Зима не поспішає на Черкащину

teploЗа прогнозом, до кінця робочого тижня на Черкащині переважатиме сонячна та аномально тепла погода, яку формуватиме антициклон із Середземного моря. Середня добова температура повітря перевищить кліматичну норму на 8-10º, а сама погода буде нагадувати швидше початок квітня, ніж грудень. Впродовж доби спостерігатиметься позитивна температура повітря: вночі 1..6º, вдень 5..10º тепла, істотні опади не очікується. Впродовж 22-23 грудня місцями спостерігатимуться пориви вітру 15-20 м/с. Така тепла погода сприятиме економії паливно-мастильних матеріалів та енергоресурсів.

Як повідомив начальник Черкаського обласного центру з гідрометеорології Віталій Постригань, друга декада грудня, як і перша, виявилася аномально теплою (на 4° вище норми) та із суттєвим недобором опадів. Варто відмітити, що незважаючи на нетипово теплу погоду, історичних максимумів дня та місяця не досягнуто. Абсолютний рекорд грудня 14,5° тримається із 6 грудня 1986 року. При цьому, амплітуда температури повітря становила від 7° морозу до 8° тепла. Із небезпечних явищ були часті тумани, відкладання ожеледі та посилені вітри, які всередині декади досягали 17-21 м/с.

Із 26 грудня прогнозується зміна синоптичних процесів із західних на північні. Циклонічний характер погоди зумовить збільшення хмарності, періодичні опади та поступове зниження температури повітря.

 

За інформацією Черкаського обласного центру з гідрометеорології

Автор статті