» для полювання на українську ППО

СБУ затримала агента гру. Серед основних цілей ворога були радіолокаційні станції та зенітно-ракетні комплекси ППО, які захищають столичний регіон. Фігурант мав знайти це озброєння та скоригувати по ньому ворожий вогонь.

Для виконання ворожої вказівки він прибув в Україну напередодні 24 лютого 2022 року під «легендою» продавця побутової та паливно-мастильної хімії. Тривалий час він перебував у статусі «сплячого агента», щоб облаштуватись на новому місці та «розкрутити» власне бізнес-прикриття.

За даними воєнної контррозвідки СБУ, восени 2023 року російська розвідка «розконсервувала» свого агента. Під виглядом комерційних поїздок він «курсував» по території Київської та Черкаської областей, де намагався виявити батареї та радіолокаційні станції ППО. У зоні особливої уваги були українські зенітно-ракетні комплекси NASAMS та Patriot.

Щоб відстежувати можливі позиції українських військ, росіянин використовував морський бінокль та монокль з високою роздільною здатністю. Також він встановив у власному авто приховану відеокамеру.

Розвіддані у вигляді медіафайлів та геолокацій підрозділів ЗСУ агент мав передати своєму російському куратору для здійснення синхронних повітряних ударів по Україні.

Втім, військова контррозвідка СБУ стала на заваді ворожим планам і своєчасно їх викрила. Після поетапного документування російського агента його було затримано у київській квартирі.

Під час обшуку у затриманого вилучено оптику, яку він використовував для відслідковування позицій Сил оборони.

Крім того у ході документування фігуранта Служба безпеки встановила особу його «куратора» – кадрового співробітника головного управління генштабу збройних сил росії.

Наразі слідчі СБУ повідомили затриманому про підозру за ч. 3 ст. 114-2 Кримінального кодексу України.

Йому загрожує до 12 років тюрми.

8 аукціонів на понад 28 млн гривень: результати приватизаційних аукціонів

15-19 квітня Фонд держмайна провів 8 успішних онлайн-аукціонів з приватизації у системі «Prozorro.Продажі», на загальну суму 28,5 млн гривень. За право власності на об’єкти змагалися 45 учасників. Зростання ціни активів відбулося у 28,5 рази.

Найдорожчим лотом тижня став комплекс будівель на Дніпропетровщині. Участь у торгах взяли 8 учасників, а вартість об’єкта зросла до понад 22 млн гривень. Другим за розміром фінальної вартості стала будівля для утримання тварин та приготування кормів на Черкащині. За право власності на актив змагалися 13 учасників, ціна об’єкта зросла зі стартових — 727 250 гривень, до фінальних 4,2 млн гривень. Тобто більше ніж у 5 разів.

На наступному тижні Команда Фонду планує провести 20 онлайн-аукціонів з приватизації державного майна. Серед пропозицій єдині майнові комплекси, адмінбудівлі та складські приміщення.

Більше пропозицій приватизації держмайна від ФДМУ можна знайти на privatization.gov.ua/  і Viber та Telegram каналах «Приватизація в Україні».